Золоті наші добрива

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України вважає невиправдано завищеними ціни на добрива в Україні. На своєму акаунті у Twitter міністр Айварас Абромавичус написав відвертіше: «Добрива у нас на 26-74% дорожчі, аніж у світі, через штучно створені обмеження. Аграрії фінансують монополістів».

Цукор втікає від газу

За прогнозами Мінагрополітики, валовий збір цукрових буряків в Україні в 2015 році складе 9,5 млн. тонн, що на 38,7 відсотка менше, ніж минулого сезону. Адже посіви цукрових буряків скоротилися до 238 тисяч га з минулорічних 333 тисяч.

Експортне прискорення

Експортне прискорення

Про значне розширення експортного потенціалу України у двосторонніх відносинах заступник міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька повідомила на міжнародному форумі UKRAINE-US: ExportPromotion. «Лідером серед товарів, які ми експортуємо до США, став український мед. Також ми активізували експорт олії, соків, виробів із зерна», — зазначила вона.

Квоти проґавили

Квоти проґавили

Експерти Міжнародного центру економічних досліджень та політичних консультацій спробували з’ясувати, як використовують автономні торговельні преференції (АТП) українські сільськогосподарські виробники та чи є необхідність ці преференції розширювати. Виявилося, що за період дії торговельних преференцій обсяги експорту з України до ЄС скоротилися. Втім зросла кількість експортерів.

Пустіть Зорьку у Європу

Пустіть Зорьку у Європу

Нинішнього літа Казахстан, а згодом і Вірменія дозволили українським виробникам експорт молокопродуктів. Офіційне формулювання казахської сторони прозвучало як зняття тимчасових обмежень на експорт продукції тваринного походження, Вірменія лібералізувала порядок її закупівлі.

Вступити до аграрного вишу

В Україні стартувала вступна кампанія. Наскільки усвідомлено сучасні абітурієнти обирають сільськогосподарську освіту і яких перспектив очікують у цій галузі? Про це — в дослідженні останніх років члена Міжнародної ради AGRIMBA з акредитації МВА — програм в агробізнесі Асоціації європейських університетів наук про життя (ICA), доцента Національного університету біоресурсів й природокористування Олени КОВТУН.

Липневий ПДВ-сюрприз

Спонсором польових робіт-2015 мав стати акумульований ПДВ, який аграрії перераховували на відповідні рахунки. Адже доступ до кредитних ресурсів обмежений, а вартість польових робіт виросла на третину в результаті девальвації гривні.

Насіння є. Експортерів нищимо

Насіння є. Експортерів нищимо

Загалом Україна є нетто-імпортером насіння майже усіх сільськогосподарських культур. Зовнішньоторговельне сальдо по насінню зернових та олійних культур минулого року склало -470 мільйонів доларів США. Таку принизливу для аграрної держави ситуацію зумовлює низка факторів, основними з яких є недосконалість вітчизняної системи стандартизації та сертифікації насіння.

Донбас і картопля

Донбас і картопля

У рамках проекту термінової допомоги Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України надасть фермерським домогосподарствам на територіях, постраждалих від конфлікту, насіння раннього та пізнього сортів картоплі загальним обсягом 100 тонн.

Город нашої мрії

Город нашої мрії

Своїм досвідом вирощування овочів Ігор поділився на прохання друзів, які, так само як і він, працювали і мали змогу приділяти увагу городу тільки на вихідних. При цьому встигаючи відпочити після трудового тижня, поїсти шашлик, попаритися в лазні... Ну і, так тому й бути, садівництвом трохи позайматися! Отже, надаємо слово ефективному городнику.