Логістика для АТО

Жителі Тернопільщини вже відправили на схід України тонни продовольства та необхідних для нашої армії речей, і активність людей у цій справі з кожним днем тільки зростає. Відтак вона вийшла на новий організаційний рівень — у Тернополі відкрився перший в Україні єдиний логістичний центр допомоги українській армії, ініціаторами створення якого стали активісти Об’єднання заради громади «Ядро» (про нього «УМ» свого часу вже писала).

Банкуйте звідси!

Банкуйте звідси!

Скляний фасад iз великою вивіскою «Сбербанк Росії» в самому центрі Тернополя муляв очі місцевим патріотам (читай — переважній більшості тернополян) уже давно. І в контексті всіх останніх дій «братньої» сусідньої держави залишається лише дивуватися, що у цю скляну стіну ніхто не запустив бодай одну цеглину.

«Нагріли» індивідуально

У Тернополі викрито оборудку, яка шокувала багатьох власників індивідуального опалення і стала наукою для всіх, хто ще тільки хоче його встановити. Кілька років тому обласний центр переживав справжній бум на таке вдосконалення у квартирах, тим паче — постійно говорили про те, що надавати відповідні дозволи міськрада ось-ось припинить.

«Гори воно вогнем!» — подумав. І підпалив

Коли в селі Залізці Зборівського району Тернопільщини минулого тижня вночі запалали з невеликим проміжком часу дві церкви, селяни вирішили, що це вже прибули і почали свою підступну діяльність російські диверсанти чи терористи зі східних областей. Тим паче що в попередні дні ЗМІ постійно попереджували про таку загрозу.

Тричі по двоє за чотири роки

Тричі по двоє за чотири роки

Багатодітність, особливо у наш непростий час, — це вже само по собі майже як подвиг. Але в Тернополі проживає багатодітна мама, яка однозначно заслуговує номінації у Книзі рекордів Гіннесса і всіх їм подібних. Адже, окрім того, що 33–річна Віра Буцер має восьмеро діток, шестеро з них — двійнята, до того ж народжені протягом чотирьох років! Як правило, така багатоплідність трапляється внаслідок штучного запліднення, однак, як сама жартує пані Віра, у неї всі — «натурпродукт».

Сантехнік — це звучить тверезо

У Тернополі вирішили покінчити з іще одним шкідливим пережитком «совкового» суспільства. Люди старшого й середнього віку добре пам’ятають стійке словосполучення «нетверезий сантехнік» і купу анекдотів на цю тему. Традицію «закладати за комір» у робочий час у зв’язку зі специфікою діяльності, на жаль, більшість працівників цієї сфери перенесли і в наш час.

Іспит на чесність

Студентські активісти Тернополя всерйоз взялися за викорінення хабарництва у вищих навчальних закладах обласного центру. Розпочали з анонімного опитування серед студентів чотирьох місцевих університетів.

«Лихо з розуму» на сучасний лад

«Лихо з розуму» на сучасний лад

Сьогодні багато говорять і пишуть про шкоду реклами ліків, самодіагностики і самолікування тілесних хвороб. Але подібна самодіяльність так само поширюється і на ще делікатнішу й складнішу сферу — психіки. Через доступність багатьох джерел усе більше людей — iз метою самопізнання, самовдосконалення, просто з цікавості чи щоб вирішити якісь особисті проблеми — починають вдаватися до різних психологічних практик та нетрадиційних методів.

Майдан для чортів і ангелів

Майдан для чортів і ангелів

Закінчення «царствія» в Україні Віктора Януковича та його злочинної команди відгукнулося і набатом дзвонів однієї з найбільших православних святинь України — Свято–Успенської Почаївської лаври на Тернопільщині. На початку тижня поширилася інформація про те, що на її території перебувають «представники воєнізованих формувань, що не належать до жодних громадських чи інших організацій в Україні», а також, що монахи начебто почали вивозити сакральні цінності.

Горілочка з цвіллю

Підпільний цех iз виготовлення фальсифікованого спиртного виявили співробітники обласного управління боротьби з економічною злочинністю у селі Струсів Теребовлянського району. Як повідомив «УМ» начальник УМВС України в Тернопільській області Віктор Сак, досить потужну гуральню організував місцевий житель у своїй приватній садибі.