Гроші на будматеріали

Будівельна галузь, яка свого часу була локомотивом української економіки, поступово відроджується. Запорукою цьому є процес відновлення кредитування галузі. Так, за одинадцять місяців минулого року портфель кредитів, які банки надають будівельним компаніям, зріс на 28%, а їх частка у загальному портфелі корпоративних кредитів станом на 1 грудня 2013 року становила 7,1%.

Верхня точка «каруселі»

Учора в обмінних пунктах вартість американського долара зросла одразу на 14 копійок. Курс євро зріс на 11 копійок при купівлі і на 13 — при продажу цієї валюти. Незначно, на 1–2 копійки, зріс курс російського рубля.

Відкриті шлюзи для грошей

В українських регіонах активно відбувається формування місцевих бюджетів. «Жодні політичні протистояння не можуть перешко­джати інтересам простих людей, — заявив в.о. Прем’єр–міністра України Сергій Арбузов.

Зайві розмови на ринку

Зайві розмови на ринку

Конкурентне законодавство в Україні розвивається на рівні провідних світових практик. Свідченням цього факту є визнання провідних світових експертів у цій сфері, зростання соціально–економічного впливу і підвищення ефективності роботи ринків із низькою конкуренцією. Саме так оцінює роботу свого відомства перший заступник голови Антимонопольного комітету України Рафаель Кузьмін.

Ставка на нове

Вітчизняні аграрії стрімко обновлюють парк своєї техніки. Так, у минулому році вони придбали 16 тис. одиниць техніки і обладнання на загальну суму майже 7 млрд. гривень. Із них на умовах фінансового лізингу було куплено 203 одиниці техніки на суму понад 86 млн. гривень.

Викреслити дві зайві літери

Відмовившись очолити український уряд, опозиція змусила Президента Віктора Януковича шукати кандидатуру голови виконавчої гілки влади серед «кадрової обойми» гаранта. Теоретично, якщо Віктор Янукович наполягатиме, аби уряд очолив представник опозиції, ця посада може відійти Петру Порошенку.

Освітити й обігріти

Освітити й обігріти

Україна продовжує нарощувати експорт нафти та електроенергії. Найприємніше, що напрямок експорту — до країн Європейського Союзу. Аналітики відзначають: передумови для цієї тенденції були створені завдяки модернізації галузі. Прикметою року, що минув, стало зниження споживання вугілля та впровадження енергозберігаючих технологій.

Старі завдання для «нової мітли»

Старі завдання для «нової мітли»

В українському уряді — стрімкі кадрові зміни. Те, що вчорашнє засідання Кабміну проводитиме не рекордсмен–довгожитель на посаді Прем’єра Микола Азаров, а його перший заступник Сергій Арбузов, не змогли спрогнозувати навіть провідні політичні експерти.

Для тих, хто потребує

Офіційний Київ домовився зi Світовим банком про суттєве розширення портфеля спільних проектів. Передумовою для такого рішення стали підсумки спільної роботи у минулому році. Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі в Україні Анатолій Максюта та директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Чимяо Фан відзначили: ця співпраця динамічно розвивається, а спектр сфер і напрямів розширюється.