Для тих, хто потребує

Офіційний Київ домовився зi Світовим банком про суттєве розширення портфеля спільних проектів. Передумовою для такого рішення стали підсумки спільної роботи у минулому році. Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі в Україні Анатолій Максюта та директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Чимяо Фан відзначили: ця співпраця динамічно розвивається, а спектр сфер і напрямів розширюється.

Щоб засипати «повітряні ями»

Україна та Європейський Союз готуються до підписання трьох документів про сертифікацію та авіабезпеку. «Це меморандум, який полягає у зближенні сертифікаційних баз України та Євросоюзу, нові робочі домовленості з Європейською агенцією із авіаційної безпеки (EASA) і нова угода контролю за безпекою польотів (SAFA), — сказав голова Державіаслужби Анатолій Колесник і пояснив суть останнього нововведеня: Це коли наші повітряні судна перевіряють у Європі, а ми контролюємо європейські борти».

Стратегія господаря

Стратегія господаря

Економічні експерти провели аналіз діяльності нещодавно приватизованих підприємств. І дійшли висновку — нові власники вкладають у підприємства, які раніше належали державі, майже у десять разів більше, ніж було передбачено приватизаційними угодами.

Властивості кривої

Курс гривні на міжбанківському ринку продовжує знижуватися. У понеділок, коли курс долара сягнув позначки 8,57 грн., Національний банк вийшов з інтервенціями, запропонувавши на торгах валюту по 8,40 гривень. Минулої п’ятниці, нагадаємо, «зелений» продавали за 8,50—8,52, а вже у понеділок — за 8,53—8,57.

Марш–кидок на Джакарту

Марш–кидок на Джакарту

Наприкінці минулого тижня дочірній підрозділ «Укрспецекспорту» виграв тендер Міністерства оборони Індонезії на поставку для індонезійських Військово–морських сил партії бронетранспортерів БТР–4 у кількості п’яти машин. Підписання контракту на поставку військової техніки відбудеться вже у першому кварталі нинішнього року.

Платіжка надійде вчасно

Віце–прем’єр–міністр України Юрій Бойко переконаний, що наша держава домовиться з Росією з приводу оплати за постачання газу. «Ми розглядаємо різні варіанти, але у будь–якому випадку переконані, що у рамках стратегічного партнерства з Росією знайдемо взаємовигідний варіант», — сказав урядовець.

Ставка на несучку

Вітчизняні аграрії готуються суттєво збільшити експорт м’яса та м’ясопродуктів. За прогнозами фахівців, iдеться про 9,9%, або 18 тис. тонн — у порівнянні з минулим роком. Таким чином, обсяг експорту м’яса з України сягне 200 тис. тонн.

Прискорення на старті

Результати економічного розвитку країни наприкінці минулого року й оцінки міжнародних експертів з приводу прогнозу світової економіки у 2014 році дають підстави вважати, що досягнення макроекономічних показників, затверджених урядом і покладених в основи бюджетних розрахунків, будуть виконані.

Оптимістичний погляд мільярдера

Засновник компанії «Майкрософт», другий у списку найбагатших людей світу Білл Гейтс підрахував, що до 2035 року у світі не буде жодної бідної країни. Такі висновки він виклав у дослідженні, проведеному спеціально до Всесвітнього економічного форуму в Давосі. При цьому Гейтс наголосив, що має на увазі сучасний вимір бідності.

Без взаємної неприязні

Міністерство доходів і зборів України погодилося з аргументами бізнесменів — і пішло на процедуру спрощення митних процедур. Відтепер торгувати у нашій державі стане простіше, і цей фактор слугуватиме ще одним важелем для активізації розвитку вітчизняної економіки.