Нас зігріє ЄБРР

Ще наприкінці минулого року Тернопільська міська рада виграла грант Європейського банку реконструкції та розвитку, спрямований на реконструкцію теплопостачання та вдосконалення роботи житлово–комунального господарства.

«Недодепутати»

До порядку денного вчорашнього засідання Центральної виборчої комісії (на час верстки номера його результати ще не були відомі) було винесено аж два питання стосовно роботи Тернопільської обласної ради. Про недієздатність Тернопільської територіальної виборчої комісії, яка чомусь довгий час не спроможна забезпечити кворум для вирішення елементарного питання. Та про визнання повноважень 14 тернопільських депутатів від ВО «Свобода», які набули цього статусу замість вибулих ще в жовтні 2010–го, та досі (!) не зареєстровані тією самою ТВК.

Не Роксолани

Не Роксолани

Особливістю новітньої трудової міграції й еміграції з України, названої «четвертою хвилею», фахівці називають те, що люди живуть наче одночасно у двох світах. Вони не можуть і не хочуть поривати живих зв’язків з Україною, бо у багатьох там залишилися батьки, діти, найближчі друзі. Але водночас вони глибоко вкорінюються й інтегруються в суспільне життя країн свого перебування.

Особливо це стосується наших жінок, які виходять заміж за іноземних громадян, тим паче коли в сім’ях народжуються діти.

Туреччина — далеко не перша у списку країн, куди українці переїжджають у пошуках кращої долі, однак упродовж останніх років наших співвітчизників там значно побільшало. Нині це вже понад 20 тисяч осіб, які проживають, в основному, в Стамбулі та містах середземноморської курортної зони. Понад 80 відсотків iз них  — це жінки, і переважна більшість iз них заміжні за громадянами цієї країни. Звісно, непросто пристосовуватись до зовсім іншого менталітету, культури, релігії, звичаїв. Однак на цьому тлі вони ще більше відчувають себе українками і будь–що прагнуть зберегти національну ідентичність. І згуртовує їх там теж саме національність. Долями ці жінки не схожі на легендарну Роксолану, серіал про яку транслює з осені канал «1+1». Хіба що в їхніх серцях так само вживаються почуття до чоловіка–іноземця і любов до батьківщини. До речі, самим туркам здебільшого не подобається, коли їхніх дружин порівнюють iз Роксоланою. Бо вони вважають, що вплив Хуррем на Сулеймана Пишного змінив хід історії Османської імперії зовсім не в кращий для неї бік.

Останній із «Нахтігалю»

Останній із «Нахтігалю»

На 97–му році життя в Детройті помер відомий український націоналіст Мирослав Кальба, який вважався останнім офіцером легіону «Нахтігаль». Цей перший іноземний легіон Вермахту складався в основному з українців, які щиро вірили, що таким чином допоможуть Україні здобути незалежність, тож після розпаду формування продовжили визвольну боротьбу в лавах УПА.

Багатодітна рецидивістка

Тернопільський обласний суд засудив до 2,5 року ув’язнення за шахрайство жінку, яка має одинадцятьох дітей, четверо з яких ще неповнолітні. Втім доля Галини, якій уже за сорок і яка є представницею однієї з національних меншин, мало в кого викликає велике співчуття.

Соломону від «Тризуба»

У Тернополі відбулося засідання ініціативної групи щодо встановлення в обласному центрі пам’ятника Соломону Ляйнбергу — командиру «Жидівського пробоєвого куреня», який був військовим підрозділом Української галицької армії. Історична довідка свідчить, що курінь був сформований у червні 1919 року з єврейської міліції Тернополя і брав участь у бойових діях проти польських військ, прикриваючи відхід частин УГА за Збруч.

Кисневий балон виявився порожнім

Кисневий балон виявився порожнім

Слідче управління обласної міліції розпочало кримінальне провадження у справі смерті 26–річної жительки села Загір’я Зборівського району Марії Деркач, траурні листівки з зображенням якої та закликом до небайдужості громадськості родина дівчини розклеїла на вулицях Тернополя. Справу відкрито за ч.2 ст. 140 Кримінального кодексу — «неналежне виконання професійних обов’язків медпрацівниками» — після величезного резонансу, який виник навколо трагічного випадку. Марія Деркач, яка лікувалася у другій міській лікарні з діагнозом «вірусна пневмонія» і начебто йшла на поправку, померла у приміщенні лікарні швидкої допомоги, куди її доставили для обстеження на томографі. Під час процедури дівчині стало важко дихати, коли ж їй одягнули кисневу маску, то виявилося, що балон із киснем порожній. Поки медики вирішували «технічну» проблему, Марія задихнулася...

«Посолили» в борг

Цьогорічна зима особливо дошкуляє Тернополю: щоб за таких погодних умов підтримувати місто навіть у мінімальному порядку, потрібно значно більше коштів, ніж зазвичай. Тим часом їх... немає зовсім! 11 мільйонів за минулий рік і 600 тисяч гривень за січень 2013–го — така сума боргу Державного казначейства перед Тернопільською міськрадою за статтями на утримання міста.

Сварка через «Мрію» і два пакети

Сварка через «Мрію» і два пакети

На Тернопільщині не на жарт розгорівся скандал навколо Івана Гути — Героя України, голови агрохолдингу «Мрія», відомого й далеко за межами регіону. Державна податкова служба звинувачує одне з найуспішніших агропромислових підприємств (його чистий прибуток за період з січня по вересень минулого року становив понад 137 млн. доларів) в ухилянні від сплати ПДВ, податку на прибуток та відповідних штрафів на загальну суму 15 млн. гривень. За останній час податкова здійснила «жорсткі» перевірки та обшуки фактично в усіх структурах агрохолдингу.

О’кей, хокей!

Завтра–післязавтра на славнозвісному Тернопільському ставі (жоден обласний центр України більше не має такої великої водної акваторії в самому місті. — Авт.) вперше відбудуться змагання з хокею Ternopil Hockey Classic. Ідея проведення спортивного заходу, який проходитиме під патронатом міського голови Сергія Надала, належить групі місцевих шанувальників цього популярного зимового виду спорту.