Відійшов у вічність філософ і мислитель Мирослав Попович

Відійшов у вічність філософ і мислитель Мирослав Попович

У Києві проведуть в останню путь відомого філософа Мирослава Поповича. Вчений пішов із життя ввечері 10 лютого. У квітні йому виповнилося б 88 років. «Невимовно сумно через непоправну втрату.

Розум на півставки: учені виступили проти непрозорого розподілу коштів між установами НАН

Розум на півставки: учені виступили проти непрозорого розподілу коштів між установами НАН

Упродовж двох днів — у вівторок та середу — науковці кількох інститутів Національної академії наук України пікетували приміщення Президії — свого керівного органу.

Вчити ніколи: учителі обурюються «конкурсоманією» та «ювілеєманією» у школах

Вчити ніколи: учителі обурюються «конкурсоманією» та «ювілеєманією» у школах

Відомий освітній експерт і заслужений вчитель України Віктор Громовий у своєму блозі на osvita.ua порушив надзвичайно актуальне питання: відзначення різних ювілейних і пам’ятних заходів, у які сьогодні активно залучена середня школа.

Теги: Освіта

Надія на рішучість: експерти розповіли, що означає для України перемога Меркель

Надія на рішучість: експерти розповіли, що означає для України перемога Меркель

Минулої неділі, 24 вересня, німці обирали склад Бундестагу 19-го скликання. За попередніми результатами, перемогу здобув блок Християнсько-демократичного союзу (ХДС) і Християнсько-соціального союзу (ХСС).

Переможець «Євробачення-2017» потребує термінової пересадки серця

Переможець пісенного конкурсу «Євробачення-2017», що проходив у травні в Києві, португалець Сальвадор Собрал терміново госпіталізований до клініки у Лісабоні. Хлопець потребує пересадки серця.

«Пишаюся, що є почесним жителем Суботова»

«Пишаюся, що є почесним жителем Суботова»

ЛНа посаді голови Черкаської облдержадміністрації Олександр Черевко був своєрідним рекордсменом — адже в цьому кріслі довше за нього не зміг втриматися ніхто. Його успішна п’ятирічна робота на цій посаді була припинена з приходом до влади Віктора Януковича. Після «губернаторства» Олександр Черевко повернувся у звичну для себе галузь — банківську, адже за освітою є економістом. Сьогодні він — голова спостережної ради ПАТ «Банк «Київська Русь». У неділю, 6 квітня, Олександр Володимирович відсвяткував своє 55–річчя. Напередодні ювілею нам вдалося поспілкуватися про його колишню і нинішню роботу, рідну Черкащину та... незвичайне хобі.

Урок від педагогів

Урок від педагогів

Вітчизняна школа, становлення якої відбувалося на вченні видатних педагогів Макаренка і Сухомлинського, завжди відрізнялася від західної тим, що, окрім навчальної функції, виконувала ще й виховну. Але, щоб сіяти, окрім розумного, добре та вічне, потрібно мати неабиякі терпіння й талант.

Головний біль перемін

Головний біль перемін

Кілька тисяч підписів зібрали мешканці столичного мікрорайону Сирець під листом–зверненням до Президента, міністра охорони здоров’я, голови КМДА, столичного управління охорони здоров’я, депутатів Київради. Звертатися в усі можливі інстанції киян змусило рішення Київради щодо злиття чотирьох поліклінік (із них — двох дитячих), розташованих на Сирці та Нивках. Ще 17 квітня цього року Київська міська рада ухвалила документ про створення 26 медичних закладів нового типу по всьому Києву. Згідно з ним, амбулаторно–поліклінічні заклади Голосіївського, Деснянського, Оболонського, Печерського, Подільського, Святошинського, Солом’янського та Шевченківського районів столиці будуть об’єднані та перетворені в комунальні некомерційні підприємства — центри первинної медико–санітарної допомоги (ЦПМСД) та консультаційно–діагностичні центри (КДЦ). Тобто медична реформа, ефективність якої так і не було доведено в пілотних регіонах, уже незабаром охопить увесь Київ.

«Об’єднує не особа — об’єднують цiнностi»

«Об’єднує не особа — об’єднують цiнностi»

Через два з лишком роки після демократичної передачі влади українське питання Віктора Ющенка турбує ще більше. Третій Президент України переконаний, що наша держава рухається не в тому напрямку, і якщо влада та опозиція не почнуть робити реальні кроки, спрямовані на консолідацію суспільства та формування єдиної нації (без поділу на Правобережжя та Лівобережжя), ми й надалі рухатимемося по замкнутому колу. Під час зустрічі з журналістами «УМ» лідер «Нашої України» неодноразово наголошував, що без єднання нації та діалогу влади з суспільством жодні вибори нічого не змінять. Зокрема, й найближчі парламентські. Адже у разі перемоги опозиції над владою два табори просто поміняються ролями й не більше. На думку Віктора Андрійовича, політики з обох таборів мають перестати загравати зі своїми виборцями й почати відверто говорити народу про те, що нас роз’єднує (незважаючи на рейтинги) i як прийти до об’єднання. Лише тоді можливий новий курс України.