«Чистої води хуліганство»

Судовий процес над п’ятьма націоналістами, які зазіхнули на «священне ідолище» вітчизняних комуністів у центрі столиці — пам’ятник Леніну на Бессарабській площі, — триває вже п’ятий місяць. І суспільство навіть не чекало на швидкий фінал «роману каменя з молотком», як вітчизняна Феміда таки розродилася чимось навдивовиж результативним.

Карнавалу не буде

На вчорашній спільній екстреній нараді уряду та спеціальної протиепідемічної комісії, створеної у зв’язку зі спалахом епідемії «свинячого грипу» в західних регіонах країни, було прийнято низку рішень, які мають запобігти поширенню вірусу: впродовж трьох наступних тижнів українцям, особливо мешканцям охоплених епідемією територій, обмежили можливість пересуватися без вагомої причини, а навчальним і виховним закладам на цей же період продовжено канікули. По всій країні скасовано масові заходи, включаючи і передвиборчі мітинги. Карантин можуть продовжити, якщо ситуація не покращиться.

Не чекали!

Не чекали!

У Міністерстві охорони здоров’я України закликають при перших ознаках застудних захворювань невідкладно звертатися до лікарів. «Лікарі знають, як надавати допомогу, але є проблема своєчасного звернення до медиків», — заявив міністр охорони здоров’я України Василь Князевич у четвер на засіданні уряду. Медики попереджають: як тільки хворий починає задихатися від кашлю — необхідна термінова госпіталізація».

На лінії вогню

Ще не встигли вщухнути події довкола львівської газети «Експрес», по редакції якої було вчинено стрілянину, як учора з’явилась інформація про скоєння у понеділок, 26 жовтня, нападу на журналістів у Дніпропетровську. В інциденті ледь не постраждали генеральний директор телекомпанії «Приват ТБ Дніпро» («9–й канал») Кирило Данилов та ще один журналіст, працівник цього ж таки каналу. Утім усе обійшлося без крові, адже зловмисник використав для нападу зброю травматичної дії і, стріляючи практично впритул, пошкодив лише автівку, в якій перебували журналісти.

Мазай би так не зробив

Українські моряки вже вкотре потрапили в халепу. Цього разу в епіцентрі подій — судно «Іксленд» (Xland) під панамськими прапорами, члени екіпажу якого (українці і філіппінці) жорстоко повелися із «зайцями», громадянами Демократичної Республіки Конго, повідомляє «Рейтер». Інцидент стався надвечір 19 жовтня, коли судно стояло на рейді головного порту центрально–африканської країни Матабі. Під час огляду трюму моряки виявили чотирьох нелегальних пасажирів. Добряче нам’явши конголезцям боки, їх просто викинули за борт.

В Україну завітала зима

Через різке погіршення погодніх умов 13,14 жовтня — похолодання і сильні опади у вигляді дощу і мокрого снігу — у кількох областях Західної України склалася ситуація, близька до надзвичайної. На дорогах зафіксовано підвищення рівня аварійності, а на деяких ділянках рух паралізовано. Вулиці міст засипало снігом: подекуди висота снігового покриву сягає 10 сантиметрів, у горах — 30 сантиметрів. Сотні населених пунктів залишились без енергопостачання — найбільше від негоди постраждали Львівщина і Прикарпаття. Проливні дощі та мокрий сніг можуть призвести до підйому рівня води в гірських річках та до формування селевих потоків.

З молитвою про Україну

З молитвою про Україну

Історія цього свята нараховує вже майже 1100 років. Відомо, що Богоматір явилася перед жителями Константинополя під час облоги міста 910 року. Як розказав кореспонденту «УМ» єпископ православної церкви Київського патріархату Євстратій, свято пов’язане з пам’яттю преподобного Андрія юродивого, який бачив Діву Марію у Влахернському храмі. Хто саме нападав тоді на Константинополь, достеменно не відомо. Одні вважають, що це були араби, що оточили місто за відсутності війська імперії, яке тоді воювало в іншому місці. Інші — що на Константинополь напали слов’янські війська на чолі з Аскольдом. Після того як Пресвята Діва накрила місто своїм омофором, війська противника відступили, а місто було врятовано.

Прокляттям по свободі слова

Прокляттям по свободі слова

Уперше в Україні в церкві моляться не за здоров’я, а за хвороби. Саме таким чином в Одеській єпархії Української православної церкви Московського патріархату вирішили провчити трьох журналісток газети «Сєгодня», які провели власне розслідування, дізналися реальну вартість церковних послуг у храмах Одеси і 27 вересня розповіли про це в матеріалі «Ритуальні гонорари одеських храмів». Зокрема, журналістки дізналися, що в одеському храмі Адріана і Наталії за вінчання потрібно заплатити 310—600 гривень, за хрещення — 75—280 гривень, за освячення квартири — 150—400 гривень, а за розвінчання — 150—200 гривень. Здивував співробітниць газети також той факт, що ціна свічки в церковній крамниці в п’ять разів дешевша, ніж у самих храмах.

Ленін на Бессарабці зустріне «революцію»

Ленін на Бессарабці зустріне «революцію»

Підставою для вчорашнього рішення Шевченківського районного суду Києва про відтермінувати розгляд з приводу пошкодження пам’ятника Леніну стало невчасне подання обвинуваченням матеріалів справи. Про це «УМ» повідомила представник обвинувачуваних Олена Білозерська. Тим часом комуністи запевняють: постраждалого Ілліча на Бессарабській площі буде оновлено та відкрито до річниці Жовтневої революції 1917 року.

Кривава бійня на «шпалерному»

Низка гучних злочинів із застосуванням вогнепальної зброї, що сталися впродовж кількох останніх тижнів, нажахала українців. Злочинці вже вчиняють стрілянину серед білого дня в людних місцях. Яскравим свідченням цьо­му став замах на власника столичного торговельного центру з продажу меблів «4–room» Шабаба Алояна, внаслідок якого, окрім підприємця, загинули двоє охоронців і один із «кілерів», а також було поранено перехожого.