«Потьомкінський» конвой

«Потьомкінський» конвой

Довгоочікуваний російський «гуманітарний конвой» нарешті доїхав до України. У ніч на неділю, 17 серпня, міністр соціальної політики Людмила Денисова підписала наказ про визнання вантажу, який так довго везли до українського кордону маже 300 перефарбованих у білий колір військових фур, гуманітарною допомогою.

Привид конвою

Привид конвою

Є у світовому міському фольклорі легенда про поїзд-привид, який час від часу з’являється на коліях, проїздить через вокзали й залізничні станції, але ніколи не зупиняється й безслідно зникає вдалині. Хто в ньому їде, що везе й куди — моторошна загадка, від якої холоне кров.

Спасибі Путіну за порожні полиці

Відмова Росії від низки харчових продуктів iз країн Євросоюзу спричинила несподіваний, але приємний для європейських споживачів ефект. Якщо над багатьма фермерами, які постачали свою продукцію в РФ, нависла загроза банкрутства, то покупці в межах Євросоюзу з нетерпінням чекають зниження цін на деякі категорії продуктів.

Обережно: допомога!

Обережно: допомога!

Даремно харківські автолюбителі оголошували в соцмережах «мобілізацію» з метою перегородити дорогу колоні вантажівок із загадковою «гуманітарною допомогою» з Росії. Станом на вчора по обіді 280 побілених вантажівок із Підмосков’я ще так і не перетнули український кордон, але вже нібито точно було відомо, що в’їдуть вони не з боку Харківщини.

Про Путіна — з «автозаку»

Про Путіна — з «автозаку»

Незважаючи на тотальну «путінізацію» преси і невблаганне повернення країни до ідеалів «совка», за північно-східним кордоном нашої держави є ще й інша, не зазомбована і думаюча Росія. І хоч як важко залишатися людиною із власною думкою в таких умовах, які створює в РФ президент Володимир Путін, нечисленні «білі ворони» не здаються і виходять на акції проти війни та на підтримку України.

Яке їде — так і здибаємо

Яке їде — так і здибаємо

Новина про те, що з Підмосков’я в бік України вирушила колона військових вантажівок, спричинила черговий сплеск паніки в українському суспільстві. Байдуже, що колона носить «благородну» назву «гуманітарного конвою», який нібито везе суто благодійну допомогу в постраждалі від війни регіони нашої держави.

Самі собі — санкції...

«Володимир Путін подумав, подумав... і вирішив теж запровадити санкції проти Росії». У цьому анекдоті, який у соціальних мережах назвали «жартом дня», насправді не така й велика частка жарту. Образившись на світ, який не оцінив його «миротворчих» намірів щодо України, президент Росії підписав указ про заборону ввезення в країну продуктів харчування з тих держав, які застосували санкції проти РФ.

Москва покаже інтернету «Сибір»

Організатори «Маршу за федералізацію Сибіру», який спричинив «істерику» Кремля, змінили назву й тематику заходу. Після того як Роскомнагляд пригрозив закриттям 14 російським ЗМІ, які розмістили повідомлення про акцію під гаслом «Покажемо Москві Сибір», а мерія Новосибірська не дала на неї дозволу, організатори звернулися до міської влади з поданням на проведення того самого 17 серпня «Маршу за непорушність конституційного ладу, зокрема за дотримання державою принципу федералізму, закріпленого у ст.1 і 5 Конституції Російської Федерації».

Сигнальна війна

Сигнальна війна

Зашморг санкцій навколо російських можновладців та підприємств неухильно затягується. Хоча і досі Захід залишає Кремлю досить великий простір для маневру, адже до найбільш болючого — енергетичного — сектору російської економіки обмежувальні заходи поки що не застосовано.

Сибірський бумеранг

Сибірський бумеранг

Дії Москви в Криму та на cході України можуть ударити бумерангом по самій Росії, «склеєній» по шматочках із безлічі дуже різних народів та земель. Про те, що поки Кремль відправляє війська «захищати» російськомовне населення «Новоросії», у самій РФ може знову підняти голову Кавказ, говорилося вже не раз.