Теперішні Сави цинічніші

У перші дні наступного тижня на сцені Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки актори Чернівецького академічного музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської покажуть свою найгучнішу прем’єру останніх років — виставу «Земля» за мотивами однойменної повісті патронеси театру. Спектакль датований 2013 роком, його презентували до 150-річчя Ольги Кобилянської.

«Молодість» — із кріслами меценатів

Ювілейна 45-та «Молодість» пройде у Києві з 24 жовтня по 1 листопада. Незважаючи на складну ситуацію в країні, генеральний директор кінофестивалю Андрій Халпахчі вірить у те, що цю дату ні переносити, ні скасовувати не доведеться. Більше того — саме 25 жовтня має відновити свою роботу кінотеатр «Жовтень», який постраждав від пожежі під час минулорічного фестивалю.

«Поводир» вирушає до Парижа

«Поводир» вирушає до Парижа

Тижневик українського кіно у Парижі — це ще один проект задля популяризації вітчизняного кінематографа, організаторами якого є КМКФ «Молодість» та Благодійний фонд «Ініціатива заради майбутнього». Попередні акції — покази українських фільмів у Мюнхені, на Берлінському кінофестивалі тощо — виявилися настільки вдалими, що організатори відразу ж розпочали роботу над продовженням цієї ініціативи.

Свої розчарували

Свої розчарували

Кінофестиваль «Молодість», як відомо, — подія багаторівнева. Тобто одночасно на фестивалі демонструються кілька фільмів, і переглянути всі їх просто нереально. Більшість із фестивальних завсідників, складаючи свій особистий фестивальний маршрут, із зрозумілих причин віддають перевагу картинам під грифом FF (фестиваль фестивалів).

Світ кіно гуртує однодумців

Світ кіно гуртує однодумців

Міжнародний кінофестиваль «Молодість» останнім часом проходив під таким звичним для всіх мистецьких подій гаслом: «Не завдяки, а всупереч». Яке цьогоріч звучало ще більш тривожно, ніж зазвичай, адже фінансові справи фестивалю були настільки невтішними, що оргкомітет навіть вдався до безпрецедентного як для цього форуму кроку і оголосив журналістам про те, що акредитація тепер буде платною.

Хто платить, той і замовляє навчання?

Хто платить, той і замовляє навчання?

Наприкінці літа інтернет вибухнув порцією першовересневої «смаженини». Народний депутат ВО «Свобода» Ігор Мірошниченко навідався до Кловського ліцею №77 з метою перевірити, наскільки прозоро та законно цей заклад, учнями якого є також і діти високопосадовців, навчає дівчаток і хлопчиків розумного, доброго, вічного.

Музи не мовчать

Музи не мовчать

День відкриття 95-го сезону «франківці» обрали не випадково: саме 27 серпня народився патрон театру, Іван Якович Франко. Вистава ж «Назар Стодоля», що була зіграна цього дня, також має особливе значення. Всі кошти, виручені від продажу квитків на цей спектакль, театр спрямував на потреби Збройних сил.

Товстошкірість як виклик людству

Товстошкірість як виклик людству

Про носорогів режисер Андрій Приходько може прочитати ґрунтовну лекцію. Детально розповісти про п’ять видів цих непарнокопитних, зауваживши при цьому, що сумартранському носорогу у цьому жорстокому світі особливо несолодко — йому загрожує зникнення.

Культурний мілітарист Олександр Книга

Культурний мілітарист Олександр Книга

Останнім часом обов’язковим атрибутом Херсона у травні був міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії». Заснований у 1998 році, він щорічно тішив місцевих театралів цікавою афішею, географія якої множилася з кожним наступним форумом.

Про відносність «над» і «під»

Про відносність «над» і «під»

Молода режисерка Тамара Трунова має досить розлоге творче портфоліо, безумовними топ-позиціями в якому є її вистави в Театрі драми і комедії на Лівому березі («Том Сойєр», «Пасажир у валізі», «Дві дамочки у бік півночі»).