Проповідник незалежності

Проповідник незалежності

Львівський музей історії релігії презентував виставку «Життя, просвітлене Христом», присвячену 100-річчю від дня народження Патріарха Димитрія — Володимира Яреми. Він першим наприкінці 80-х років минулого століття, ще у колишньому Радянському Союзі, оголосив про вихід своєї парафії з-під юрисдикції Московського патріархату. Життєвий шлях Патріарха показано через документи, особисті речі та фотографії.

Помста за блокаду

Учора вранці у Криму проходили обшуки у колишніх співробітників кримськотатарського телеканалу АТR, у батьків власника телеканалу Ленура Іслямова і в його будинку в Москві, де мешкає його син, а також на підприємствах Іслямова — в рамках кримінальної справи, порушеної російською ФСБ, стосовно нього.

Провокатори з мікрофонами

У Донецьк прибула група з 20 представників російських ЗМІ, перед якими поставлено завдання «фіксації обстрілів мирного населення українськими військовими», а також «консультацій» з організації провокацій, — повідомили в групі «Інформаційний спротив».

Вентиляція взамін протитанкових ракет

Особливого звучання набуває проведена Фондом держмайна приватизація головного підприємства з розробки та виготовлення засобів супутникового зв’язку військового призначення та компонентів для українського «джавеліну»— протитанкової ракети «Стугна».

Далекі перспективи

Далекі перспективи

Учора під час засідання РНБО за участі Генсека НАТО, Президент Петро Порошенко заявив, що проведе референдум щодо членства України у військово-політичному альянсі після реформування країни. Він повідомив, що євроатлантичний вибір iз подальшим членством у НАТО отримує зростаючу підтримку в Україні й нагадав, що парламент скасував статус позаблоковості.

Хочеш їсти — повертайся додому

Хочеш їсти — повертайся додому

Жодна вантажівка не перетнула адміністративного кордону з Кримом у Херсонській області, деякі водії фур залишають пропускні пункти і повертаються на материкову частину України, — повідомив прес-секретар Державної прикордонної служби України Олег Слободян у понеділок, приблизно після доби від початку блокади ввезення українських товарів до окупованого Криму.

Із надією на прощання

Серед молодих людей віком від 18 до 24 років 38% хочуть скоріше виїхати за межі Росії. Такими є дані соціологічного дослідження Всеросійського центру вивчення громадської думки, яке проводилося серед мешканців 46 регіонів країни. Статистична похибка не перевищує 3, 6%.

Салофобiя

Погляд з боку завжди розвіює стереотипи, але лише окремі. Це вкотре підтвердило дослідження, за посередництва туристичних бюро та екскурсійних агенцій Києва проведене видавництвом «Основи» серед іноземних гостей в Україні. Загалом анкетування пройшли півтисячі туристів із 12 країн світу, зокрема зi США, Німеччини, Франції, Норвегії, Естонії, Латвії та Польщі.

ФОРМАльний тягар

ФОРМАльний тягар

У батьків перед початком нового навчального року походи на шкільні базари помітно спустошують кишені. «Вибір у місті учнівських форм, взуття і канцелярії, звичайно, необмежений, — констатує киянка Наталія, мама двох дітей. — Але, маючи скромну зарплату держчиновника невисокого рангу, збирати гроші на все необхідне потрібно не менше двох-трьох місяців.