Ігор Мосійчук: Таку «бімбу» можуть підкласти і на Майдан

Ігор Мосійчук: Таку «бімбу» можуть підкласти і на Майдан

Вирок у справі так званих «васильківських терористів», винесений Києво–Святошинським районним судом минулої п’ятниці, вразив своєю суворістю (шість років тюрми кожному з трьох обвинувачених націоналістів) та обернувся побиттям «Беркутом» пікетувальників і екс–міністра Юрія Луценка.

Громада не забуде

Громада не забуде

Урочисте відкриття відновлених поховань козаків і старшин війська Української Народної Республіки, які загинули взимку 1918—1919 років, захищаючи Київ від наступу більшовиків, відбулося цієї неділі в місті Боярка. У 1924 році, кажуть історики, яким вдалося віднайти архівні документи, тутешнє Будаївське кладовище, а заразом — і шість військових могил героїв, були знищені окупантами–комуністами.

Володимир Барна: Українцiв треба будити

Володимир Барна: Українцiв треба будити

Уродженець Тернопільщини Володимир Барна прийшов у НСПУ нещодавно — після того як спілку зі скандалом покинув попередній очільник Володимир Яворівський, а його місце зайняв менш публічний Віктор Баранов. Автор поетичних збірок, журналіст, громадський діяч, публіцист, літературознавець, перекладач і дипломант премії Володимира Вихруща уникає запитань про скандали з майном НСПУ, які розгорілися за попереднього голови. «Тут треба відповідати фахово, маючи під рукою необхідні документи», — каже пан Барна. Утім погоджується пояснити інші моменти щодо діяльності спілки, яку після останнього оновлення керівництва дехто звинувачує у лояльності до чинної влади, а інші вказують на послаблення її позицій.

Краще менше, та краще

Краще менше, та краще

Два законопроекти №1208 і №1230, які спрощують процедуру оформлення земельних ділянок, Верховна Рада підтримала у першому читанні. Нові зміни, зокрема, скасовують необхідність узгодження земельної документації в низці комісій, як то археологічна чи екологічна. Натомість тепер усі проекти погоджуватиме Держкомзем. А «добро», приміром, архітектурних фахівців знадобиться лише за умови, що бажана земельна ділянка розташована на території населеного пункту. Або за його межами, але якщо на ній є нерухомість.

Біль хворого — не підстава для наживи

Біль хворого — не підстава для наживи

Ухвалення 13 травня Кабінетом Міністрів Постанови №333, яка значно спрощує доступ важкохворих до знеболюючого і кардинально змінює систему надання лікарем допомоги, в Лізі сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги вважають одним з найбільших своїх досягнень.

«Освіту» вiдстояли

Єдиній на все місто українській книгарні «Освіта», виселити яку з приміщення гуртожитку Ніжинського державного університету імені Гоголя прагнуло Міністерство освіти та науки, завдяки резонансу й підтримці громадськості таки вдалося відстояти приміщення.

Вгамуйся!

Черговий вихід на публіку одного з авторів так званого «мовного» законопроекту вкотре завершився його публічним присоромленням. Як і попереднього разу, коли в нардепа запустили два пакети з фекаліями, вчора інцидент знову стався під час прес–конференції Вадима Колеснiченка на мовну тематику.

На довірі до лікаря

На довірі до лікаря

Відтепер важкохворі українці в прямому розумінні зможуть зітхнути з полегшенням. Після багаторічних дискусій уряд таки видав постанову, якою спростив процедуру надання знеболювальних препаратів тяжкохворим. Як ідеться у повідомленні Департаменту інформації та комунікації з громадськістю секретаріату Кабміну, раніше процедура використання певних лікарських засобів та виписування на них рецептів була надто складною і тривалою. А віддаленість лікувального закладу від пацієнта, особливо в сільській місцевості, значно ускладнювала отримання пацієнтами своєчасних і в достатній кількості знеболювальних засобів.

Нiжин без «Освіти»

Нiжин без «Освіти»

Попри те, що книгарня «Освіта» розташована у приміщенні гуртожитку Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя більше пів­століття, напередодні травневих вихідних Міністерство освіти та науки дало її власникам аж... три дні, щоб звільнити приміщення. Причин і пояснень співробітники книгарні не почули від чиновників і досі.

Слідами російського Мазурка

Слідами російського Мазурка

За повідомленням МВС РФ, українські правоохоронці отримали орієнтування на Сергія Помазуна, «оскільки є інформація, що підозрюваний може переховуватися на території України». Тож учора в трьох областях, які межують iз Російською Федерацією — Сумській, Харківській і Луганській, — відбулися селекторні наради за участю особового складу міліції. Вiдтак на ноги поставили всіх: від дільничних міліціонерів до груп захоплення.