Сонячна брама для «Щедрика»: оновлений музей Миколи Леонтовича у Марківці на Вінниччині чекає гостей

Сонячна брама для «Щедрика»: оновлений музей Миколи Леонтовича у Марківці на Вінниччині чекає гостей

У нього ніколи не було власного будинку, навіть коли у них iз Клавдією з’явилося двійко дочок. Тепер він має ошатний дім — на високому фундаменті, з просторою галявиною замість двору.

Теги: Вінниця

Багатство дрейфує до «крутiших»

Багатство дрейфує до «крутiших»

Тема рейдерства в Україні сягнула такого розголосу, що владі вже стало незручно далі зберігати мовчанку. Голова Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку Анатолій Балюк, виступаючи минулого тижня на форумі «Злиття і поглинання в Україні», повідомив, що днями, після наради у першого віце-прем'єра Миколи Азарова, можливо, буде створено урядову робочу групу з цих питань. За словами пана Балюка, група працюватиме на підставі міжнародного, передусім російського, досвіду боротьби з рейдерством. Таким чином, схоже, нарешті закінчиться період, коли Держкомісія ніби зумисне не помічала проблем, пов'язаних з існуванням реєстраторів-«двійників», нескінченними розборками акціонерів і лукавим суддівством під час розгляду конфліктів у сфері корпоративних прав.

Віктор Пинзеник: Уряд Януковича реставрує «цінності» кучмівської доби

Віктор Пинзеник: Уряд Януковича реставрує «цінності» кучмівської доби

Цьогорічні бюджетні баталії мають особливий підтекст: опозиція вбачає у кожному кроці чинного уряду відновлення колишніх схем збагачення окремих кланів. Натомість Кабмін намагається всіляко продемонструвати новаторські підходи до розв'язання бюджетних проблем. Утім парламентські комітети і фракції вже висловилися щодо запропонованого проекту бюджету, і їхні позиції не віщують йому легкого проходження в стінах Верховної Ради. Принаймні вже одне рішення Бюджетного комітету надовго закриває зелене світло цьому документу: вирішено не рекомендувати парламенту голосувати за бюджет у його теперішньому вигляді. Чому цей законопроект викликає негативне ставлення, стає зрозуміло з інтерв'ю, яке дав «УМ» екс-міністр фінансів Віктор ПИНЗЕНИК.

Чекайте черг у жовтні

Чекайте черг у жовтні

Про те, що слід кардинально реформувати житлово-комунальне господарство країни, говорять особливо голосно впродовж останніх двох років. Зокрема на початку 2006-го, під час Всеукраїнської наради з питань реформування ЖКГ, Президент Віктор Ющенко зауважив: «Косметичне лікування вже не допоможе». Хоча він тоді ж наголосив, що протягом нинiшнього року державі необхідно «виграти» цю реформу, місяць по тому тодішній Прем'єр-міністр Юрій Єхануров висловив думку, що до парламентських виборів розпочинати реформу житлово-комунального господарства недоцільно. Після появи у владних кабінетах нових, «регіональних», господарів про житлово-комунальну реформу знову заговорили...

«Петрівка» без контрафакту?

«Петрівка» без контрафакту?

Рейди з вилучення контрафактної продукції на вулицях та ринках стали звичними в наших містах. Зокрема, на ринку «Петрівка» в Києві інспектори з питань інтелектуальної власності постійно перевіряють торговельні точки, аби вони не розповсюджували контрафактну продукцію. Ідеться про неліцензійні музичні CD-диски з музичними записами, програмним забезпеченням та іграми. Конфіскацією такої продукції та моніторингом, ясна річ, справа не закінчується. Відразу ставиться питання про закриття точок, у яких знайдено порушення. Згодом на адресу директора товариства «Книжковий ринок» Віталія Правдивого надходять листи-попередження від правоохоронних органів. Таких письмових рекомендацій, за його словами, дуже багато, однак відповідних рішень менше. Коментуючи, на прохання «УМ», ситуацію щодо продажу «піратської» продукції, пан Правдивий зазначив, що з початку цього року ринок відмовив у торговій площі «приблизно семи особам».

А якщо «сонце» відключать?

А якщо «сонце» відключать?

Днями Мінпаливенерго й нафтотрейдери обговорили цінову ситуацію на внутрішньому ринку нафтопродуктів. Сторони домовилися про граничну ціну на бензин А-95 4,7 гривні за літр, на дизпаливо — 4,1 гривні. Учасники наради, яку провів новопризначений міністр Юрій Бойко, підписали відповідний протокол. Таким чином, найбільші нафтопереробні заводи й власники основних збутових мереж нафтопродуктів досягли згоди, але на досить нетривалий термін — лише до 21 серпня. Можливо, урядові при цьому був важливий сам прецедент подібної домовленості, враховуючи нарікання споживачів на дорожнечу бензину (станом на 11 серпня великооптові ціни на бензин А-76/80, А-92 та А-95 підвищилися до 4,98—5,29 гривні за тонну. — Авт. ). При цьому Кабмін явно побоюється звинувачень в адміністративному втручанні у ринок нафтопродуктів. Проте протокол передбачає санкції проти тих власників АЗС, які не підписали його і перевищують граничну ціну на бензин і дизельне пальне. Тобто найбільші торговці нафтопродуктами мають право не поставляти свій товар на такі автозаправні станції. Крім того, наприкінці тижня планується підписання більш загального документа — меморандуму. У ньому йтиметься про інвестиційну діяльність українських нафтопереробних заводів.

На орбіті навколо землі

На орбіті навколо землі

Ефектний план Мінфіну перекрити дефіцит бюджету-2006 частково за рахунок коштів, виручених від приватизації підприємств із земельними ділянками, досі так і не реалізовано. Цей план поки що перебуває в глибокому анабіозі. Це при тому, що в Законі «Про Державний бюджет України на 2006 рік» зазначено, що від продажу державного майна за такою схемою до казни має надійти майже 900 мільйонів гривень. Півтора року безплідних дискусій навколо ринку землі — і жодного прийнятого закону на розвиток Земельного кодексу можуть будь-кого зробити песимістом. А тим часом невпинно наближається термін закінчення мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення — 1 січня 2007 року. Уже лунали пропозиції з боку лівих сил подовжити мораторій до 2012 року, але проти такого повороту подій виступив Президент. Наприкінці липня він підписав Указ «Про деякі питання організаційно-правого забезпечення формування та регулювання ринку землі та захисту прав власників земельних ділянок». Кабміну було дано чотири місяці на підготовку відповідних законодавчих актів. Однак до реальних змін далеко: надто повільно урядовий човен, погойдуючись на хвилях кадрових перестановок, розвертається до проблем ринку землі. Та й чи розвернеться?

В місті Сочі — з Януковичем ночi

В місті Сочі — з Януковичем ночi

Сьогодні глава уряду Віктор Янукович збирається відбути до Сочі, де зустрінеться зi своїм російським колегою Михайлом Фрадковим. Український Прем'єр також планує обговорити деякі питання з низкою керівників міністерств і відомств РФ. Така нагода видалася завдяки тому, що в Сочі цими днями проходитиме засідання країн Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС). «Перше питання, яке ми розглядатимемо, — зазначив Віктор Янукович, — це проведення найближчим часом міждержавної комісії Ющенко—Путін». Нагадаємо, комісію Ющенко—Путін було створено 8 травня 2005 року, проте жодного її засідання досі не відбулося.

До осені — без сенсацiй

До осені — без сенсацiй

Українська економіка, вийшовши у травні з крутого піке, впевнено набирає темпiв. За попередніми оцінками, за підсумками семи місяців ВВП збільшився на 6 відсотків, а промисловість зросла на 4,8 відсотка. Ясна річ, це є результатом роботи попереднього «помаранчевого» уряду. Тепер потрібно не упустити можливостей, які відкрилися. Якщо справи і далі так підуть, то за результатами року буде виконано прогнозований у бюджеті-2006 показник зростання ВВП у 7 відсотків, навіть зважаючи на сезонне уповільнення в листопаді-грудні. Проте в країні почала розкручуватися так звана вторинна інфляція, викликана підвищенням тарифів на газ і електроенергію для населення. Отож потрібна філігранна робота уряду в співпраці з Нацбанком, щоб утримати здобутки.

Обережно, не зробiть помилку

Обережно, не зробiть помилку

Популістські заклики щодо підтримки бідних киян, які лунали під час виборів міського голови, пройшли першу перевірку на практиці. І, як вважають деякі економісти, результат цієї перевірки не найкращий. Як не крути, Київ дав високий старт так званій вторинній інфляції, яка пов'язана з тим, що з часом зростання вартості газу і електроенергії впливає на збільшення цін на інші товари. Подібна роль не личить флагману. Міська держадміністрація, з огляду на подорожчання енергоносіїв, дала відмашку, піднявши ціни на продукт, який наші громадяни купують щодня. Не виключено, що цю естафету підхоплять інші регіони. Які наслідки може потягнути підняття цін у столиці, «УМ» з'ясовувала у керівника групи радників голови Нацбанку України Валерія ЛИТВИЦЬКОГО.