Оптимістичний погляд мільярдера

Засновник компанії «Майкрософт», другий у списку найбагатших людей світу Білл Гейтс підрахував, що до 2035 року у світі не буде жодної бідної країни. Такі висновки він виклав у дослідженні, проведеному спеціально до Всесвітнього економічного форуму в Давосі. При цьому Гейтс наголосив, що має на увазі сучасний вимір бідності.

Без взаємної неприязні

Міністерство доходів і зборів України погодилося з аргументами бізнесменів — і пішло на процедуру спрощення митних процедур. Відтепер торгувати у нашій державі стане простіше, і цей фактор слугуватиме ще одним важелем для активізації розвитку вітчизняної економіки.

З космічним розмахом

З космічним розмахом

Кабінет Міністрів нарешті отримав змогу планувати свою роботу, орієнтуючись на ухвалений напередодні державний бюджет 2014 року. «Тепер можна ритмічно і енергійно здійснювати реалізацію масштабних проектів економічного розвитку, які стали можливими після домовленостей президентів України і Росії 17 грудня минулого року», — сказав, відкриваючи вчорашнє засідання уряду, Прем’єр–міністр Микола Азаров.

У приватні руки

Уряд втілює програму підвищення рентабельності вуглевидобувної промисловості. Одним із кроків у цьому напрямi є плани виставити у нинішньому році на продаж більшість шахт, які знаходяться у Донецькій, Луганській, Львівській та Волинській областях. Відповідне рішення Кабмін ухвалив днями.

Період тиші

Період тиші

Українські банки мають достатньо ліквідності, щоби не допустити депозитної паніки: у випадку бажання населення забрати свої вклади, фінустанови тільки активніше підкріплятимуть готівкою свої каси. «Запас ліквідності у банків досить великий, на коррахунках системи сьогодні є 28 млрд. гривень. Наразі відтоку депозитів не спостерігається.

Кошторис пішов у народ

Головним «ньюсом» державного кошторису нинішнього року є зміна напряму бюджетної політики у сфері розподілу повноважень держбюджету із місцевими бюджетами. Кабміну вдалося досягти збалансування загальнодержавних і регіональних інтересів, спрямованих на раціональне використання економічного потенціалу кожного регіону із максимально можливим економічним ефектом.

Гаманець у регіонах

Гаманець у регіонах

Незалежні експерти напрочуд позитивно оцінюють імовірність досягнення економічного зростання, закладеного у бюджет 2014 року. Підстав для цього є декілька. З одного боку — відновлення традиційних ринків збуту вітчизняної продукції, з іншого — відкриття нових джерел зовнішнього фінансування.

Три кити для України

На темпи економічного зростання України може вплинути ціла низка факторів. Утім головні з них: стан економіки Європи, співпраця нашої держави з Росією та Китаєм. Такої думки дотримується директор департаменту Мінекономрозвитку Євген Олейніков.

Корисні властивості газу

Перспективи української економіки після підписання угоди з Росією про знижку за природний газ суттєво поліпшилися. Цікаво, що успіхи на східному напрямку дозволять нам активніше просуватися на Захід.

Розрахунки для Європи

Інтенсивна робота з Євросоюзом триває. Уряд планує підписати Угоду про асоціацію у нинішньому році. «На даний момент Міністерство економічного розвитку і торгівлі України узгоджує торговельні позиції з Євросоюзом», — повідомив перший віце–прем’єр Сергій Арбузов.