Головний біль перемін

Головний біль перемін

Кілька тисяч підписів зібрали мешканці столичного мікрорайону Сирець під листом–зверненням до Президента, міністра охорони здоров’я, голови КМДА, столичного управління охорони здоров’я, депутатів Київради. Звертатися в усі можливі інстанції киян змусило рішення Київради щодо злиття чотирьох поліклінік (із них — двох дитячих), розташованих на Сирці та Нивках. Ще 17 квітня цього року Київська міська рада ухвалила документ про створення 26 медичних закладів нового типу по всьому Києву. Згідно з ним, амбулаторно–поліклінічні заклади Голосіївського, Деснянського, Оболонського, Печерського, Подільського, Святошинського, Солом’янського та Шевченківського районів столиці будуть об’єднані та перетворені в комунальні некомерційні підприємства — центри первинної медико–санітарної допомоги (ЦПМСД) та консультаційно–діагностичні центри (КДЦ). Тобто медична реформа, ефективність якої так і не було доведено в пілотних регіонах, уже незабаром охопить увесь Київ.

«Об’єднує не особа — об’єднують цiнностi»

«Об’єднує не особа — об’єднують цiнностi»

Через два з лишком роки після демократичної передачі влади українське питання Віктора Ющенка турбує ще більше. Третій Президент України переконаний, що наша держава рухається не в тому напрямку, і якщо влада та опозиція не почнуть робити реальні кроки, спрямовані на консолідацію суспільства та формування єдиної нації (без поділу на Правобережжя та Лівобережжя), ми й надалі рухатимемося по замкнутому колу. Під час зустрічі з журналістами «УМ» лідер «Нашої України» неодноразово наголошував, що без єднання нації та діалогу влади з суспільством жодні вибори нічого не змінять. Зокрема, й найближчі парламентські. Адже у разі перемоги опозиції над владою два табори просто поміняються ролями й не більше. На думку Віктора Андрійовича, політики з обох таборів мають перестати загравати зі своїми виборцями й почати відверто говорити народу про те, що нас роз’єднує (незважаючи на рейтинги) i як прийти до об’єднання. Лише тоді можливий новий курс України.

«Правиця», так!

Про участь партії «Наша Україна» під час парламентських виборів у єдиному списку опозиції на базі Комітету опору диктатурі наразі не йдеться. Про це повідомив в інтерв’ю «Україні молодій» попередній Президент Віктор Ющенко. Раніше окремі ЗМІ повідомляли про те, що лідер «НУ» нібито прагне до єдиного списку на базі КОДу.

Учіться навчати

Одинадцять вищих навчальних закладів позбулися ліцензій на надання освітніх послуг iз початку нинішнього навчального року. Про це вчора на прес–конференції повідомив голова Державної інспекції навчальних закладів Михайло Гончаренко. У шести з цих вишів анульовано ліцензії повністю, у п’яти — частково, тобто на підготовку кадрів за окремими спеціальностями. Всі студенти проблемних ВНЗ отримають можливість завершити навчання в інших університетах.

Не шукай мене в контакті!

Не шукай мене в контакті!

Вражаючі для керівників фірм результати дослідження оприлюднила компанія Entensys. Виявляється, 20 відсотків інтернету працівники офісів витрачають не на роботу, а на спілкування в двох соціальних мережах — vkontakte.ru та odnoklassniki.ru. При цьому «Вконтакті» приблизно в сім разів популярніша, ніж «Однокласники», оскільки ця мережа пропонує своїм користувачам значно більше нових сервісів. Ця ситуація характерна як для України, так і для інших країн СНД. Причому популярність соціальних мереж на пострадянському просторі значно перевищує показники інших країн.

Тести і протести

Одним з аргументів проти недосконалості системи ЗНО, висловлених Дмитром Табачником ще до його призначення на посаду міністра освіти, є недоступність пунктів тестування. «Є маса випадків, коли діти, встаючи вночі, по 300 кілометрів тряслися в дорозі, щоб дістатися до пунктів тестування. В якому стані вони сідали за тести?» — обурювався він у квітні минулого року. А я згадала, як вступаючи до університету в 1991 році, вставала о третій ночі, щоб пішки подолати три кілометри до залізниці, потім дві з половиною години «трястися» електричкою до Києва, а потім ще й встигнути добратися на дев’яту ранку до університетських корпусів «на виставці». В якому стані я складала іспити?

Акт Злуки: тримаймося за руки!

«Прийди та об’єднай Україну!» — з такими закликами напередодні Дня Соборності звернулися до українців організатори символічного живого ланцюга, що вже не перший рік єднає Лівобережжя та Правобережжя на столичному мосту Патона. Організатори попереджали, що під час акції вітається тільки державна символіка, тобто ніяких червоно–чорних або партійних прапорів. «Тільки жовто–блакитні кольори, які здатні об’єднати нас усіх. Тож не соромтеся додавати жовто–блакитних барв до вашого одягу та макіяжу, манікюру, педикюру...»

2009: запам’ятайте його таким

2009: запам’ятайте його таким

Добігають останні години 2009 року. Хтось називає його останнім у «дебютному» десятилітті ХХІ віку, але така «ювілейна» лихоманка, пов’язана з приходом 2010–го, — завчасна. Друге десятиліття офіційно вітатиме лише через рік. Саме на цей рік — 2010–й — ми відкладаємо розв’язання або поглиблення економічної й політичної кризи, яка все ще тримає Україну в лабетах. Саме в цьому році відбудеться ціла купа нових виборів: президентські й місцеві — обов’язково, парламентські — можливо. Тож 2009 рік можна назвати перехідним. Так, він був дуже не простим. Країна набралася рекордних боргів. Країна не наблизилася до Європи. Однак колапсу не сталося. Українці — поодинці й сім’ями — у тільки їм притаманному стилі спромоглися встояти й навіть трохи розпустити паски після фінансових катаклізмів 2008–го. Хочеться вірити, що в цьому році залишиться все найгірше, а світло в кінці тунелю — це не вогні зустрічного поїзда.
А наразі давайте пригадаємо головні карби року 2009.

Будьмо, гей?

Будьмо, гей?

Станом на 13.00 вчорашнього дня на Львівщині було госпіталізовано 145 людей, постраждалих унаслідок аварії поїзда з фосфором. Як повідомляє МОЗ, у лікувальних закладах хворим під час госпіталізації в основному ставлять попередній діагноз: інгаляційне ураження (отруєння) парами фосфору. 43 госпіталізованих — діти, ще 25 — працівники МНС, які були задіяні на ліквідації наслідків аварії.