На «тусу» — в студентську столицю

Порівняно невеликий обласний центр недаремно називають студентською столицею України. Адже саме тут, а не в Києві, Харкові чи Донецьку, нараховується найбільша кількість студентів на душу населення. Всього в обласному центрі їх навчається майже 50 тисяч.

І табличкою об підлогу!

Скандалом закінчилося вчорашнє спільне засідання колегії Тернопільської обласної держадміністрації та регіонального комітету економічних реформ, місцем для якого чомусь обрали приміщення економічного університету. На колегію були запрошені голови всіх районних адміністрацій, райрад Тернопільщини, начальники управлінь агропромислового розвитку РДА, відділів держземагентств та ін. Однак не встигло засідання розпочатися, як до залу, прорвавши кордони «силовиків», увірвалася група депутатів обласної ради від ВО «Свобода» на чолі з народними депутатами від цієї політичної сили Михайлом Головком та Олегом Сиротюком. Далі відбувся своєрідний мітинг, на якому виступали лише «свободівці».

Вік романтичних капелюшків і лірики

Вік романтичних капелюшків і лірики

Недавно ця незвичайна жінка відсвяткувала своє 80–річчя. З цієї нагоди було заплановане засідання у Тернопільському прес–клубі разом з авторським майстер–класом з виготовлення витинанок, але пані Марта, на превеликий жаль, послизнулася і зламала руку... Втім немає сумніву, що після одужання все буде надолужено, бо така це вже людина.

«Стріляюча лижниця» влучила у серце політика

«Стріляюча лижниця» влучила у серце політика

Чутки про романтичні стосунки нової зірки українського біатлону Олени Підгрушної та екс–голови Тернопільської облради, а тепер нардепа від ВО «Свобода» Олексія Кайди гуляли містом уже давно. Звів їх спорт — адже політик–націоналіст Кайда був і залишається президентом обласної федерації біатлону. Тож новиною номер один цього тижня в обласному центрі стали зовсім не спортивні перемоги тернополянки (а вона, нагадаємо, повернулася з чемпіонату світу в Чехії одразу з трьома медалями — золотою, срібною та бронзовою), і не позачергове присвоєння їй звання капітана міліції, а події з її особистого життя.

Тренування з... одруження

Кажуть, що одружуватися потрібно раз і на все життя. Але в Тернопільському національному педагогічному університеті мають дещо інший погляд на ці речі. Тому на цьогорічний день Святого Валентина кілька десятків студентських пар цього вишу стануть на рушничок просто в його стінах і, так би мовити, жартома. Втім усе відбуватиметься, як у справж­ньому РАЦСі — з маршем Мендельсона, видачею свідоцтв про шлюб, обміном обручками і вельонами для наречених. Єдине — обручки в цій церемонії (цьогоріч вона проходить утретє) пластмасові або з металевої біжутерії. А вельон (так називають на заході України фату) — перехідний, бо один на всіх. Пару, яка буде визнана найгармонійнішою, очікує нагорода.

Нас зігріє ЄБРР

Ще наприкінці минулого року Тернопільська міська рада виграла грант Європейського банку реконструкції та розвитку, спрямований на реконструкцію теплопостачання та вдосконалення роботи житлово–комунального господарства.

«Недодепутати»

До порядку денного вчорашнього засідання Центральної виборчої комісії (на час верстки номера його результати ще не були відомі) було винесено аж два питання стосовно роботи Тернопільської обласної ради. Про недієздатність Тернопільської територіальної виборчої комісії, яка чомусь довгий час не спроможна забезпечити кворум для вирішення елементарного питання. Та про визнання повноважень 14 тернопільських депутатів від ВО «Свобода», які набули цього статусу замість вибулих ще в жовтні 2010–го, та досі (!) не зареєстровані тією самою ТВК.

Не Роксолани

Не Роксолани

Особливістю новітньої трудової міграції й еміграції з України, названої «четвертою хвилею», фахівці називають те, що люди живуть наче одночасно у двох світах. Вони не можуть і не хочуть поривати живих зв’язків з Україною, бо у багатьох там залишилися батьки, діти, найближчі друзі. Але водночас вони глибоко вкорінюються й інтегруються в суспільне життя країн свого перебування.

Особливо це стосується наших жінок, які виходять заміж за іноземних громадян, тим паче коли в сім’ях народжуються діти.

Туреччина — далеко не перша у списку країн, куди українці переїжджають у пошуках кращої долі, однак упродовж останніх років наших співвітчизників там значно побільшало. Нині це вже понад 20 тисяч осіб, які проживають, в основному, в Стамбулі та містах середземноморської курортної зони. Понад 80 відсотків iз них  — це жінки, і переважна більшість iз них заміжні за громадянами цієї країни. Звісно, непросто пристосовуватись до зовсім іншого менталітету, культури, релігії, звичаїв. Однак на цьому тлі вони ще більше відчувають себе українками і будь–що прагнуть зберегти національну ідентичність. І згуртовує їх там теж саме національність. Долями ці жінки не схожі на легендарну Роксолану, серіал про яку транслює з осені канал «1+1». Хіба що в їхніх серцях так само вживаються почуття до чоловіка–іноземця і любов до батьківщини. До речі, самим туркам здебільшого не подобається, коли їхніх дружин порівнюють iз Роксоланою. Бо вони вважають, що вплив Хуррем на Сулеймана Пишного змінив хід історії Османської імперії зовсім не в кращий для неї бік.

Останній із «Нахтігалю»

Останній із «Нахтігалю»

На 97–му році життя в Детройті помер відомий український націоналіст Мирослав Кальба, який вважався останнім офіцером легіону «Нахтігаль». Цей перший іноземний легіон Вермахту складався в основному з українців, які щиро вірили, що таким чином допоможуть Україні здобути незалежність, тож після розпаду формування продовжили визвольну боротьбу в лавах УПА.

Багатодітна рецидивістка

Тернопільський обласний суд засудив до 2,5 року ув’язнення за шахрайство жінку, яка має одинадцятьох дітей, четверо з яких ще неповнолітні. Втім доля Галини, якій уже за сорок і яка є представницею однієї з національних меншин, мало в кого викликає велике співчуття.