Тарасе Григоровичу, на сцену!

Тарасе Григоровичу, на сцену!

Ювілей Кобзаря прогнозовано мав би надихнути театральну спільноту на нові постановки. Втім, аналізуючи театральну Шевченкіану–2014, доводиться визнати, що далеко не всі театри підійшли до цього питання у всеозброєнні. Творчому і, головне, фінансовому.

Сумнівний «Радник»

Сумнівний «Радник»

Учора у вітчизняний прокат вийшла стрічка «Радник», яку точно не оминуть своєю увагою кіномани зі стажем. Режисер — легендарний Рідлі Скотт. Автор сценарію — Кормак Маккартні, один із найвідоміших сучасних письменників Америки. У головних ролях — надпопулярні Майкл Фассбендер, Хав’єр Бардем, Камерон Діаз, Пенелопа Крус, Бред Пітт, топ–зірки, робочі графіки яких розписані на кілька років наперед.

Ювілей по–гусарськи

Ювілей по–гусарськи

Народному артистові України Лесеві Задніпровському на брак топ–ролей узагалі і в Театрі Франка зокрема скаржитися гріх. Після закінчення Київського театрального інституту ім. Карпенка–Карого він дебютував у Російській драмі в «Лихові з розуму» в ролі Скалозуба, а в Українській драмі першою виставою стала «За Сибіром сонце сходить», де актор зіграв Кармелюка.

До Києва з Ізраїлю транзитом через Нью–Йорк

До Києва з Ізраїлю транзитом через Нью–Йорк

Одеські художники–авангардисти, які творили сто років тому, заслуговують на окремий параграф в історії вітчизняного мистецтва. Як зауважує директор Національного художнього музею Марія Задорожна, «без одеського «Товариства незалежних» уявлення про культурне життя України початку ХХ століття було неповним».

Що наснилося «Прекрасному звіру»

Що наснилося «Прекрасному звіру»

Поетичні вистави — річ для сучасного театру не вельми вдячна. Касу вони, як, приміром, комедія ситуацій, точно не наповнять, а зусиль від виконавця потребують у рази більшi. На щастя, деякі театри і актори на ці очевидні речі намагаються не звертати уваги.

Вікторія Малекторович: Я багато чого навчилася у Богдана Ступки

Вікторія Малекторович: Я багато чого навчилася у Богдана Ступки

Свою другу половинку актриса Вікторія Малекторович зустріла на пробах до фільму «Блакитний місяць». Тоді австрійський продюсер Клаус Прідніг обрав не лише актрису своєї картини, а й познайомився з майбутньою дружиною. Сьогодні Вікторія живе в Україні та Австрії, що аж ніяк не заважає їй зніматися й в інших країнах також.

«Нарешті я став легальним жителем своєї держави»

«Нарешті я став легальним жителем своєї держави»

Свою зустріч зi столичною пресою режисер Лордан Зафрановiч розпочав зi спогадів про попередній візит до Києва. «Було це більше тридцяти років тому, — пригадав метр. — Я тоді брав участь у Днях югославського кіно. На залізничному вокзалі нас зустрічали дівчата у національному вбранні, але сам Київ був похмурим, сірим...

Путiвник по «Молодостi»

Путiвник по «Молодостi»

Міжнародний кінофестиваль «Молодість», 43–й за рахунком, стартує вже завтра, 19 жовтня. Особливість «Молодостi» у тому, що на відміну від зіркового конкурента Одеського кінофестивалю, більшість представлених тут фільмів ви ризикуєте більше ніде не побачити. «УМ» пропонує короткий путiвник iз найцiкавiшими подiями фестивалю.

«Люди хочуть бачити оригінал, а не копію»

«Люди хочуть бачити оригінал, а не копію»

У номері за 25 вересня «Україна молода» надрукувала звернення вітчизняної інтелігенції з приводу ситуації, що склалася навколо Національного музею Тараса Шевченка. Наведені у цьому матеріалі факти наштовхували на думку: а чи не перебільшують наші шановні академіки, чи не перегинають палицю, аналізуючи ініціативи, які збираються втілити у столичному музеї Кобзаря?