Простіше буде заплатити

Простіше буде заплатити

Міністерство доходів і зборів України планує полегшити життя вітчизняним платникам податків. На спільній нараді в.о. міністра Олександра Клименка із членами Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності, що відбувалася наприкінці минулого тижня, досягнуто згоди разом працювати над оптимізацією структури та кількості податків і зборів.

Зерно зі східним колоритом

Вітчизняний агропромисловий комплекс з оптимізмом дивиться на прогнози 2014 року. З одного боку, експерти прогнозують, що врожай цьогоріч не надто поступатиметься рекордним показникам 2013 року. З іншого — очікується, що міжнародна кон’юнктура дозволить продавати вирощене за доволі привабливою ціною.

Прийом проти спекулянтів

Курс гривні до головних світових валют наступного тижня залишатиметься стабільним і жодних різких коливань допущено не буде. Директор генерального департаменту грошово–кредитної політики НБУ Олена Щербакова категорично заперечила ймовірність різкого зростання курсу долара після 17 лютого.

Робота для Дніпра

Цього тижня стартував проект, який має відродити важливий міжнародний водний шлях між Балтійським і Чорним морями. «Блакитна магістраль» проляже ріками Дніпро, Одер та Вісла. Ідею фінансує Євросоюз, а в її реалізації беруть участь Польща, Білорусь та Україна.

Пастка для радіації

В Україні збудують новий сучасний комплекс із переробки радіоактивних відходів атомних електростанцій. Проблема, яку таким чином намагаються розв’язати в «Енергоатомі», тривіальна: наші АЕС відпрацювали вже не один десяток років, накопичивши велику кількість відходів, з якими потрібно щось робити. Втім у відомстві переконані, що зможуть впоратися з проблемою.

Гривня іпотеку береже

Гривня іпотеку береже

У фокусі уваги Кабінету Міністрів — ситуація на фінансовому ринку держави. «Прикро, що люди, які піддалися негативним настроям, отримали збитки за операціями з валютою, — прокоментував проблему в.о. Прем’єр–міністра України Сергій Арбузов. — Надмірна реакція на будь–які ринкові події завжди була на руку лише спекулянтам».

Розгінна смуга для ВВП

Сфера торгівлі є надзвичайно важливою складовою вітчизняної економіки. При цьому частка торгівлі у формуванні валового внутрішнього продукту України є доволі вагомою і при цьому має тенденцію до зростання. Таку думку озвучив заступник генерального директора департаменту розвитку торгівлі Мінекономрозвитку Сергій Литвиненко.

Шлагбаум — бар’єр серйозний!

Проблеми, які нині виникли на українсько–російському кордоні, отримали шанс бути врегульованими: Міністерство промислової політики вирішило активніше усувати технічні бар’єри у взаємній торгівлі з державами–учасницями СНД.

Спекулянти тут не ходять

Спекулянти тут не ходять

Банкіри позитивно оцінили намагання регулятора стабілізувати фінансову ситуацію у державі. На думку голови комітету Незалежної асоціації банків України Артура Загородникова, постанова НБУ щодо діяльності банків та проведення валютних операцій була необхідною банківському середовищу.

Курс на Далекий Схід

Двосторонні українсько–російські домовленості на найвищому рівні про активізацію спільних проектів в економіці починають реалізовуватися. Так, миколаївське ПАТ «Чорноморський суднобудівний завод» отримав замовлення від далекосхідної компанії «Преображенська база трального флоту» на будівництво серії повнокомплектних суден.