Безсмертний дар

Безсмертний дар

У столичному «Мистецькому арсеналі» у понеділок прощалися з меценатом, народною артисткою, відомим балетмейстером Валерією Вірською. Торік, після смерті чоловіка Ігоря Диченка, вона передала його унікальну колекцію — близько 500 картин, серед яких роботи українських авангардистів і шістдесятників, — у дар державі й народові України.

«Бомба» від винищувачів

Кмітливий народ живе в Україні. Щоправда, винахідливість часто трансформується у шахрайство. Як от, наприклад, спроба «втюхнути» комусь прострочені 30-річні запчастини замість нових, яким має бути не більше семи років. А на справжній кримінал тягне те, що це — державне «залізо».

Як 12 апостолів

Як 12 апостолів

Дистрибюторська компанія B&H Film Distribution випускає в український прокат новий фільм Анатолія Матешка Captum (у перекладі з латини «Полон»). Фестивальна прем’єра стрічки відбулася у липні минулого року на шостому Одеському міжнародному кінофестивалі.

Знову почуємо «Голос Майдану»?

Знову почуємо  «Голос Майдану»?

Є невелика ймовірність, що на посаду міністра культури може повернутися Євген Нищук. Його прізвище значиться в списку кандидатів на посади у Кабінеті Міністрів, складеному Блоком Петра Порошенка. Список, який офіційно не оприлюднювали, став результатом переговорів БПП з іншими фракціями коаліції про ротацію складу уряду.

Ангели над Майданом

Ангели над Майданом

До кінця тижня у виставкових залах Центрального будинку художника Національної спілки художників України (вулиця Січових стрільців, 1-5 у столиці) триватиме сьома Всеукраїнська бієнале історичного жанру «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників».

Гуркіт касок

Гуркіт касок

Набирають обертів протести вугільників, які розпочалися ще наприкінці грудня. Уже 2 січня через заборгованість iз зарплати розпочали стихійний страйк шахтарі другої зміни копальні «Степова» ДП «Львіввугілля». За ними у другу зміну не вийшли прохідники шахти «Лісова».

Проповідник незалежності

Проповідник незалежності

Львівський музей історії релігії презентував виставку «Життя, просвітлене Христом», присвячену 100-річчю від дня народження Патріарха Димитрія — Володимира Яреми. Він першим наприкінці 80-х років минулого століття, ще у колишньому Радянському Союзі, оголосив про вихід своєї парафії з-під юрисдикції Московського патріархату. Життєвий шлях Патріарха показано через документи, особисті речі та фотографії.

Помста за блокаду

Учора вранці у Криму проходили обшуки у колишніх співробітників кримськотатарського телеканалу АТR, у батьків власника телеканалу Ленура Іслямова і в його будинку в Москві, де мешкає його син, а також на підприємствах Іслямова — в рамках кримінальної справи, порушеної російською ФСБ, стосовно нього.

Провокатори з мікрофонами

У Донецьк прибула група з 20 представників російських ЗМІ, перед якими поставлено завдання «фіксації обстрілів мирного населення українськими військовими», а також «консультацій» з організації провокацій, — повідомили в групі «Інформаційний спротив».