На перше — десерт

Азія стала основним експортним ринком для аграрної продукції українського виробництва: за сім місяців нинішнього року держави цього континенту закупили її на 3,7 млрд. доларів США. Одним з основних ринків збуту став Китай. За ті самі сім місяців українські аграрії до Китаю експортували товару більше, ніж за весь минулий рік: на 889,7 мільйона доларів США.

Ресурси майбутнього урожаю

Ресурси майбутнього урожаю

На полях удень і вночі не припиняється робота: підоспіли пізні зернові, достигла кукурудза, закладають нові посіви озимини на майбутній рік. За інформацією директора департаменту землеробства та технічної політики Мінагрополітики Володимира Топчія, під урожай 2016 року в усіх категоріях господарств озимі зернові прогнозується висіяти на 7,4 мільйона га. Минулого року мали 8,97 мільйона.

Експортне прискорення

Експортне прискорення

Про значне розширення експортного потенціалу України у двосторонніх відносинах заступник міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька повідомила на міжнародному форумі UKRAINE-US: ExportPromotion. «Лідером серед товарів, які ми експортуємо до США, став український мед. Також ми активізували експорт олії, соків, виробів із зерна», — зазначила вона.

Мед як валюта

Обсяги виробництва цього солодкого органічного продукту вже вивели нашу державу на перше місце в Європі та на третє у світі, повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський під час міжнародної конференції про біологічно активнi продукти бджільництва.

Плодися, рибко!

Держрибагентство прагне залучити додаткові кошти на програми зариблення, внісши для цього відповідні зміни до законодавства. Головна мета — відтворити рибні запаси українських водойм, запевняє голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Уперед, на Схід!

Уперед, на Схід!

У минулому маркетинговому році спостерігалося суттєве нарощення обсягів експорту продукції до Китаю, Туреччини, Саудівської Аравії та Лівану. Зокрема, обсяги експорту до Китаю збільшилися на 103 відсотки, до Туреччини — на 71, до Саудівської Аравії — на 40.

Агрохолдинги у цифрах

Агрохолдинги у цифрах

У 2014 році на тлі проблем економічного і геополітичного характеру тенденція до скорочення земельного банку, що перебуває під контролем великих аграрних компаній, тривала. Як констатують експерти асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», частка агрохолдингів у загальному землекористуванні сільськогосподарських підприємств торік зменшилася на чверть мільйона гектарів — до 26,7 відсотка.

Крій Заозерного: тут затісне, там спадає

Крій Заозерного: тут затісне, там спадає

Від Печерських пагорбів до найдрібнішої начальственної голови соціальна реклама безвідповідально обіцяє українським селам миттєвий ренесанс завдяки децентралізації. Однак місцевий люд, принципово обираючи подальшу долю свого села, опускає на грішну землю ілюзорні креслення можновладців.