Школярки під покровом Богородиці

Незабаром відбудеться вже п’ятий випуск у незвичайному навчальному закладі для дівчаток, який є єдиним такого роду в Україні й розташований на території Марійського духовного центру у відомому селі Зарваниця Теребовлянського району Тернопільщини. Його повна офіційна назва — колегіум–інтернат «Знамення», і за формою власності це комунальний заклад Тернопільської обласної ради, куди приймають після закінчення дев’яти класів у звичайній загальноосвітній школі. Наразі там навчаються лише 35 дівчаток iз Тернопільської, Львівської, Івано–Франківської та Київської областей.

Шахрайка з депутатським мандатом

Оперативники управління боротьби з орг­злочинністю тернопільської міліції затримали за підозрою у вчиненні низки шахрайств 36–річну мешканку обласного центру. Зареєстрована як приватний підприємець, жіночка вирішила по­вправлятися у специфічних оборудках. Вона почала активно розповсюджувати серед знайомих чутки про реконструкцію гуртожитків однієї будівельної фірми. При цьому прозоро натякала, що має впливових знайомих як у керівництві фірми, так і у квартирному відділі міськради, тож може допомогти бажаючим швидко і порівняно недорого вирішити житлову проблему.

Дім збережених секретів

Дім збережених секретів

Наступного тижня на історичному календарі Тернопільщини з’явиться неабияка дата — своє сторіччя відзначатиме обласний краєзнавчий музей. Власне ювілейні урочини — у зв’язку з Великим постом та іншими об’єктивними причинами — перенесено на травень, ближче до Міжнародного дня музеїв. Однак ще торік заклад розпочав низку надзвичайно цікавих заходів, приурочених до ювілею. Завдяки їм багато хто з тернополян, які цікавляться краєзнавством, заново відкрили музей для себе. Зокрема, переконалися, що частина його експонатів справді унікальна, бо таких немає в жодному музеї не лише України, а й закордоння.

У нас «на районі» співають українською

Цієї суботи в Палаці культури «Березіль» відбувся концерт відомого дуету Потапа та Насті. До цього виконавці побували в рамках свого турне Західною Україною вже не в одному її місті, однак лише в Тернополі на них чекав неприємний сюрприз: приблизно через півгодини після початку концерту на сцену раптом полетіли яйця. Приватна охорона зреагувала миттєво, швидко прибули і працівники міліції, як наслідок — для шести молодих чоловіків концерт продовжився у міському управлінні міліції. Проти «яйцеметальників» відкрито кримінальне провадження за статтею 296 Кримінального кодексу (хуліганство).

Алея врятованих життів

У Тернополі триває тиждень «За збереження життя», ініційований «Школою щасливого материнства святої Анни», яка діє при місцевому «Карітасі». Суть усіх акцій, запланованих на ці дні, полягає в тому, щоб у популярній формі надати населенню (передусім молоді) максимум інформації про те, яким великим злом є переривання вагітності та як від цього убезпечитися.

«Камерне» місто

Приблизно рік тому в керівництва Тернопільської міськради виник задум встановити на вулицях обласного центру цілу мережу неприхованих камер відеоспостереження, які сприяли б забезпеченню громадського порядку, показували ситуацію на дорогах, популяризували визначні пам’ятки через інтернет тощо.

Лелеки ще принесуть щастя

Лелеки ще принесуть щастя

«Необізнані» зі штормовими попере­дженнями рятувальників, лелеки повернулися з теплих країв на Прикарпаття, керуючись століттями апробованим графіком, i несподівано для себе опинилися в епіцентрі негоди. На щастя, люди не кинули птахів напризволяще.

Як сніг на голову!..

Як сніг на голову!..

Таких страшних снігопадів о цiй порi року в Україні не було більш як століття, звітує директор «Укргідрометцентру» Микола Кульбіда. У середньому по країні випало за день 40—50 мм опадів. Можливо, надзвичайність ситуації є певною мірою виправданням тієї розгубленості, яку продемонструвала влада, і насамперед у Києві. Дивно, хоч рясних снігопадів синоптики не обіцяють у найближчі дні, але столичний голова міськдержадміністрації Олександр Попов позавчора оголосив, що надзвичайний стан продовжено до п’ятниці. Це означає тільки одне: комунальних ресурсів у Києва вкрай мало, а ще менше — організаційних здiбностей грамотно керувати ними і тими додатковими технічними засобами, які «позичили» на час негоди у Міністерства оборони та Держслужби з надзвичайних ситуацій. Негода підмочила репутацію столичного очільника (втім, якщо вибори мера таки не відбудуться найближчого літа, то про це буде забуто).

Постає низка запитань і до «Укргідрометцентру», який прогнозував силу опадів удвічі меншу, ніж випало насправді. Утім як би там не було, але на тлі інших регіонів, зокрема західних областей країни, які вже «призвичаїлися» до боротьби з березневими заметами, Київ виглядає просто–таки ганебно.

Тим часом снігопади припинилися — дають можливість рятувальникам працювати в уже не настільки екстремальних умовах. За даними Держслужби з надзвичайних ситуацій, станом на вчора загалом по країні було розчищено всі дороги державного та обласного значення, поновлено подачу електроенергії у більшість iз близько 600 «відрізаних від світла» населених пунктів. До вчора без електрики залишалося ще 161 село.

Стихія зіпсувала канікули дітям, адже тільки «на підступах» до Києва рятувальники визволили зі снігового полону п’ять автобусів зі школярами, які їхали до столиці на екскурсію, але, звісно, змушені були повернути додому. Наприклад, два такі автобуси стояли в корці на Житомирській трасі понад 12 годин!

Сніговії зіпсували і ЗНО майбутнім випускникам. У Міносвіти заспокоюють: учням, які через негоду не змогли дістатися до пунктів пробного тестування, буде виділено інший день. У міністерстві кажуть, що регіональні центри оцінювання якості освіти зв’яжуться з кожним зареєстрованим учасником особисто та повідомлять, коли і де він зможе пройти пробне ЗНО.

Село генія

Село генія

З невеликого села Москалівка Лановецького району Тернопільщини Іван Марчук, майбутній народний художник України і лауреат Шевченківської премії, поїхав підкоряти світи зовсім юним, відразу після закінчення семирічки. Відтак жив і у Львові, і в Києві, і в заокеанських мегаполісах. Із приходом слави та визнання міг узагалі обрати для проживання будь­яке з найкращих місць у світі. Однак не залишає Україну. І ніщо не применшило його любові і потягу до рідного села. Навіть тепер, коли там уже не залишилося нікого з рідних і навіть батьківської хати, Іван Степанович буває у Москалівці дуже часто. І не просто буває, а й бере активну участь у розвитку села. Любов Москалівки до земляка­генія взаємна. Недарма ж саме там з’явився перший у світі музей Івана Марчука.

Закохався з першого погляду

Схоже, народний депутат–«свободівець» Олексій Кайда втомився тримати інтригу навколо свого можливого одруження з чемпіонкою світу з біатлону Оленою Підгрушною (про численні чутки на цю тему «УМ» уже писала). Відтак на вчорашній прес–конференції, в день свого народження, він офіційно підтвердив, що одружується зі спортсменкою. Більше того, розповів навіть про деталі першої зустрічі й щиро зізнався, що то було кохання з першого погляду.