У приватні руки

Уряд втілює програму підвищення рентабельності вуглевидобувної промисловості. Одним із кроків у цьому напрямi є плани виставити у нинішньому році на продаж більшість шахт, які знаходяться у Донецькій, Луганській, Львівській та Волинській областях. Відповідне рішення Кабмін ухвалив днями.

Період тиші

Період тиші

Українські банки мають достатньо ліквідності, щоби не допустити депозитної паніки: у випадку бажання населення забрати свої вклади, фінустанови тільки активніше підкріплятимуть готівкою свої каси. «Запас ліквідності у банків досить великий, на коррахунках системи сьогодні є 28 млрд. гривень. Наразі відтоку депозитів не спостерігається.

Кошторис пішов у народ

Головним «ньюсом» державного кошторису нинішнього року є зміна напряму бюджетної політики у сфері розподілу повноважень держбюджету із місцевими бюджетами. Кабміну вдалося досягти збалансування загальнодержавних і регіональних інтересів, спрямованих на раціональне використання економічного потенціалу кожного регіону із максимально можливим економічним ефектом.

Гаманець у регіонах

Гаманець у регіонах

Незалежні експерти напрочуд позитивно оцінюють імовірність досягнення економічного зростання, закладеного у бюджет 2014 року. Підстав для цього є декілька. З одного боку — відновлення традиційних ринків збуту вітчизняної продукції, з іншого — відкриття нових джерел зовнішнього фінансування.

Три кити для України

На темпи економічного зростання України може вплинути ціла низка факторів. Утім головні з них: стан економіки Європи, співпраця нашої держави з Росією та Китаєм. Такої думки дотримується директор департаменту Мінекономрозвитку Євген Олейніков.

Корисні властивості газу

Перспективи української економіки після підписання угоди з Росією про знижку за природний газ суттєво поліпшилися. Цікаво, що успіхи на східному напрямку дозволять нам активніше просуватися на Захід.

Розрахунки для Європи

Інтенсивна робота з Євросоюзом триває. Уряд планує підписати Угоду про асоціацію у нинішньому році. «На даний момент Міністерство економічного розвитку і торгівлі України узгоджує торговельні позиції з Євросоюзом», — повідомив перший віце–прем’єр Сергій Арбузов.

Між хліборобом і металургом

Між хліборобом і металургом

Діалог української влади з керівництвом Євросоюзу вийшов на конкретні проблеми, які нині обговорюють обидві сторони. «Перш за все, необхідно врегулювати ситуацію з сільгосптоварами. Агровиробництво у нас динамічно розвивається і, образно кажучи, «підставити підніжку» йому ми не маємо права», — сказав, відкриваючи вчорашнє засідання уряду, Прем’єр–міністр Микола Азаров.

Жнива під українським прапором

Жнива під українським прапором

Зростаючі врожаї, які нині отримують українські хлібороби, змушують їх задуматися над забезпеченням технологічного процесу. Зокрема, над придбанням якісної техніки для обробітку земель. Як відомо, Україна має величезний потенціал сільськогосподарського машинобудування, який ми використовуємо, на жаль, доволі слабо.

Без кошторису, як у пітьмі

Без кошторису, як у пітьмі

Державний бюджет України на нинішній рік має бути затверджено вже на цьому тижні. Принаймні на це сподіваються урядовці, нардепи та незалежні аналітики. Після засідання погоджувальної ради керівників фракцій і комітетів Верховної Ради голосування за головний фінансовий документ країни було визначено як завдання номер один.