«Ми хочемо ходити до школи!»

«Ми хочемо ходити до школи!»

Під Київською міськадміністрацією днями відбувалася зворушлива акція: під стіни мерії прийшли діти, хворі на ювенільний ревматоїдний артрит. Малеча, якій через складний діагноз важко пересуватися, принесла чиновникам свої шкільні ранці з написом «Ми хочемо до школи», аби столична влада знала: ці діти потребують допомоги й повноцінного життя.

Київ у назвах

Київ у назвах

Упродовж двадцяти рокiв я був членом постiйно дiючої комiсiї Київради з найменувань i перейменувань вулиць Києва i можу сказати напевно: є в нашому мiстi вулицi й iншi пам’ятнi мiсця, якi... втратили дар мови. І навiть тi мешканці, які живуть тут, нiчого, рiшуче нiчого не знають про подвiр’я свого будинку, про людину, iм’я якої закарбоване у назвi їхньої вулицi.

Екстремальна купіль

Екстремальна купіль

Схоже, цьогорічний купальний сезон у Києві вже можна оголошувати закритим. Київська міська санітарно–епідеміологічна служба вже порівняла ситуацію в київських водоймах, зокрема у Дніпрі, з тією, яка була влітку 2010 року. Нагадаємо, тоді вони стали справжньою пасткою для відпочивальників — аномальна спека створила сприятливі умови для поширення хвороб, збудниками яких є бактерії та мікроорганізми (в тому числі і холери).

Цьогоріч уже теж офіційно заборонено купання на всіх пляжах столиці. Однак, на відміну від літа–2010, Дніпро (на якому розташовано найбільше київських пляжів), окрім рекордних температур, потерпає і від людських діянь. Науковці констатують, що «широкополий» забруднюється органікою, яка і живить бактерії.

Кримінальний рейтинг Києва

Столична міліція назвала найбільш небезпечні райони Києва. Прес–служба МВС навела статистику щодо кількості злочинів, скоєних у столиці за перше півріччя цього року. Найбільше їх скоїли у Шевченківському районі столиці — 2 873. З них — 19 розбійних нападів та 1 740 крадіжок. Друге місце у сумній статистиці посів Оболонський район (загальна кількість злочинів — 2 319). Саме на Оболоні сталося найбільше кримінальних пригод, у яких люди отримали тяжкі тілесні ушкодження — 13. На третьому місці — Дніпровський район. Обговорити на форумі Києва http://forumok.kiev.ua

Новосілля для експозиції

Як повідомляє прес–служба КМДА, уже 24 серпня скандальне приміщення на Хмельницького, 7, зведене, за недавнім переконанням голови Попова, так, що є небезпечним для станції метро «Театральна», запрацює як музей міста. «Після восьмирічного призупинення експозиційної діяльності, у рік тридцятиріччя від дня заснування, Музей історії міста Києва запропонує відвідувачам цікаву експозицію. Історія міста, з якою ознайомить музей, розкривається через розповідь про життя киян — видатних, відомих і невідомих, — починаючи з часів Київської Русі і до сьогодення», — звітує КМДА.

Музейний лемент

У Києво–Печерській лаврі — скандал. Днями співробітники Києво–Печерського історико–культурного заповідника звернулись до міністра культури з відкритим листом, у якому просять звільнити заступників керівника заповідника.

Чому «швидка» така повільна?

Чому «швидка» така повільна?

Питання неналежного медичного забезпечення в столиці стає дедалі гострішим. Не так давно «УМ» писала про затримки у виплаті зарплати медпрацівникам, як почали отримувати скарги від мешканців міста — мовляв, швидку допомогу викликати стало вкрай проблематично.

«У мене проблеми з тиском. За номером «103» переважно відмовляються приїжджати. Кажуть, бригада на виїзді, — розповідає мешканка мікрорайону Нивки, пенсіонерка Валентина, — і дають номер «невідкладної допомоги». А там кажуть, що не виїдуть, бо немає бензину. У цій ситуації я обіцяю добре заплатити, аби лишень хтось приїхав. Це діє, але чекати доводиться з півгодини». Влада повільність та незадовільну роботу «швидкої» ніби й помічає — покладає великі надії на «лікування» усієї системи охорони здоров’я своїми реформами. У тому числі обіцяє вирішити нарощені роками проблеми екстреної та невідкладної допомоги. Але люди чекати не можуть — вони потребують цієї медичної допомоги вже зараз…

«Оновлення» Адріївського–2

Комунальне підприємство «Дирекція будівництва шляхово–транспортних споруд Києва» оголосило тендер на генпідрядні роботи з реконструкції транспортної розв’язки на Поштовій площі Києва. Розкриття пропозицій відбудеться 16 серпня. Про це пише загальнодержавний веб–портал «Вісник державних закупівель». За його даними, організатори закупівлі очікують, що вартість робіт сягне 404 мільйони гривень. Кошти на будівництво буде виділено з державного та місцевого бюджету Києва.