«Мурав’ята» без тата

«Мурав’ята» без тата

Наприкінці літа видатний хоровий диригент, педагог, народний артист України, лауреат Шевченківської премії, Герой України, жива легенда українського хорового мистецтва Павло Муравський скромно відсвяткував столітній ювілей. Бенкет переніс на осінь і запланував у Національній філармонії провести творчий вечір, на якому мав намір сам стати за диригентський пульт. За 80 років творчого активного життя в хормейстера було понад тисячу вихованців.

«Коли закінчиться війна, ти прийдеш до мене в гості?»

«Коли закінчиться війна, ти прийдеш до мене в гості?»

Усміхнена білява дівчинка в рожевій курточці, рожевій шапочці і з рожевими сердечками на джинсах вибігає мені назустріч. За нею виходить вродлива мамуся з трьома пакетами в руках. Її наздоганяє одна з волонтерок: «Це у вас п’ятирічна дівчинка? Ось ми для вашого котика знайшли теплі комбінезон, колготочки, рукавички, шапочку з шаликом.

«Щоб рухатися вперед — потрібно відчути, що у ворога твориться у серці»

«Щоб рухатися вперед — потрібно відчути, що у ворога твориться у серці»

У рамках кінофестивалю «Європейський експрес», який на днях проходив у столичному Центрі Леся Курбаса, відбулася зустріч із метром кінематографа, польським режисером Кшиштофом Зануссі. Діалог із гостями він розпочав розповіддю про свій останній фільм «Чужорідне тіло», роботу над яким щойно завершив.

Вилікувати Україну

Лідер легендарного на теренах України рок-гурту ВВ, якому цього року виповнилося 28 років, засновник етнофестивалю «Країна мрій» та фестивалю «Рок Січ», громадський активіст, творчий радник мера Києва по Андріївському узвозу Олег Скрипка нарешті дожився до того моменту, коли його успіх визнали і дозволили провести концерти на найбільших сценах країни.

Арт на «нічні очі»

Арт на «нічні очі»

У бій ідуть художники. Вже не перший місяць творчі особистості лента за лентою патрони подають, а точніше, своїми роботами як можуть, так і допомагають українській армії, добровольцям із різних батальйонів і пораненим бійцям. Учора у вільному просторі Smartville, що на бульварі Шевченка 36 А, відкрилася чергова благодійна виставка-аукціон «Мистецтво дарує тепло».

Підла Європа

Підла Європа

Цього тижня в широкий прокат в Україні вийшов фільм «Два дні, одна ніч» легендарних бельгійських режисерів 63-річного Жан-П’єра і 60-річного Люка Дарденнів. Прем’єра картини відбулася на 67-му Каннському кінофестивалі навесні цього року. Тоді кінокритики назвали стрічку одним із головних претендентів на перемогу.

Брати і сестри «Молодості»

Брати і сестри «Молодості»

З одного боку, є чим похвалитися, а з іншого — як у вірші Олега Лишеги, хоч «бийся головою об лід». 44-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» тішиться, що з кожним роком стає все статуснішим і популярнішим у світі. Так, цього року, коли погані новини з України не вщухають, організатори отримали рекордну кількість заявок. На «Молодість» прислали 1762 фільми.

Антидепресант від Скрипки

Антидепресант від Скрипки

Відомий український музикант, засновник етнофестивалю «Країна мрій», незмінний фронтмен гурту «Воплі Відоплясова» Олег Скрипка переконаний, що у депресивні часи варто переключатися на джаз, бо тільки ця музика свободи, народжена у рабстві, дасть снаги побудувати європейську Україну.

Підходить на 50

Підходить на 50

До п’ятого жовтня на великих екранах України проходить перший кінофестиваль світового рівня — Манхеттенський міжнародний кінофестиваль короткометражних фільмів. Це добірка з 10 кращих картин. Напередодні журі фестивалю відібрало їх із 589 заявок, які надійшли до Нью-Йорка із 47 країн. Цього року фіналістами стали картини зi США, Німеччини, Великої Британії, Норвегії, Австралії, Мексики, Нідерландів та Франції.

Втрачений рай з-під Харкова

Втрачений рай з-під Харкова

Ще навесні два роки тому Павло Маков намалював металеві бочки і шини, в яких ростуть дерева. А потім виник Євромайдан. Художник зізнається: не думав, що його картини будуть настільки пов’язані з реальністю. Коли починав роботу над проектом Paradiso Perduto, який готував за підтримки Stedley Art Foundation для персональної виставки у Національному художньому музеї України, вважав, що його «Втрачений рай» — абсолютна метафора.