Газ без російського акценту

Україна продовжує диверсифікувати шляхи надходження природного газу, в тому числі й найоптимальнішим шляхом — збільшує видобуток власного пального. У січні цього року зі свердловин в Україні було видобуто 1 млрд. 798,64 млн. куб. м блакитного палива, що на 5,3% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Друга швидкість для локомотива

Українська залізниця планує суттєво оновити свої шляхи та інфраструктуру. На думку експертів, це необхідність з огляду на розвиток денних швидкісних потягів, рух яких не без труднощів впроваджується у нашій країні. Для вирішення цих завдань «Укрзалізниця» витратить цьогоріч 3,04 млрд. гривень.

Що і як передати народу

В Україні триває підготовка до формування нового Кабінету Міністрів. Ситуація ж у владі у цей перехідний період залишається стабільною і керованою. «Перебуваючи на лікарняному, я намагався керувати діяльністю поки що діючого Кабміну, — заявив в.о. Прем’єр–міністра Микола Азаров.

Ера машин

Ера машин

Група «Азовмаш», яка об’єднує провідні підприємства важкого машинобудування України, відвантажила корпус конвертера ємкістю 400 тонн на адресу російського підприємства «Сєвєрсталь». Уже завтра череповецький комбінат отримає наступне замовлення — опорне кільце.

Квартира, про яку тільки мріяли

В Україні впроваджуються програми з забезпечення житлом повнолітніх дітей–сиріт та позбавлених батьківської опіки. Наприклад, у Волинській області, яка першою розпочала відповідну програму, торік 50 повнолітніх дітей–сиріт отримали соціальні квартири. Цьогоріч на реалізацію програми передбачено 4 млн. гривень.

Пшениця на вагу золота

Золотовалютні запаси України, які нині витрачають на виплату зовнішніх боргів та підтримку курсу національної валюти, найближчим часом будуть поновлені. «Приблизно на 20 млрд. доларів», — сказав в.о. Прем’єр–міністра України Сергій Арбузов. Джерело надходження — експорт сільгосппродукції.

Як не втратити гроші

Більшість вітчизняних фінансистів сходяться до єдиної спільної думки — курс національної валюти трохи знизиться і не виходитиме із коридору 8,4—8,6 гривнi за долар. Поточні депозитні ставки і знаходяться у діапазоні 16—19% у залежності від умов вкладу. Середня дохідність доларових депозитів є на 10% нижчою і практично не перевищує 9%.

Уберегтися від трагедій

Уберегтися від трагедій

Учорашнє засідання Кабінету Міністрів відбувалося, по суті, у надзвичайних умовах. Спочатку керівництво уряду повідомило, що розмова очільників міністерств відбудеться за зачиненими дверима, але потім пресу вирішили таки пустити до залу засідань.

Кредит заради газу

Позавчора Ірландська фондова біржа включила у лістинг єврооблігації України на 1,99 млрд. доларів. Завдяки цьому загальна сума випуску цінних паперів, призначених для придбання Росією в рамках грудневих домовленостей між президентами України та Росії, зросла до 4,99 млрд. доларів.