Ще трохи — і дефолт

Санкції, застосовані щодо Росії Євросоюзом та США, хоч поки й не сягнули найдієвішого рівня, на російській економіці вже позначилися. Як повідомляє агенція «Блумберг», фондовий ринок РФ плавно падає вже впродовж тижня. А після збиття літака «Малайзійських авіаліній» над Донеччиною ситуація різко погіршилася.

Збитий шанс

Збитий шанс

Терористи, які збили над Донеччиною літак Малайзійських авіаліній, позбавили життів не лише 298 людей на його борту. Можливо, ця авіакатастрофа на багато років відтермінувала винайдення дієвих ліків проти «чуми ХХІ сторіччя» — синдрому набутого імунодефіциту. Серед пасажирів злощасного Боїнга-777 з Амстердама до столиці Малайзії летіли учасники 20-ї Міжнародної конференції зі СНІДу, що відкрилася минулої неділі в австралійському Мельбурні.

Таки дочекалися

Таки дочекалися

Безкарність не може тривати вічно, хоч би як складно в це було повірити деяким маленьким самовпевненим диктаторам. Володимир Путін до свого «Нюрнберга» поки тільки прямує, та неприємності вже почалися. Так, кремлівські «переговорники» добре знають, на які важелі натиснути, аби добра половина Європи заплющила очі на звірства Москви.

Не зовсім «третя хвиля»

У Брюсселі вчора знову говорили про Україну. Увечері (о 19-й годині за київським часом) глави держав Європейського Союзу зібралися на спеціальне позачергове засідання, щоб обрати керівництво ЄС і знову розглянути питання запровадження подальших санкцій проти Росії.

Щоб гегемон не зацькував

Щоб гегемон не зацькував

Поки європейські лідери в Брюсселі роздумували над тим, чи карати Росію третьою хвилею санкцій за військову агресію щодо України, на іншому кінці світу лідер Кремля насолоджувався спілкуванням у компанії однодумців. У Бразилії сьогодні завершується триденний саміт п’яти великих світових держав, економіка яких стрімко розвивається.

Україна втратила друга

Україна втратила друга

Україна має в Росії мало друзів. Не тих, хто звик поблажливо висловлювати «старшобратську» ніжність до «етіх глупєнькіх хохлов», а справжніх, щирих. Так було завжди. І, на жаль, навіть серед найкращих представників російської інтелектуальної еліти більшість зазвичай рано чи пізно підтверджує істинність приписуваного Володимирові Винниченку вислову: «Російський демократ закінчується там, де починається українське питання».

Ще 11 друзів Путіна

Євросоюз розширить список осіб, щодо яких застосовано санкції у зв’язку з агресією Росії щодо України, ще на 11 прізвищ. Таке рішення було ухвалено позавчора в Брюсселі на нараді послів 28 держав-членів ЄС. Самі прізвища станом на вчора ще не оприлюднили.

Битва за Балкани

Битва за Балкани

Попри те, що Євросоюз так і не перейшов від погроз про введення третьої хвилі санкцій проти Росії до їх реалізації, у Кремля є підстави для хвилювання. І незважаючи на «добру міну», у Кремлі, схоже, таки відчувають, що гра може вийти поганою. Особливо якщо через «непоступливість» ЄС буде заморожено будівництво газопроводу «Південний потік» в обхід України, на який Москва покладає великі надії.

Під захистом «Донбасу»

Під захистом «Донбасу»

«Як у «старі добрі» часи», — дивувалися журналісти, проходячи до Верховної Ради перед строєм людей у камуфляжі й зі спецзасобами. Від кого так посилено охороняли парламентаріїв, зрозуміти спершу було складно.

«Містраль» російських вояків

«Містраль» російських вояків

Поки на словах країни Євросоюзу підтримують Україну в конфлікті з Росією, засуджують дії московських агресорів на Донбасі та не стомлюються оголошувати Кремлю нові й нові «китайські попередження» щодо запровадження третьої хвилі санкцій, на ділі ми бачимо дещо інше.