Якби ви вчили так, як треба...

Кількість «халявних» прав та умовних «блондинок» за кермом досягла піку. За результатами перевірок, упродовж нинішнього року Державтоінспекція позбавила ліцензій 15 автошкіл — через грубі порушення й недбалість у навчальному процесі, а також низький рівень підготовки водіїв. І це ще не кінець діла, адже перевірки триватимуть і в наступному році, кажуть даішники.

Іду на базу

Іду на базу

Івано–Франківська багатофункціональна авіаційна база Військово–Повітряних сил України (ВПС), формування якої завершилося в останні дні осені, стала першим військовим об’єктом, створеним за весь час існування війська незалежної України.

Смерть є, а контрабанда?

Загибель 38–річного громадянина України, як повідомила російська сторона, Олександра Якименка (за інформацією українських ЗМІ, ім’я загиблого Андрій), мешканця Вовчанська Харківської області, від рук російського прикордонника при спробі перетнути державний кордон поза пунктом пропуску викликала резонанс з обох боків кордону. Росіяни стверджують, що, згідно з попередніми висновками слідчого комітету при прокуратурі Російської Федерації, військовий діяв у рамках законодавства про охорону державного кордону РФ і мав право на застосування табельної зброї. Водночас у Міністерстві закордонних справ України висловлюють стурбованість із приводу інциденту та розраховують на повне та оперативне розкриття його деталей.

Під колесами у Сан Санича

Під колесами у Сан Санича

Інцидент стався 25 листопада на виїзді з села Чапаївка. Близько 21.30 із маршрутного таксі на зупинці громадського транспорту «Віта–2» вийшли пасажири, кілька з них попрямували пішохідним переходом, позначеним «зеброю» та відповідними знаками, на протилежний бік вулиці. Раптом, коли люди вже майже перетнули автодорогу, а на проїжджій частині залишався останній пішохід, на перехід на великій швидкості виїхав позашляховик «Міцубісі–Паджеро». Він і збив 45–річного чоловіка. Удар відкинув піщохода на більш ніж десять метрів від місця зіткнення. Чоловік загинув миттєво, і лікарі «швидкої» вже нічим не могли зарадити.

Тактика захисту

Слідство у справі про вбивство громадянина Олійника, в якій фігурує ім’я БЮТівця Віктора Лозинського, ведеться необ’єктивно, з грубими порушеннями процесуального права та з застосуванням тортур. Про це на вчорашній прес–конференції сказав Олександр Мартиновський, представник захисту одного з фігурантів цієї гучної справи — екс–начальника Голованівського райвідділу міліції Михайла Ковальського. «Свідченням застосування незаконних методів слідчими є те, що Ковальський нібито відмовляється від послуг адвоката, хоча є його власноруч написана заява про потребу в юридичному захисті. Так 17 листопада він офіційно погодився залучити мене як захисника, а за два дні слідчий прокуратури передав мені його відмову», — стверджує адвокат. І каже, що подібна ситуація вже було в липні цього року, коли Ковальський нібито відмовився від захисту, стверджуючи, що він захищатиметься самостійно. Саме це, на думку юриста, є підставою для того, щоб стверджувати про застосування фізичного тиску на підозрюваного.

Правосуддя «на мілині»

Безпрецедентне явище у вітчизняній судовій системі: цілий судовий інститут, Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) ледь не припинив роботу через брак коштів. Таким чином адмінсуди опинилися на межі самоусунення від розгляду суперечок, пов’язаних із виборчим процесом, де ВАСУ виступає ключовою судовою інстанцією, яка виносить рішення з приводу визнання (невизнання) результатів виборів. Позавчора на офіційному сайті адміністративного суду навіть з’явилася заява про припинення судочинства «у зв’язку з відсутністю коштів на відправлення поштової кореспонденції, оплати послуг, закупівлі паперу та дисків». До останнього моменту, ствер­джують у судовій інстанції, адміністративний суд здійснював відправлення поштової кореспонденції в борг, який станом за жовтень становить 62 тисячі гривень. Ситуацію врятувала «Укрпошта», яка зрештою погодилася відправляти кореспонденцію ВАСУ за гарантійними зобов’язаннями.

Брат ти мені чи не брат…

З 1 січня 2010 року в Україні набуває чинності антикорупційний закон (офіційна назва — «Про запобігання та протидію корупції»), який, окрім усього іншого, обмежує можливість працювати в державних органах влади близьким родичам. Відтак порушниками закону вважатимуться подружні пари, діти та їхні батьки, рідні брати і сестри, дідусі, бабусі, онуки, а також інші особи, за умови їх постійного проживання разом та ведення спільного господарства. Дія цієї норми поширюється на всі без винятку органи державної влади та на посадовців усіх рівнів, починаючи з посади Президента України і закінчуючи чиновниками органів місцевого самоврядування.

Російська кабала?

Російська кабала?

Напередодні Міністерство палива та енергетики України повідомило про продовження підготовки нової міжурядової угоди з Росією про співпрацю у постачанні блакитного палива. За повідомленням Мінпаливенерго, консультації щодо напрацювань будуть проведені у I півріччі наступного року. Російський проект угоди, який потрапив до «УМ», вимагатиме з українського боку твердої позиції щодо відстоювання національних інтересів. Зокрема, у 2 пункті 4 статті угоди росіяни знову наполягають на неможливості експортування російського газу Україною, навіть якщо він буде у надлишку.

Зневажай, але — не по паспорту

Правоохоронців зобов’язали зважати на національність і колір шкіри злочинців та їх жертв. Відповідні зміни до Кримінального кодексу України, які передбачають покарання за злочини, вчинені з мотивів расової, національної чи релігійної приналежності, позавчора затвердили у парламенті. Відтепер будь–які дії, що порушують права нацменшин чи іноземних громадян, каратимуть жорсткіше, а мотиви «нетерпимості» розглядатимуться як обтяжливі обставини.

Вона і Противсіх

Позавчора ввечері Центрвиборчком прийняв заяву на участь у виборах глави держави громадянина Василя Противсіх (попереднє прізвище — Гуменюк). Президент Івано–Франківської торгової палати, який свого часу впродовж восьми років був міським головою Яремчого, таки надав довідку про внесення застави в сумі 2,5 млн. грн. Отже, незабаром ЦВК має ухвалити рішення про реєстрацію кандидата, який лише минулого місяця змінив прізвище на співзвучне «протестній» графі виборчого бюлетеня.