«Діти підземелля»

Позавчора «файне місто» Тернопіль відзначило своє 475-річчя. У зв’язку зi складною для всієї України суспільно-політичною та економічною ситуацією вшанування дати відбулося дуже скромно, без всіляких парадно-фанфарних заходів. Зате відбувся захід, значимість якого, можливо, нащадки тернополян згадають і через віки.

Живі квіти для мертвих

Ініціатива екологічного бюро Української греко-католицької церкви щодо боротьби зi шкідливими для довкілля штучними квітами, якими буквально завалюють кладовища, почала активно поширюватися Тернопільщиною ще минулого року.

Усім дідам дід!

Усім дідам дід!

Михайло Безпалько — один iз найпопулярніших акторів Тернопільського обласного академічного драмтеатру імені Т. Шевченка і його ветеран. Сьогодні йому вже 76 років, з яких понад 50 він віддав сцені, зігравши близько трьох сотень різних ролей. Але однією з найулюбленіших залишається роль новорічного Діда Мороза, у якого він також перевтілюється щозими, починаючи з 1957-го.

«Рагульська» слава

«Файне місто Тернопіль» — ця фраза відома далеко за межами обласного центру, а вже в ньому самому її вживають всі кому не ліньки і за будь-якої нагоди. В тому числі й ті, хто поняття не має, звідки вона взялася. Тобто знають, звичайно, що це слова з пісні, але пісні цієї чи то не чули, чи не дослухалися, бо до сучасних шлягерів вона не належить.

Літня сукня і теплий бушлат

Літня сукня і теплий бушлат

Незвичайну акцію провели цими вихідними в обласному центрі Самооборона Майдану Тернопільщини та волонтерська мережа «Вільні Люди». Щоб якнайшвидше зібрати кошти на теплий одяг для бійців на сході України, було вирішено привернути увагу тернополян у дуже емоційний спосіб.

Термінал замість кишені

У медичних закладах Тернополя, згідно з рішенням виконкому міськради, почали встановлювати термінали для благодійних внесків. Усім відома поширена ситуація, коли лікарі чи медсестри фактично наполягають на сплаті певної суми, відтак гроші приймають у пацієнтів без жодної звітності і найменшої гарантії, що їх буде використано за призначенням.

ЧАС-опис

ЧАС-опис

У самому центрі Тернополя, на перехресті бульвару Шевченка та вулиць Сагайдачного і Кульчицької, встановили старовинний годинник — точну копію того, що стояв там на початку минулого століття, але був зруйнований під час жорстоких бомбардувань міста в роки Другої світової війни.

Квартирне питання

За ініціативою громадської організації «Народна допомога Тернопіль» та управління соціального захисту населення обласної державної адміністрації в Тернополі організовано Центр обліку для осіб без постійного місця проживання.

«Реанімовані» бронемашини та «духовні бронежилети»

«Реанімовані» бронемашини та «духовні бронежилети»

Допомога українській армії на Тернопільщині стає все активнішою. Продукти, засоби гігієни, медикаменти та інші потрібні солдатам речі надходять на спеціально створений логістичний склад АТО безперервним потоком. Так, приміром, лише під час однієї акції, яку організувала молодіжна волонтерська організація «Іскра любові», було зібрано п’ять тонн усього необхідного.

Сон, який змінив усе

Сон, який змінив усе

Наперед знаю, що цей матеріал виходитиме за рамки теми здоров’я у традиційному розумінні цього слова. Однак по-іншому розповідь про містичне і фактично миттєве зцілення людини, яка до того багато років безуспішно лікувалася від важкої хвороби, буде неповною. До того ж самі ці рамки в дійсності є дуже умовними.