Агробіржа як міжнародний проект

Наразі Україна виробляє втричі більше аграрної продукції, ніж споживає. І ця продукція має попит на світовому ринку — недавній флешмоб Food.ua підтвердив її успішне комерційне просування навіть у країнах ЄС. Україна активно відкриває нові ринки для компенсації втрат у країнах СНД, зокрема в Російській Федерації.

Золоті наші добрива

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України вважає невиправдано завищеними ціни на добрива в Україні. На своєму акаунті у Twitter міністр Айварас Абромавичус написав відвертіше: «Добрива у нас на 26-74% дорожчі, аніж у світі, через штучно створені обмеження. Аграрії фінансують монополістів».

Цукор втікає від газу

За прогнозами Мінагрополітики, валовий збір цукрових буряків в Україні в 2015 році складе 9,5 млн. тонн, що на 38,7 відсотка менше, ніж минулого сезону. Адже посіви цукрових буряків скоротилися до 238 тисяч га з минулорічних 333 тисяч.

Експортне прискорення

Експортне прискорення

Про значне розширення експортного потенціалу України у двосторонніх відносинах заступник міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька повідомила на міжнародному форумі UKRAINE-US: ExportPromotion. «Лідером серед товарів, які ми експортуємо до США, став український мед. Також ми активізували експорт олії, соків, виробів із зерна», — зазначила вона.

Квоти проґавили

Квоти проґавили

Експерти Міжнародного центру економічних досліджень та політичних консультацій спробували з’ясувати, як використовують автономні торговельні преференції (АТП) українські сільськогосподарські виробники та чи є необхідність ці преференції розширювати. Виявилося, що за період дії торговельних преференцій обсяги експорту з України до ЄС скоротилися. Втім зросла кількість експортерів.

Пустіть Зорьку у Європу

Пустіть Зорьку у Європу

Нинішнього літа Казахстан, а згодом і Вірменія дозволили українським виробникам експорт молокопродуктів. Офіційне формулювання казахської сторони прозвучало як зняття тимчасових обмежень на експорт продукції тваринного походження, Вірменія лібералізувала порядок її закупівлі.

Вступити до аграрного вишу

В Україні стартувала вступна кампанія. Наскільки усвідомлено сучасні абітурієнти обирають сільськогосподарську освіту і яких перспектив очікують у цій галузі? Про це — в дослідженні останніх років члена Міжнародної ради AGRIMBA з акредитації МВА — програм в агробізнесі Асоціації європейських університетів наук про життя (ICA), доцента Національного університету біоресурсів й природокористування Олени КОВТУН.

Липневий ПДВ-сюрприз

Спонсором польових робіт-2015 мав стати акумульований ПДВ, який аграрії перераховували на відповідні рахунки. Адже доступ до кредитних ресурсів обмежений, а вартість польових робіт виросла на третину в результаті девальвації гривні.

Насіння є. Експортерів нищимо

Насіння є. Експортерів нищимо

Загалом Україна є нетто-імпортером насіння майже усіх сільськогосподарських культур. Зовнішньоторговельне сальдо по насінню зернових та олійних культур минулого року склало -470 мільйонів доларів США. Таку принизливу для аграрної держави ситуацію зумовлює низка факторів, основними з яких є недосконалість вітчизняної системи стандартизації та сертифікації насіння.

Донбас і картопля

Донбас і картопля

У рамках проекту термінової допомоги Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України надасть фермерським домогосподарствам на територіях, постраждалих від конфлікту, насіння раннього та пізнього сортів картоплі загальним обсягом 100 тонн.