Пам’ять про Івана

Продовжується вшанування таланту видатного Івана Миколайчука, якому виповнилося б 75 років. Сьогодні в Києві, в кінотеатрі «Україна», пройде урочистий вечір, де спогадами про видатного актора та режисера ділитимуться Ада Роговцева, Роман Балаян, Михайло Іллєнко, Лариса Кадочнікова, Юрій Гармаш.

Дипломатичне прикриття

Контрабандні цигарки як дипломатичний вантаж намагався вивезти з країни чоловік першого секретаря посольства України у Словаччині Оксани Ліщишин, таке повідомлення учора з’явилося на офіційному сайті голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля. «Водій мікроавтобуса «Фольксваген-Транспортер» із дипломатичними номерами (автомобіль належить посольству України у Словаччині) мешканець Києва Сергій Ліщишин, котрий є чоловіком першого секретаря посольства України в Словаччині Оксани Ліщишин, намагався вивезти за кордон понад п’ять із половиною тисяч блоків сигарет», — написав очільник прикордонної області.

Лаври Джамали

Лаври Джамали

Переможницю пісенного конкурсу «Євробачення-2016» Джамалу у неділю ввечері у київському аеропорту чекали сотні прихильників із квітами та жовто-блакитними кульками. На батьківщину співачка повернулася під вигуки «Дякуємо», «Крим — це Україна» та Гімн України.

«Екстремiст»-шоу

«Екстремiст»-шоу

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму вчора ухвалив заборонити діяльність Меджлісу кримських татар на території анексованого півострова. Після оголошення вироку присутні кримські татари відразу залишили залу.

Фантастична М. П.

Учора у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкрилася виставка «М. П. Фантастична реальність», присвячена 80-літтю початку виставкової діяльності легендарної Марії Примаченко (1909—1997), народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Безсмертний дар

Безсмертний дар

У столичному «Мистецькому арсеналі» у понеділок прощалися з меценатом, народною артисткою, відомим балетмейстером Валерією Вірською. Торік, після смерті чоловіка Ігоря Диченка, вона передала його унікальну колекцію — близько 500 картин, серед яких роботи українських авангардистів і шістдесятників, — у дар державі й народові України.

«Бомба» від винищувачів

Кмітливий народ живе в Україні. Щоправда, винахідливість часто трансформується у шахрайство. Як от, наприклад, спроба «втюхнути» комусь прострочені 30-річні запчастини замість нових, яким має бути не більше семи років. А на справжній кримінал тягне те, що це — державне «залізо».

Як 12 апостолів

Як 12 апостолів

Дистрибюторська компанія B&H Film Distribution випускає в український прокат новий фільм Анатолія Матешка Captum (у перекладі з латини «Полон»). Фестивальна прем’єра стрічки відбулася у липні минулого року на шостому Одеському міжнародному кінофестивалі.

Знову почуємо «Голос Майдану»?

Знову почуємо  «Голос Майдану»?

Є невелика ймовірність, що на посаду міністра культури може повернутися Євген Нищук. Його прізвище значиться в списку кандидатів на посади у Кабінеті Міністрів, складеному Блоком Петра Порошенка. Список, який офіційно не оприлюднювали, став результатом переговорів БПП з іншими фракціями коаліції про ротацію складу уряду.

Ангели над Майданом

Ангели над Майданом

До кінця тижня у виставкових залах Центрального будинку художника Національної спілки художників України (вулиця Січових стрільців, 1-5 у столиці) триватиме сьома Всеукраїнська бієнале історичного жанру «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників».