Кредит заради газу

Позавчора Ірландська фондова біржа включила у лістинг єврооблігації України на 1,99 млрд. доларів. Завдяки цьому загальна сума випуску цінних паперів, призначених для придбання Росією в рамках грудневих домовленостей між президентами України та Росії, зросла до 4,99 млрд. доларів.

Послуги для європейців

Послуги для європейців

Україна, схоже, вловила світовий тренд і, окрім експорту товарів, активно просуває продаж послуг. За даними Державної служби статистики, торік загальний обсяг експорту послуг зріс на 6,7% і становив 14,5 млрд. доларів.

Порядок у гаманці

Бюджетний процес в Україні, хоч і повільно, але таки добігає свого логічного завершення. Станом на кінець минулого тижня у нашій державі ухвалено вже 89,1% місцевих бюджетів різних рівнів. За даними Міністерства фінансів, затверджено вже 10775 із 12078 кошторисів.

Хто і скільки вкладає в Україну

Попри всю нестабільність політичної ситуації в Україні, іноземні інвестиції до нашої держави продовжують надходити. «Обсяг внесених із початку інвестування в економіку України прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) на кінець 2013 року становить 58,16 млрд. доларів, — сказав заступник директора департаменту інвестиційно–інноваційної політики і розвитку державно–приватного партнерства Міністерства економічного розвитку і торгівлі Павло Пахолко.

Парасолька для гривні

Золотовалютні резерви дозволять виконати кредитні зобов’язання держави без шкоди для економіки. Саме так оцінюють ситуацію у фінансовому секторі більша частина експертів та посадовців Національного банку. «Виконання зобов’язань — святий обов’язок країни, і для цього ми маємо всі необхідні ресурси, — сказав голова НБУ Ігор Соркін.

Простіше буде заплатити

Простіше буде заплатити

Міністерство доходів і зборів України планує полегшити життя вітчизняним платникам податків. На спільній нараді в.о. міністра Олександра Клименка із членами Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності, що відбувалася наприкінці минулого тижня, досягнуто згоди разом працювати над оптимізацією структури та кількості податків і зборів.

Зерно зі східним колоритом

Вітчизняний агропромисловий комплекс з оптимізмом дивиться на прогнози 2014 року. З одного боку, експерти прогнозують, що врожай цьогоріч не надто поступатиметься рекордним показникам 2013 року. З іншого — очікується, що міжнародна кон’юнктура дозволить продавати вирощене за доволі привабливою ціною.

Прийом проти спекулянтів

Курс гривні до головних світових валют наступного тижня залишатиметься стабільним і жодних різких коливань допущено не буде. Директор генерального департаменту грошово–кредитної політики НБУ Олена Щербакова категорично заперечила ймовірність різкого зростання курсу долара після 17 лютого.

Робота для Дніпра

Цього тижня стартував проект, який має відродити важливий міжнародний водний шлях між Балтійським і Чорним морями. «Блакитна магістраль» проляже ріками Дніпро, Одер та Вісла. Ідею фінансує Євросоюз, а в її реалізації беруть участь Польща, Білорусь та Україна.

Пастка для радіації

В Україні збудують новий сучасний комплекс із переробки радіоактивних відходів атомних електростанцій. Проблема, яку таким чином намагаються розв’язати в «Енергоатомі», тривіальна: наші АЕС відпрацювали вже не один десяток років, накопичивши велику кількість відходів, з якими потрібно щось робити. Втім у відомстві переконані, що зможуть впоратися з проблемою.