Навiщо Києву вулиця Табiрна,

Навiщо Києву вулиця Табiрна,

...Я вийшов iз вулицi Пилипа Орлика, повернув на Михайла Грушевського, пересiк Богдана Хмельницького, спустився на Петра Сагайдачного... Сьогоднi в це важко повiрити, але чверть вiку тому про такi назви годi було й думати. Справдi, в перший рiк Незалежностi столиця України ввiйшла з вулицями Ленiна, Свердлова, Дзержинського, Жданова, Кiрова, Куйбишева, Орджонiкiдзе, Менжинського, Володарського, Косiора, Постишева, Мануїльського, площами Жовтневої революцiї, Ленiнського комсомолу, Брежнєва тощо. Та що там вулицi та площi, найпрестижнiшi центральнi райони столицi iменувалися Ленiнський, Радянський, Жовтневий, Московський, Ленiнградський, а в цих районах найошатнiшi вулицi носили iмена класикiв марксизму-ленiнiзму, росiйських революцiонерiв, агентiв ленiнської «Іскри» та мало не всiх членiв ленiнсько-сталiнського ЦК.

Розшукується дизайнер

Розшукується дизайнер

Будь-яку потрібну та корисну справу можна зіпсувати. Власне, для цього достатньо грати не за встановленими правилами, а за тими, що відповідають кон’юнктурі сьогоднішнього дня. Киянам обіцяли відкритий конкурс, на якому обиратимуть головного архітектора міста.

Митарства українського трамвая

Митарства українського трамвая

Кілька місяців тому на розширеному засіданні Ради директорів підприємств, установ та організацій міста Києва було підписано угоду про об’єднання зусиль київської міської влади та бізнесу щодо розвитку внутрішнього ринку задля сталого економічного розвитку міста. Свої підписи під документом поставили міський голова Києва Віталій Кличко, президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах та голова Ради директорів підприємств, установ та організацій Києва Олександр Осадчий.

Чи повернуть киянам Довженків кінотеатр?

Чи повернуть киянам Довженків кінотеатр?

Із плином часу залишається все менше тих, хто пам’ятає про кінотеатр імені Олександра Довженка, який колись розташовувався на проспекті Перемоги, 24а. Цю не надто ошатну споруду було знесено кілька років тому, і на її місці має з’явитися сучасний кінокомплекс.

Київ без крил

Київ без крил

У митрополичих палатах у «Софії Київській» того дня збирали підписи під зверненням до Кличка і Порошенка передати під музей авіації будинок сім’ї Сікорських на Ярославовому Валу, 15-б і перейменувати аеропорт «Київ» (Жуляни) на честь Сікорського. Підписатись під одним зі звернень не виходило. Активісти обидві вимоги оформили в одному листі.

Де сидять художники?

Де сидять художники?

Київ усе більше переймає європейські традиції, наповнюючи вулиці креативними елементами вуличного дизайну — від паркових скульптур на Пейзажній алеї та лавочок у вигляді чашок на Прорізній до розмаїтих нетривіальних «пам’ятників» — Їжачку в тумані, закоханим ліхтарям, табуреткам.

Київ без Стуса?

Київ без Стуса?

У людських спільнотах прийнято називати сквери, сади і парки іменами видатних особистостей. Особливо ж дерева, які «бачили» тих чи інших історичних діячів: «Липа митрополита Петра Могили», «Дуб Максима Залізняка», «Шевченків дуб». У Святошині були такі Стусові сосни... Він ними милувався, писав про них, водив до них свого сина.

Ідеї для Небесної сотні

Ідеї для Небесної сотні

Розпочато всеукраїнський конкурс на кращу ідею пам’ятника Небесній сотні. З такою ініціативою виступили спільно Міністерство культури та Київська міська держадміністрація. «Це буде нетрадиційний конкурс, оскільки події були болючими, з великою кількістю жертв і героїв: тих, яких iз нами вже немає, тих, які ще знаходяться у важкому стані, які пропали безвісти.

Небарикадний настрій

Небарикадний настрій

Центр Києва потроху починає набувати свого «дореволюційного» вигляду, але колишнім він ніколи вже не буде. Просто на очах кипить робота: комунальні служби вивозять сміття, складають блоки, кладуть нову бруківку.

Волаючий несмак Януковича та Пшонки

Волаючий несмак Януковича та Пшонки

«Не запитуйте нас про золотий батон. Ми не знаємо, де він. Але його дух продовжує бентежити публіку — як і дух того, в чиєму домі його знайшли», — зазначають куратори виставки «Кодекс Межигір’я» Олександр Ройтбурд і Аліса Ложкіна, яку сьогодні відкриють у Національному художньому музеї України за сприяння Правого сектору», Самооборони Майдану, Автомайдану й «Українського комітету Блакитного щита».