Таємниці напоказ

Управління державної охорони України ділиться секретами з минулого. До 18–річчя УДО в Києві відкрили Музей історії її становлення з часів Київської Русі і до сьогодення. На жаль, коло відвідувачів і виставкові площі новоствореного музею обмежені, а значення більшості виставлених тут експонатів у повній мірі зможуть оцінити хіба що спеціалісти та співробітники управління. Як пояснили «УМ» в УДО, музей створений із метою «національно–патріотичного виховання української молоді». Умовно кажучи, його «цільовою аудиторією» стануть курсанти вітчизняних військових вишів, а також молодіжні об’єднання й організації України, які сповідують патріотичну ідеологію.

«Синій» майдан

«Синій» майдан

На столичних майданах нині велелюдно: «Партія регіонів» збирає прихильників, щоб, як пояснюють самі партійці, захистити переможний результат першого туру президентських виборів. Учора вранці на в’їзді до Києва було помічено десятки пасажирських автобусів із прихильниками Віктора Януковича, які чекали на подальші вказівки партійного керівництва.

Розправте крила

Відразу з трьох українських авіакомпаній знято заборону на виконання польотів у повітряному просторі Європейського Союзу. Ще одній дозволили літати до Європи на одному літаку з її парку. Європейські інспектори в цілому залишилися задоволеними станом безпеки (раніше критичним. — Авт.) у «реабілітованих» компаніях. Про це йдеться у повідомленні прес–служби вітчизняного Мінтрансу. Утім на значну інтенсифікацію авіаперевезень із боку України все ж сподіватися не варто — частина авіаперевізників нині взагалі не здійснює польотів.

Герої–хабарники

Відтепер корупціонерів можна буде побачити в «чорних списках», доступних будь–якому громадянину. З початком нового року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів № 1315, якою визначається «Порядок накопичення та оприлюднення інформації про юридичних осіб, притягнутих до відповідальності за корупційні правопорушення». Таким чином, українці зможуть особисто перевірити, чи немає раптом серед «списочників» знайомих їм імен чи назв на офіційній інтернет–сторінці урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики.

Не пий оковиту — «льодяником» станеш

Хоча відсьогодні синоптики обіцяють поступове потепління, холод усе ж устиг зібрати свої жахливі трофеї. За інформацією МОЗ, станом на 22 грудня внаслідок негоди в Україні загинуло 32 особи, госпіталізовано з обмороженнями — 465 осіб.

Країна під снігом

Країна під снігом

62–річна жінка померла позавчора через серцевий напад у рейсовому автобусі, так і не дочекавшись приїзду «швидкої». Усього ж у снігову пастку під Херсоном потрапили майже три тисячі одиниць приватного автотранспорту та вантажівок, у яких перебували більше трьох тисяч людей.

Як охороняти Євро

Учора в приміщенні Державної служби охорони при МВС відбувся всеукраїнський форум із питань убезпечення об’єктів інфраструктури Євро–2012, на якому обговорювали шляхи поширення досвіду розбудови систем безпеки на інфраструктурних об’єктах чемпіонату.

Ленін за 20 мільйонів

Ленін за 20 мільйонів

Незвичайний лот днями виставив Михайло Притула, лідер партії «Селянська Україна», яка відома тим, що висунула кандидатом у президенти свинарку Лідію Вону. Автор лота мав чималі плани на пам’ятник, який тільки–но відкрили після реставрації, і просив за Ілліча 20 (!) мільйонів доларів. Нагадаємо, пам’ятник Леніну вже потрапляв у гучні скандали: у червні активісти Конгресу українських націоналістів відбили йому ніс, а після піврічної реставрацїі, коли Леніна повернули на постамент, націоналісти тут же облили вождя світового пролетаріату червоною фарбою.

Інтелігенти згадали репресії

Учора на території столичного Лук’янівського історико–меморіального заповідника (Лук’янівське кладовище) вшанували пам’ять жертв сталінського терору 30–х років в Україні, який розпочався з Голодомору і продовжився «єжовщиною». Рівно 75 років тому (15—17 грудня 1934 року) на ешафот «нового ладу» вивели перших із тих, кого традиційно вважають совістю нації, її душею — діячів культури, письменників, поетів. Їх оголосили «терористами», звинувативши у державній зраді, та після короткотривалого суду (без свідків і захисту) розстріляли у катівнях НКВС.

Плями на синьому мундирі

Плями на синьому мундирі

Депутат українського парламенту Григорій Омельченко, обраний за списками БЮТ, а нині — позафракційний, вимагає негайно відсторонити від займаної посади заступника Генерального прокурора України Олександра Шинальського та притягти його до кримінальної відповідальності за численні факти зловживань своїм службовим становищем. Окрім того, Омельченко вважає за необхідне покарати і самого Генпрокурора Медведька, який жодним чином не реагував на порушення свого підлеглого.