Рейкове прискорення

Рейкове прискорення

До останнього моменту не розвіювалися побоювання, що 4 жовтня обіцяну головою КМДА Олександром Поповим кільцеву міську електричку можуть не запустити.

Уранці в анонсований «день ікс» мешканці та гості Києва, що прийшли на станції електропоїзда, отримували в касах відповідь: поки «кільцем» не проїде Микола Азаров, потяги не запустять. І навіть після того, як сайт міськдержадміністрації повідомив, що Прем’єр–міністр о 10–й годині ранку вже покатався і йому сподобалося, ані прес–служба КМДА, ні «гаряча лінія» 15–51 не могли сказати напевне, чи запустять електричку у «вечірній сеанс» для простолюду.

Однак «кільце» таки запрацювало. Журналісти «УМ» слідом за Прем’єром протестували цей новий вид громадського транспорту столиці.

Герострати Хрещатика

Герострати Хрещатика

Минулої п’ятниці на розі Хрещатика і Прорізної в Києві відбувалося дійство, організоване рухом «Простір свободи» — кілька десятків людей iз лампадками в руках прийшли вшанувати пам’ять Хрещатика — того, довоєнного, оспіваного поетами і письменниками, зі своїм духом, легендами і знаковими місцями. Хрещатика, який у вересні 1941–го протягом тижня перетворився на руїни, поховавши під уламками будинків кілька тисяч мирних мешканців. Найстрашніше, що це була цілеспрямована акція, організована «своїми», як наочна ілюстрація до проголошеної Сталіним тактики «випаленої землі». Акція, про яку десятки років вважали за краще не згадувати.

Президентська «аквазона»

Президентська «аквазона»

У столичній «оазі» відпочинку — Гідропарку — переполох підприємців: управління благоустрою взялося розчищати територію від кафе, кіосків і ресторанів — вони, мовляв, установлені без документів. Знесли вже близько півсотні. Власники скаржаться: уже давно й хотіли б «легалізуватися», та перепон багато і плату просять таку, що їх бізнесу не вижити.

Ходять чутки, що острів узялися очищувати для Олександра Януковича — сина Президента. І хоча корпорація МАКО, засновником якої є Олександр Вікторович, уже заявила, що видів на острів не має, власники закладів цій заяві не дуже вірять. Кажуть, за них узялися дуже серйозно, і без вказівки «згори» тут не обійшлося.

Журналіст «УМ» спробував розібратися, чому та чи законно прибирають об’єкти з Гідропарку.

«Космонавтів» уже немає

Учора зранку секретар Київради Галина Герега почала чергове засідання із заяви про «капітуляцію» фракції Леоніда Черновецького. П’ятнадцять депутатів, що входили до фракції, попросили вважати себе позафракційними.

Аврал під мембранами

Аврал під мембранами

Тиждень тому віце–прем’єр Борис Колесников прозвітував: найбільша євроарена України — НСК «Олімпійський» — готова на 95%. За місяць до урочистого відкриття, запланованого на 8 жовтня, віце–прем’єр відзначив швидкі темпи робіт «косметичного характеру» і додав, що відтягувати вже нікуди, бо 8 жовтня — це остаточна дата. Колесников зазначив, що на відкритті спортивних заходів не буде, натомість виступить близько тисячі артистів. А вже після шоу візьмуться тестувати поле: перший матч на оновленому «Олімпійському» пройде 11 листопада — між збірними України та Німеччини.

Цікаво, що з головної арени Євро–2012 зараз зробили мало не найбільш засекречений об’єкт Києва — охоронці забороняють фотографувати стадіон та його робітників навіть із–за території комплексу. Але для журналістів «УМ» на НСК «Олімпійський» організували ексклюзивну екскурсію відповідно до поставлених дирекцією суворих вимог.

Освіта, Центральна Рада і пролетарі — все в одному

Освіта, Центральна Рада і пролетарі — все в одному

Київську будівлю з куполом біля Жовтого корпусу Університету імені Шевченка, поміж якими порівняно недавно поставили пам’ятник Михайлові Грушевському, більшість звично називає Будинком учителя. Втім знайдеться небагато тих, хто знає, що це приміщення було і Пролетарським музеєм, і філією Музею Леніна, а від початку будувалося для Педагогiчного. Такий музейний заклад — у двох орендованих залах на 2–му поверсі та з фондосховищами у цокольному приміщенні — діє тут і нині. Про історію, освітянську і загальну, ми говоримо з провідним науковим співробітником Педагогiчного музею Національної академії педагогiчних наук України, кандидатом педагогiчних наук Олександром Міхном.

Київський палеоліт в універмазі

Київський палеоліт в універмазі

Київські чиновники знову взялися вирішувати проблеми бездомного Музею історії Києва. Причому робота почалася відразу на двох фронтах. Київське управління культури і мистецтв просить за три місяці перемістити фонди музею з «Будинку Петра» до решти 1700 запакованих ящиків в Український дім. Мовляв, «Будинок Петра» потребує ремонту, та й узагалі — тут доцільно не фондосховища, а міні–музей відкрити. І не біда, що грошей на ремонт не передбачено — працівників археологічних фондів уже підганяють у напрямку виходу. Ті противляться і заявляють: матеріали часів палеоліту, неоліту, Трипілля, періоду Київської Русі перевозити в тимчасове приміщення — повна дурість, адже кожне транспортування неодмінно знищить частину знахідок.

Тим часом голова міськадміністрації Олександр Попов несподівано заявив, що придумав, куди можна «прописати» розкиданий по Києву музей міста, — у торговельний центр біля метро «Театральна». Той самий, що ще в середині серпня обіцяв знести через незаконність та небезпечність. Музейники проти: їм потрібно 9,7 тисячi квадратних метрів площі, а там — утричі менше, плюс відсутність належних умов зберігання. До того ж Музей історії Києва в універмазі — це вже повна ганьба.

Ой, де ж той кінь стоїть?...

Ой, де ж той кінь стоїть?...

Минуло вже більше десяти місяців від часу викрадення монумента з могили мого чоловіка, заслуженого тренера України Володимира Нагорного, похованого на цвинтарі «Берківці» у Києві. А слідчі, незважаючи на неодноразові вказівки всіх вищих правоохоронних структур та прокуратур, вперто не бажають працювати.

Із речами на вихід

Три роки тому «УМ» уже писала про те, як ВАТ «Мостобуд» захопив п’ять гуртожитків у Києві на вулиці Баренбойма й став витісняти з помешкань сім’ї. За цей час кiлькiсть виселенців збільшилася, чиновники так само щедро сиплять заявами і відписками, а Голосіївський суд продовжує «клепати» рішення про нові відселення.

Німеччина—Шулявочка: знову є «поставочка»

Німеччина—Шулявочка: знову є «поставочка»

Влада знову взялася за «секонд–хенд». Тільки цього разу «гуманітарку» вже не обіцяють заборонити взагалі. У планах «мінімум» — навести лад на Шулявському ринку. Як повідомляє прес–служба КМДА, столична влада взялася за «цивілізоване вирішення питання функціонування ринку «секонд–хенд» на Шулявці, який уже понад рік працює без відповідних дозволів». Договір на оренду земельної ділянки приватним підприємством «Азнавур» закінчився ще у березні 2010 року. Крім того, МАФи, встановлені на торговельному майданчику, працюють без необхідної дозвільної документації.