Ефект відсутності

Ефект відсутності

Діяльність Верховної Ради цього скликання є найменш ефективною та найбільш конфліктною. Такий висновок зробив Комітет виборців України, промоніторивши законодавчу роботу українського парламенту. На думку експертів КВУ, Рада не змогла професійно й адекватно організувати власну роботу. Майже рік парламент працював без заступників спікерів. Більшість часу, відведеного на сесійні засідання, було витрачено на перерви та блокування трибуни.

Зазіхнув на святе

Першого заступника міністра юстиції, голову Української соціал–демократичної партії й члена БЮТ Євгена Корнійчука оголошено персоною «нон ґрата» в Росії. Міністерство закордонних справ Росії підтвердило, що Корнійчуку заборонено в’їжджати до РФ. Відповідна інформація надійшла у відповідь на запит посольства України, повідомила прес–служба УСДП.

Підемо в Альянс без «кози»

Дострокових виборів до Верховної Ради не буде. Таку заяву позавчора пізно ввечері в ефірі програми «Я так думаю» на телеканалі «1+1» зробив Президент України — людина, котра мала би підписувати указ про нові вибори, якби для цього з’явилися причини. «Я не бачу законних, конституційних підстав для проведення дострокових виборів до парламенту. Конституція чітко відповідає на таку ситуацію», — заявив Віктор Ющенко.

Отруйна правда

Українська Генеральна прокуратура незадоволена відповіддю російських колег на запит у справі про отруєння Віктора Ющенка, тому направила їм повторне клопотання. «У Росії на рівні виконавців досить поверхово підійшли до виконання нашого доручення. Нами чітко зафіксовано наявність у них, у Санкт–Петербурзі, потрібної нам формули діоксину, — розповів у інтерв’ю газеті «Коммєрсант–Україна» заступник Генпрокурора Микола Голомша. — Ми знаємо ділові стосунки виробника, де він виготовлявся, в яких точках, у тому числі в Україні». Тому, пояснив Голомша, українське відомство звернулося до росіян із проханням «загострити увагу на цьому».

Енергійніше з енергетикою!

Енергійніше з енергетикою!

Президент Віктор Ющенко наполягає на ухваленні збалансованого фінансового плану НАК «Нафтогаз України» на цей рік. «РНБО не завершить своє засідання, поки не ухвалить рішення, що «Нафтогаз України» повинен мати збалансований баланс своєї діяльності», — заявив Ющенко, відкриваючи вчорашню Раду нацбезпеки. Її засідання, на відміну від попереднього, 18 січня, обійшлося без бійок. І з меншою кількістю присутніх, адже «губернатори», згідно з указом Президента, виведені зі складу РНБО.

Хто лишився на трубі?

Затримання відомого кримінального авторитета Семена Могилевича збіглося в часі з початком витіснення позицій «Росукренерго» з України. Подейкують, ця корпорація має зв’язок із затриманим багатієм. Випадково чи ні, але багато хто говорить, що мотузка, якою зв’язали руки Сєві Київському, послабить «Росукренерго».