Властивості кривої

Курс гривні на міжбанківському ринку продовжує знижуватися. У понеділок, коли курс долара сягнув позначки 8,57 грн., Національний банк вийшов з інтервенціями, запропонувавши на торгах валюту по 8,40 гривень. Минулої п’ятниці, нагадаємо, «зелений» продавали за 8,50—8,52, а вже у понеділок — за 8,53—8,57.

Марш–кидок на Джакарту

Марш–кидок на Джакарту

Наприкінці минулого тижня дочірній підрозділ «Укрспецекспорту» виграв тендер Міністерства оборони Індонезії на поставку для індонезійських Військово–морських сил партії бронетранспортерів БТР–4 у кількості п’яти машин. Підписання контракту на поставку військової техніки відбудеться вже у першому кварталі нинішнього року.

Платіжка надійде вчасно

Віце–прем’єр–міністр України Юрій Бойко переконаний, що наша держава домовиться з Росією з приводу оплати за постачання газу. «Ми розглядаємо різні варіанти, але у будь–якому випадку переконані, що у рамках стратегічного партнерства з Росією знайдемо взаємовигідний варіант», — сказав урядовець.

Ставка на несучку

Вітчизняні аграрії готуються суттєво збільшити експорт м’яса та м’ясопродуктів. За прогнозами фахівців, iдеться про 9,9%, або 18 тис. тонн — у порівнянні з минулим роком. Таким чином, обсяг експорту м’яса з України сягне 200 тис. тонн.

Прискорення на старті

Результати економічного розвитку країни наприкінці минулого року й оцінки міжнародних експертів з приводу прогнозу світової економіки у 2014 році дають підстави вважати, що досягнення макроекономічних показників, затверджених урядом і покладених в основи бюджетних розрахунків, будуть виконані.

Оптимістичний погляд мільярдера

Засновник компанії «Майкрософт», другий у списку найбагатших людей світу Білл Гейтс підрахував, що до 2035 року у світі не буде жодної бідної країни. Такі висновки він виклав у дослідженні, проведеному спеціально до Всесвітнього економічного форуму в Давосі. При цьому Гейтс наголосив, що має на увазі сучасний вимір бідності.

Без взаємної неприязні

Міністерство доходів і зборів України погодилося з аргументами бізнесменів — і пішло на процедуру спрощення митних процедур. Відтепер торгувати у нашій державі стане простіше, і цей фактор слугуватиме ще одним важелем для активізації розвитку вітчизняної економіки.

З космічним розмахом

З космічним розмахом

Кабінет Міністрів нарешті отримав змогу планувати свою роботу, орієнтуючись на ухвалений напередодні державний бюджет 2014 року. «Тепер можна ритмічно і енергійно здійснювати реалізацію масштабних проектів економічного розвитку, які стали можливими після домовленостей президентів України і Росії 17 грудня минулого року», — сказав, відкриваючи вчорашнє засідання уряду, Прем’єр–міністр Микола Азаров.

У приватні руки

Уряд втілює програму підвищення рентабельності вуглевидобувної промисловості. Одним із кроків у цьому напрямi є плани виставити у нинішньому році на продаж більшість шахт, які знаходяться у Донецькій, Луганській, Львівській та Волинській областях. Відповідне рішення Кабмін ухвалив днями.

Період тиші

Період тиші

Українські банки мають достатньо ліквідності, щоби не допустити депозитної паніки: у випадку бажання населення забрати свої вклади, фінустанови тільки активніше підкріплятимуть готівкою свої каси. «Запас ліквідності у банків досить великий, на коррахунках системи сьогодні є 28 млрд. гривень. Наразі відтоку депозитів не спостерігається.