Митники «на трубі»

Україна і Європейський Союз розпочинають новий етап співпраці у галузі енергетики. За фінансування ЄБРР та Європейського інвестиційного банку в нашій країні буде реалізовано проект будівництва метрологічних станцій для обліку нафти і газу. Ідеться про чималу суму — 20 мільйонів євро. Коментуючи цю подію, спеціальний радник Єврокомісії з питань енергетики Фаозі Бенсарса заявив, що проект дасть можливість нашій державі виконати свої зобов'язання щодо переходу на європейські стандарти контролю якості енергоносіїв і зробити неможливими спекуляції стосовно несанкціонованого відбору газу і нафти. Позавчора в офісі представництва Єврокомісії в Києві пан Бенсарса повідомив про результати останніх переговорів. За його словами, сторони дійшли згоди щодо створення прикордонних нафто- і газовимірювальних станцій для контролю над якістю та обсягами продуктів, які постачаються українською територією для європейських споживачів. Пан Бенсарса підкреслив, що представників України запевнили: вона зможе отримати інвестиції для спорудження кількох таких об'єктів.

Казна землею збагатіє

Казна землею збагатіє

Мінфін на чолі з Віктором Пинзеником працює, як годинник, незважаючи на те, що уряд з початку року двічі відправляли у відставку. Бюджет виконується і перевиконується, йдуть асигнування згідно з його видатковими статтями, державний борг скоротився на три з лишком мільярди, й успішно подолано основний фінансовий ризик року, яким була виборча компанія. Причому ніякого збирання податків наперед, як про це повідомляли деякі ЗМІ, не відбувається. Віктор Пинзеник демонструє цілковиту незворушність щодо коаліційних «землетрусів» і, як раніше, малює для журналістів переконливі графіки динаміки виконання доходної частини бюджету. Усе це є зайвим підтвердженням того, що наш уряд і економіка могли б працювати значно ефективніше, якби не політичні збурення.

Що відбувається з доларом?

Учора в київських обмінних пунктах приймали «зелені» за ціною 4,95—4,99 гривні за долар, а ось купити їх було вже проблематично. Краща пропозиція з купівлі становила 5,01 гривні за долар, але такий банк ще треба було добре пошукати. У свою чергу, євро відзначається сталістю обмінного курсу. Європейську валюту останніми днями можна було придбати за 6,2 гривні за 1 EUR. Хоча готівковий ринок «зелених» не вважається показовим, він певною мірою може подавати свої сигнали на валютному ринку в цілому. Водночас офіційні особи стверджують: у банківській системи наразі все о'кей. «УМ» вирішила перевірити свої спонтанні спостереження і звернулася по коментар до економіста Міжнародного центру перспективних досліджень Олександра Жолудя.

Доживемо до жовтня

Доживемо до жовтня

Посередницька компанія «РосУкрЕнерго» і спільне підприємство «Укргаз-Енерго» домовилися про постачання «блакитного палива» в липні—вересні цього року споживачам України за ціною 95 доларiв за тисячу кубометрів. Про це вчора повідомив Прем'єр-міністр Юрій Єхануров під час засідання Кабінету Міністрів. За його словами, між цими компаніями було проведено всі необхідні переговори щодо узгодження ціни газу в третьому кварталі. «Щодо четвертого кварталу будемо проводити роботу далі», — зазначив глава українського уряду. Він, крім того, висловив думку, що причин для нестабільної роботи вітчизняної промисловості немає. «Із завтрашнього дня економічні стосунки в газовій сфері в нас виходять на новий рівень, немає розмов про збитковість галузі (промислової), є можливість вимагати від галузі, як належить», — зауважив Прем'єр.

Чи будуть сховища повні по вінця

Чи будуть сховища повні по вінця

Минулий тиждень, поза сумнівом, був «газовий». Було оголошено, що на посаду Прем'єра найімовірнішим претендетом від «помаранчевих» є колишня газова принцеса Юлія Тимошенко. А за два дні до того Мінпаливенерго оприлюднило свої серйозні проблеми з балансом «блакитного палива». При прогнозованому на цей рік балансі газу в обсязі 96 мільярдів кубометрів виявилося, що до кінця року нам не вистачає 10—12 мільярдів. «Арифметика» така: 20 мільярдів — це газ, що видобувається в Україні, 61 мільярд — імпортоване «блакитне паливо» і 15 мільярдів — те, що має бути у сховищах. Звідки ж ці життєдайні кубометри мають з'явитися, тобто як відбувається закачування палива в підземні сховища (ПГС) і чи вдасться до кінця року повністю забезпечити країну газом, намагалася з'ясувати «УМ».

Мільярдери«на сонечку», але не всі

У нашій країні є люди зі статками понад мільярд річного доходу. Офіційно, за даними ДПА, таких осіб троє. За підсумками кампанії з декларування доходів, отриманих громадянами у 2005 році, в Україні побільшало грошей. З огляду на задекларовані суми, «ієрархія» найзаможніших людей стала потужнішою і, як на таку бідну країну, як наша, вражає: близько 20 українців отримали дохід понад 500 мільйонів гривень, близько 100 осіб - понад 100 мільйонів, 1299 чоловік - понад 1 мільйон гривень.

«Соціалізм» - не для всіх

Державний бюджет має у своєму розпорядженні кошти для фінансування субсидій малозабезпеченим категоріям громадян у зв'язку з підвищенням цін на газ. Про це заявив міністр фінансів Арсеній Яценюк в інтерв'ю газеті «Дело».

Із російського ринку ми так просто не підемо

Із російського ринку ми так просто не підемо

Найгучніша останніми днями тема щодо ситуації навколо Ан-70 обростає новими подробицями. Цей транспортний літак розробили в державному конструкторському бюро імені Антонова, а перший політ було здійснено в 1994 році. Нагадаємо, ця машина забезпечує перевезення 35 тонн вантажу на відстань 3800 кілометрів. Можливість експлуатації з бетонних і грунтових злітно-посадкових майданчиків завдовжки 1300 метрів дає змогу використовувати його на всій аеродромній мережі СНД.

Мільярд на бочку

Іноземних коштів в українську економіку вкладають чимдалі більше. Про виконання відповідної президентської програми в першому кварталі цього року повідомив на брифінгу виконуючий обов'язки керівника головної служби соціально-економічної політики секретаріату Президента Павло Гайдуцький. На цьому ринку відбувся чотириразовий приріст капіталу, порівняно з таким же періодом 2005 року.

Багаті поділяться з бідними

Учора уряд розглянув диференційовані тарифи на газ для населення. «У цілому підхід такий: нормативи встановлено давно, ми їх залишаємо, — повідомив Прем'єр-міністр Юрій Єхануров, відкриваючи засідання уряду. — Для тих, хто споживає до 350 кубометрів газу на місяць, ціна залишається така ж сама, яка зараз є з 1 травня» (тобто 22 копійки за кубічний метр за наявності лічильника і 24 копійки — за його відсутності. — Авт.).