Перспективи — за якісним молоком

Міністерство аграрної політики та продовольства України вважає, що нові євроінтеграційні закони допоможуть диверсифікувати експорт, заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Андрій Дикун.

Кадастризація на паузі

Кадастризація на паузі

Минулого тижня віце-прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що земельному кадастру нададуть публічності: «Ми серйозно наповнимо земельний кадастр і відкриємо його, щоб всі бачили: яка земля, хто нею володіє, як використовується. Це теж принципово важливо для прозорості використання земельного ресурсу, який завжди був корупційним».

Чим хата багата

Чим хата багата

Продукти харчування, засоби особистої гігієни надходили як від потужних сільськогосподарських та переробних підприємств, так і від фермерських господарств, сільських, селищних рад та населення. За інформацією прес-служби Мінагропроду, з Вінницької області відправили 486,1 тонни продуктів (борошно, картопля, овочі, консерви, чай, кава, цукор, мінеральна вода та інше), 40 літрів олії, 1,5 тонни засобів гігієни, прилади нічного бачення, комплект рації.

Темний ліс

Темний ліс

Поки держава не наважується вивести «лісову» інформацію з тіні, Карпати лисіють, посеред рівнинних лісів ширшають прямокутники несанкціонованих вирубок, а прилеглі до населених пунктів і трас узлісся зачищають від дерев для будівництва котеджних містечок, маєтків, готелів, ресторанів. Таке нехлюйство провокує повені та корозію земель по всій Україні.

Овочі дешевшали, м’ясо дорожчало

Овочі дешевшали, м’ясо дорожчало

Порівняно з липнем цього року серпневі ціни все-таки дещо знизилися — до 99,8%. Згідно з інформацією Держстату, найбільше у серпні зросли ціни на яйця — на 13,6%, на 2,5–1,0% подорожчали рис, соняшникова олія, хліб, макаронні вироби, сало, цукор, м’ясо та м’ясопродукти, маргарин, молоко, продукти переробки зернових.

Якi студенти найзатребуваніші?

Як з’ясували соціологи, студенти аграрного напряму знаходять першу роботу за фахом на 25% частіше, ніж студенти інших спеціальностей: 65% і 40% відповідно. Крім того, 65% студентів, які пов’язують свою кар’єру з сільським господарством, починають працювати ще до закінчення навчання. Це зумовлено не так пошуком практичних знань та фінансової незалежності, як відчутною нестачею кваліфікованих кадрів робочих спеціальностей в аграрному секторі (65%). Через це аграрні компанії охочіше беруть на роботу молодь.

Аліна Гросу літає в «Човнику»

Аліна Гросу літає в «Човнику»

Аліну Гросу так хочеться за старою пам'яттю називати маленькою зірочкою. Проте роки чернівецького дівчати на естраді варті поваги багатьох уже досвідчених і визнаних поп-дів. Адже половину свого життя Алінка на сцені. Дарма, що цих років зараз тільки вісім. Насичені вони (роки) «під зав'язку». Останнє досягнення Алінки — кліп на пісню Руслана Квинти та Віталія Куровського «Човник», знятий недавно Андрієм Новосьоловим (режисер) та Максимом Осадчим (оператор). Це вже другий потужний прорив української маленької співачки на російському просторі. Першим був кліп-пісня «Беспризорный мальчишка», де одну з головних ролей зіграв онук Алли Борисівни Пугачової і, відповідно, син зоряного подружжя Крістіни Орбакайте та Володимира Преснякова — Нікіта.