Насіємо конопель!

Насіємо конопель!

Занепад коноплярства спостерігався протягом усього періоду незалежності України. Оголошена ще за Союзу боротьба з наркоманією набула гротескного змісту: коноплі почали вирощувати саме любителі «канабісу». Тим часом культивування цієї культури для потреб легкої промисловості та медицини звелося нанівець.

Насіннєвий колапс

Насіннєвий колапс

Через прийняття Кабінетом Міністрів змін до власної постанови №85 від 5 квітня 2014 року (постанови №749 від 23 вересня і №840 від 21 жовтня) процес сертифікації насіння фактично заблокований.

Рашисти вкрали елеватор

Державна акціонерна компанія «Хліб України» звернулася до правоохоронних органів з проханням розпочати кримінальне провадження за фактом відчуження державного майна — Новоайдарського елеватора. За інформацією прес-служби Мінагрополітики, директор ДАКу Ігор Кобеля повідомив, що Київський районний суд міста Донецьк рішенням від 20 червня 2014 року визначив право власності на елеватор за ТОВ «Азовська продовольча компанія». Підстава — штучна кредиторська заборгованість розміром 33 мільйони гривень.

«Молочка» змінює асортимент

«Молочка» змінює асортимент

Аналітична служба компанії Dykun дослідила динаміку змін на ринках збуту молочної продукції. Виявилося, що протягом восьми місяців поточного року зменшилося виробництво всіх молочних продуктів, окрім сичужних та плавлених сирів.

Корови не винні

Експерти громадської організації Agro.ReformsUA розробили законопроект, яким обґрунтовується доцільність скасування вивізного мита на живу худобу та шкіряну сировину. Дія цього документа регулюватиме ринок великої рогатої худоби та овець.

Пізні жнива на фініші

Продовжується збирання пізніх сільгоспкультур — кукурудзи на зерно, сої, соняшнику та цукрових буряків. Як повідомляє прес-служба профільного міністерства, на початок листопада зернові та зернобобові в усіх категоріях господарств при прогнозованих 14,7 мільйона гектарів зібрані з площі 13,7 мільйона. Це — 93 відсотки до прогнозу.