Великодній стіл: городяни затягують паски

Згідно з даними традиційного для великоднього опитування агенції AgriSurvey, у 2015 році середньостатистична міська сім’я розраховувала витратити до великоднього столу близько 66 гривень на яйця, 249 — на м’ясо та 191 — на алкогольні напої.

Посівна в економ-режимі

Посівна в економ-режимі

Експерти проаналізували стан зернової галузі на початку посівної кампанії. За попередніми оцінками фахівців УКАБ, вартість посіву ярих зернових цього року може скласти близько 34,9—36,4 млрд. гривень залежно від курсу, за яким закуповували виробничі ресурси. Водночас посівні площі під ярими зерновими можуть зменшитися на 9%, а урожай скласти 50,5 млн. тонн.

Сало як імпортний делікатес

Сало як імпортний делікатес

За даними митної статистики, минулоріч імпорт сала в Україну становив 70,4 тисячi тонн, майже на 60 відсотків перевищивши показники 2013 року. Як повідомили в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», основними постачальниками сала в Україну стала Німеччина (33,1% від загального обсягу), Польща (27,0 %) та Угорщина (11,7 %).

На зло ворогам козу продам?

За 11 місяців 2014 року зростання сільгоспвиробництва в РФ становить, за одними оцінками — 4%, за іншими — всього 2%. Як зазначають російські експерти-учасники «круглого столу» «Сільське господарство Росії в новій економічній ситуації: виклики, можливості, перспективи», країну неминуче очікує дефіцит на деякі продукти.

Квоти ЄС: як ними користуватися

У листопаді цього року серед товарів, по яких Україна отримала квоти на постачання до ЄС, найбільше було експортовано наступної продкуції: ячменю — 1,6 тис. тонн, що дозволило використати квоту на безмитне ввезення товару на 9,1%, висівок, відходів та залишків кукурудзяних — 120 тонн (використання квоти — 10,2%), крохмалю — 99,8 тонн (4,6%), глюкози та сиропу з глюкози — 87,7 тонн (2,6% обробленої продукції з цукру — 54,3 тонни (9,1%).

А худобу пустити під ніж?

Державну фіскальну службу України і Державну службу України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва просять не ініціювати внесення на розгляд уряду проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування фіксованого сільськогосподарського податку».

Конверсія. Реверс

Конверсія. Реверс

Коли біля майстерень пронозівського автопарку вивантажили купу заіржавілого металобрухту, важко було уявити, що вже за три тижні її перетворять тут на міцну самохідну фортецю. Але виклик сільські механіки вже прийняли, відступати було негоже. Залишки броньованого армійського авто привезли з військової частини з-під Артемівська, де воно простояло під відкритим небом більш як чверть століття.

Мандаринку хочете?

Мандаринку хочете?

На півдні Туреччини вже збирають «сигнальний» урожай мандаринів нинішнього року. Поки що зеленкуватих, але достатньо солодких і соковитих, а не підів’ялих та порожнистих, якими вони стануть до «ялинково-мандаринових» новорічних свят.

Перспективи — за якісним молоком

Міністерство аграрної політики та продовольства України вважає, що нові євроінтеграційні закони допоможуть диверсифікувати експорт, заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Андрій Дикун.

Кадастризація на паузі

Кадастризація на паузі

Минулого тижня віце-прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що земельному кадастру нададуть публічності: «Ми серйозно наповнимо земельний кадастр і відкриємо його, щоб всі бачили: яка земля, хто нею володіє, як використовується. Це теж принципово важливо для прозорості використання земельного ресурсу, який завжди був корупційним».