«Я сам собі сила!»

«Я сам собі сила!»

Дитинство — золота пора. Воно могло б таким бути і для 11-річного Олега з Горлівки, якби не війна. Але, незважаючи на бойові дії в рідному краї, хлопцеві пощастило. За офіційними даними, в Україні налічується понад 17 тисяч дітей-біженців зі сходу.

Наївні? Супер!

Наївні? Супер!

У Софії Київській в галереї «Хлібня» відкрилася виставка з музейних і приватних колекцій «Збережене сонце. Український наїв ХХ ст.». Тут кожен українець почуватиметься, як у раю. Всі до одної картини теплі, затишні, щирі та надзвичайно кольорові. Кураторка виставки, видавець і галерист Лідія Лихач зізналася тихцем, що наївний живопис такий солодкий, що його хочеться «облизувати».

Код Гоголя

Код Гоголя

Атмосфера столичного арт-кластера «Видубичі» задає атмосферу провокативності. А міжнародний фестиваль сучасної культури «ГогольФест» кожною своєю подією тільки підкріплює такі передчуття. Українські культурні заклади здебільшого працюють у класичному репертуарному режимі.

Обережно! Сучасна культура!

Обережно! Сучасна культура!

Так і хочеться сказати: а Влад Троїцький попереджав. Ще на початку мультидисциплінарного фестивалю сучасної культури, який проходив на забутому Богом і людьми столичному заводі у промзоні на Видубичах з 11 по 21 вересня, батько «Гогольфесту» зазначав, що не мине і десяти днів, як кожен із відвідувачів подивиться на світ широко відкритими очима, зрозуміє, що меж немає, і буде готовий на кардинальні зміни у своєму житті.

Хай живе Гоголь!

Хай живе Гоголь!

Треба народитися Владом Троїцьким, аби зуміти придумати міжнародний мультидисциплінарний фестиваль «ГогольFest» і сьомий рік поспіль дивувати відвідувачів усе новими і надзвичайно актуальними проектами. В народі є така приказка, де три українці — там два гетьмани. Спостерігаючи за дітищем Троїцького, «УМ» укотре переконується, яким геніальним комунікатором він є. Адже на сьогодні тільки йому під силу домовитися з усіма фронтами і зібрати «бійців» із різних сфер культури на одній території збанкрутілого напівмертвого експериментально-механічного заводу на Видубичах.

Чому біженці відмовляються повертатися?

Чому біженці відмовляються повертатися?

То був як ніколи гамірний та приємний день. У дім освіти та культури «Майстер Клас», що на вулиці Лаврська, 16А, приїхали кремезні поляки у шкіряних безрукавках. Чоловіки з байкерського клубу «No.16» iз польського міста Лович привезли дітям-біженцям цілий мікроавтобус подарунків — взуття до кольору і вибору, флісові кофти, всілякі шкільні канцтовари.

Що краще — сліпота чи глухота?

Що краще — сліпота чи глухота?

Український Оскарівський комітет цього року сліпий. З-поміж трьох номінантів, серед яких були «Плем’я» Мирослава Слабошпицького та «Трубач» Анатолія Матешка, він вибрав таємним голосуванням і запропонував на «Оскар» у категорії «Найкращий неангломовний фільм» драму Олеся Саніна «Поводир, або Квіти мають очі» про розстріл незрячих кобзарів.

Обкрадений Довженко

Обкрадений Довженко

Ще рік тому Кабмін підписав план заходів із підготовки та відзначення у 2014 році 120-річчя від дня народження Олександра Довженка. Сьогодні, 10 вересня, Україна святкує ювілей кінорежисера. На жаль, зважаючи на останні криваві події у країні, у березні цього року Кабмін черговою постановою скасував відзначення будь-яких подій і заплановане на них фінансування. Тож план із 21 пункту так і не вдалося реалізувати, де найбільшу увагу приділялося селищу Сосниця на Чернігівщині. Там поруч із селищем, на хуторі В’юнище, народився і провів дитинство геній німого кіно.

«Шинель» Гоголя для Донбасу

«Шинель» Гоголя для Донбасу

На київському заводі металоконструкцій, поруч із метро «Видубичі», тривають звичайні робочі дні. Туди-сюди їздять габаритні вантажівки, у цехах чути звуки від зварки і брязкоту металу. Але вже сьогодні помітні деякі відхилення від норми. Неробочі приміщення чоловіки у спецодязі почали розчищати від непотребу, встановлюють туалети, підфарбовують стіни і взагалі, чепуряться, наче перед приїздом керівництва.

«Знаю, що я — принцеса»

«Знаю, що я — принцеса»

Ще з початку літа батьки Мiлани винаймали житло під Маріуполем і чекали, поки всі ці «заходи» на Донбасі закінчаться. Вони свято вірили, що перед першим вереснем повернуться у рідну квартиру в одному зі спальних районів Донецька і поведуть свою донечку-красуню у другий клас. Гроші закінчувалися, «заходи» ставали все гарячішими, а серпень усе холоднішим.