Пінзеля більше не ховатимуть

Схоже, після виставки у паризькому Луврі, де роботи одного з найоригінальніших і найтаємничіших скульпторів ХVIII століття Іоанна Георга Пінзеля викликали справжній фурор, їх і на Батьківщині стали цінувати значно більше.

Пікет проти арешту

Учора тернопільські представники ВО «Свобода» за участю депутатів усіх рівнів пікетували адміністративні будівлі обласної міліції, прокуратури та міськ­районного суду. За словами голови тернопільської міської організації цієї політичної сили Романа Навроцького, таким чином демонструвався анонсований протест проти арешту чотирьох членів партії у зв’язку з подіями в Парку Слави 9 травня, а також — «превентивна акція проти можливих майбутніх санкцій щодо націоналістів».

Банда з депутатом

В одному з райцентрів правоохоронці затримали молодіжну банду, члени якої впродовж майже двох років займалися вимаганням грошей у місцевих школярів. Як розповів «УМ» керівник прес–служби обласного управління внутрішніх справ Петро Колісник, нахабні молодики обирали жертвами  учнів старших та середніх класів.

Шашкою по «шматі»

Шашкою по «шматі»

У Тернополі маніфестації 9 травня були найзапеклішими, а зіткнення двох таборів, націоналістичного і міліцейського, — найжорстокішими.

Цього року подія набула особливої гостроти завдяки активній участі трьох народних депутатів від ВО «Свобода», котрі на чолі групи націоналістів спробували опиратися походу «червоних», та димовій шашці, кинутій у колону людей під червоними прапорами.

Шлю тобі велосипедом

Ідея створити службу кур’єрських послуг велосипедом виникла в групи тернопільських хлопців на перетині любові до цього виду транспорту, бажанні підзаробити та обізнаності з місцевими реаліями. Тернопіль — місто невелике і компактне, дороги в ньому жахливі, таксі стає все дорожчим, а «корки» через недосконалу транспортну розв’язку трапляються усе частіше і стають усе довшими. На цьо­му тлі велосипедом iз пункту «А» в пункт «Б» дістатися часом виходить простіше, швидше і з набагато меншими затратами.

Політчинник для Пінзеля

В арт–галереї тернопільського торгово–розважального центру «Подоляни» урочисто відкрилася виставка творів знаменитого Іоана–Георга Пінзеля з фондів обласного краєзнавчого музею, якими нещодавно захоплювалися відвідувачі паризького Лувру. Втім у Тернополі захід, організований за підтримки обласної державної адміністрації, викликав не фурор, а швидше, скандал.

Був замок, тепер — руїни

Був замок, тепер — руїни

Нещодавно суттєво постраждала одна з найцікавіших архітектурно–історичних пам’яток Тернопільщини — Червоногородський замок. Власне, після руйнувань, завданих Першою та Другою світовими війнами, від нього і так уже залишилися тільки дві вежі у стилі псевдоренесансу із залишками палацових стін між ними. Однак навіть у такому вигляді споруда, розташована в мальовничому урочищі біля села Нирків Заліщицького району, неподалік найвищого рівнинного водоспаду України, була унікальним туристичним об’єктом. І ось нещодавно велика частина однієї з веж (імовірно, через просідання ґрунту внаслідок його перезволоження) обвалилася.

Фест від «Джури»

Упродовж трьох наступних днів у Тернополі вже вчетверте проходитиме Всеукраїнський фестиваль української книжки «Джура–фест–2013». Такий захід невипадково народився в обласному центрі, який ще в 90–ті називали «містом видавництв» через велику їх кількість. Одне з найвідоміших нині — видавництво «Джура» — і започаткувало це свято української книги, повністю взявши на себе його організацію.

Школярки під покровом Богородиці

Незабаром відбудеться вже п’ятий випуск у незвичайному навчальному закладі для дівчаток, який є єдиним такого роду в Україні й розташований на території Марійського духовного центру у відомому селі Зарваниця Теребовлянського району Тернопільщини. Його повна офіційна назва — колегіум–інтернат «Знамення», і за формою власності це комунальний заклад Тернопільської обласної ради, куди приймають після закінчення дев’яти класів у звичайній загальноосвітній школі. Наразі там навчаються лише 35 дівчаток iз Тернопільської, Львівської, Івано–Франківської та Київської областей.

Шахрайка з депутатським мандатом

Оперативники управління боротьби з орг­злочинністю тернопільської міліції затримали за підозрою у вчиненні низки шахрайств 36–річну мешканку обласного центру. Зареєстрована як приватний підприємець, жіночка вирішила по­вправлятися у специфічних оборудках. Вона почала активно розповсюджувати серед знайомих чутки про реконструкцію гуртожитків однієї будівельної фірми. При цьому прозоро натякала, що має впливових знайомих як у керівництві фірми, так і у квартирному відділі міськради, тож може допомогти бажаючим швидко і порівняно недорого вирішити житлову проблему.