Полювання на «Оскара»

Дев’ятого вересня Український оскарівський комітет офіційно оголосить претендента на премію в номінації «Фільм іноземною мовою». Наприкінці літа журі, до складу якого входять кінорежисер Олег Фіалко (голова Комітету), народна артистка України Ада Роговцева, лауреат двох технічних премій «Оскар» Анатолій Кокуш, голова Національної спілки кінематографістів Сергій Тримбач, кінокритик Володимир Войтенко, письменник Андрій Курков; продюсери Олексій Сєрков, Дмитро Колесников і сценарист Ігор Савиченко, методом таємного голосування відібрало три фільми — «Поводиря» Леся Саніна, «Трубача» Анатолія Матешка і «Плем’я» Мирослава Слабошпицького.

Під наглядом ангела

Під наглядом ангела

Твори поета, сценариста, письменника Олександра Ірванця перекладені десятьма мовами. Його читають у Росії, у багатьох країнах Європи та Сходу. А цьогоріч роман Ірванця «Хвороба Лібенкрафта» у перекладі матері Наталi Брижко та її доньки Наталi Запор увійшов до фіналу літературної премії Центральної Європи «Ангелус».

Левова частка

Левова частка

Долю і конем не об’їдеш. Національний художній музей, що на вулиці Грушевського,6, народну мудрість засвоїв ще в лютому, коли потрапив на лінію вогню під час січневих подій. Тоді музейники виявили неабияку мужність, щоб зберегти експонати і всіма силами підтримували Революцію гідності. Минуло трохи часу, і музейники знову «в строю».

«Утікайте, москалі, з української землі»

«Утікайте, москалі, з української землі»

Вона вже шостий місяць у дорозі. Бо дуже хоче, щоб змінилася наша країна. Заслужена артистка України, співачка і композитор Леся Горова, створивши з однодумцями мистецький проект «Народна філармонія», разом із десятками артистів із різних куточків України і Азербайджану безкоштовно об’їздила на мікроавтобусі і дала понад 80 концертів у військових частинах України.

«Ти мужиком нарешті стань»

«Ти мужиком нарешті стань»

Двоє друзів ще в коледжі домовилися, якщо до 30 років нічого не досягнуть, вони попрощаються з мегаполісом і повернуться в глуху рідну провінцію. Настав час збирати каміння. Один із головних героїв комедії «Фейкові копи», якого грає Деймон Уайанс, запитує себе перед поверненням додому: «Мене звати Джастін. Я — асистент iз розробки комп’ютерних ігор.

Чим Донбас був кращий за Київ

Чим Донбас був кращий за Київ

За Катею можна спостерігати годинами. За що б вона не бралася, у всьому досягає якнайкращих результатів. Їй 14 років. Кілька місяців тому дівчинка мешкала в центрі Донецька, поруч із банком, який бойовики підірвали і розграбували.

З особливого сплаву

З особливого сплаву

«Якщо відступиш, уяви всіх, кого ти міг врятувати», — каже ветеран авіації вертоліт на ім’я Гвинт новачку-пожежнику Пилюку Вітрогону в американській анімаційній комедії «Літачки: Рятувальний загін» режисера Роберта Ганнавея.

Уночі, коли приходять ніндзя

Наслідуючи традиційні закони американської поп-культури, команда з чотирьох черепашок, які розмовляють і володіють бойовими мистецтвами та яка вперше показала себе в коміксах, після чого за три десятки років встигла засвітитися в кількох мультсеріалах і повнометражних фільмах різних ступенiв успішності. Не буде зайвим згадати і серію ігор на так званих «приставках», завдяки якій герої лише зміцнили свою популярність.

Спалах із минулого

Спалах із минулого

Майже два десятиріччя Музей шістдесятників, що має невеличке приміщення у Києві на вулиці Гончара, збирав у свої фонди архіви, документи, живописні й графічні роботи. На днях музейники вперше презентували свої надбання широкому загалу, організувавши виставку «Спалах» — за назвою однієї з картин.

Джобс зрадів би

Джобс зрадів би

«Немає нічого прекраснішого, ніж бути молодим і красивим», — цитує «Портрет Доріана Грея» Оскара Уальда 15-річний Адріан із Лисичанська Луганської області. Вже більше місяця він перебуває у таборі під Києвом. Його батьки покинули дім разом із хлопцем. Коли зміна у таборі закінчується, хлопець на день їде в Київ до рідних, а тоді знову у намет під керівництво скаутів.