Життя на вісімнадцяти островах

До кінця жовтня триватиме Київська бієнале-2015, яку організатори назвали «Київська школа». Що є досить важливим у нинішніх умовах для спраглих до мистецтва: вхід на всі події вільний. І можна не сумніватися, що куратори проекту Георг Шоллхаммер і Хедвіг Заксенхубер із Австрії спільно з київским Центром візуальної культури продовжують розмальовувати цю осінь у кольори виставок, обговорень, кінопоказів, семінарів та воркшопів.

Ящик і дерево дружби

Днями Польський iнститут спільно з Київським академічним театром ляльок запросили дітей подивитися вистави з Чехії, Австрії, Польщі, а також узяти участь у майстер-класах. Все це відбулося в рамках проекту «Артисти — дітям», який створили для дітей-біженців із Криму, дітей учасників АТО, дітей iз багатодітних родин та дітей-сиріт.

«Ніс» й абсурд сталінських часів

Днями київський Будинок одягу відчинив двері для художників, арт-кураторів, перформерів та зацікавлених мистецтвом осіб — там запрацювала бієнале «Київська школа». «Завтра це місце стане ареною спільного міркування. Ми усвідомлюємо, що дійство відбувається на тлі складних історичних подій», — сказав на відкритті один із кураторів бієнале Ґеорґ Шоллхаммер.

«Не треба чорно-білих зображень»

Уже півтора року благодійний проект «Добра листівка» згуртовує небайдужих художників, ілюстраторів, зокрема Олександра Ройтбурда, Беату Куркуль, Владислава Шерешевського та багатьох інших задля створення незвичайних листівок гідної якості, продажу їх в Україні та Європі, а також перерахування більшої частини виручених коштів на благодійність.

«П’ятниця»: Я той, хто тобі потрібен

«П’ятниця»: Я той, хто тобі потрібен

У 2007 році як грім серед ясного неба пролунала новина, що харківський музичний дует 5’nizza («П’ятниця»), який виконував пісні у стилі фанк і реггі, розпадається. Останні сім років музиканти не давали забувати про себе і розвивалися у власних проектах.

Кіно — це війна

Кіно — це війна

Нещодавно в Україні завершився фестиваль «Тиждень іспанського кіно», організований посольством Іспанії в Україні за підтримки КМКФ «Молодість». На його закриття приїхав видатний іспанський режисер Мануель Гутьєррес Арагон із кіноадаптацією роману Мігеля де Сервантеса «Дон Кіхот» (2002), показ якої присвятили до 400-річчя з дня публікації другого тому відомого твору.

Лаври для хранителя

Лаври для хранителя

Володарем недержавної премії імені Бориса Возницького «За вагомий особистий внесок у розвиток музейної справи України» в 2015 році стала скромна, принципова та розумна жінка — хранителька фондів музею-заповідника «Олеський замок» Тетяна Сабодаш. Скарби селища Олесько входять до складу Львівської національної галереї мистецтв і є досить популярними серед мандрівників.

Звичайнісінький собі геній

Звичайнісінький собі геній

Сімнадцятого квітня в Міжнародному центрі культури і мистецтв ідеальна пара зірве Жовтневий палац. Він — незрівнянний, жаданий, геніальний, і вона — емоційна, чуттєва. Жива легенда Австралії Томмі Еммануель та його «гітарна пристрасть».

Гоп, і ніяких проблем

Гоп, і ніяких проблем

«Найкращий спосіб здолати спокусу — піддатися їй», — писав Оскар Уайльд. Подібний спосіб подолання стану масової істерії запропонували організатори Першого всеукраїнського фестивалю паніки та істерики «На дні», який проходив 21 березня у столичному Державному музеї авіації в Жулянах.

Достойний «Крик душі»

Достойний «Крик душі»

Першого березня в Національній музичній академії імені Петра Чайковського Київський театр тіней «Теуліс» виступить з концертною програмою «Крик Душі». Наприкінці минулого року артисти за допомогою хореографії і пластики рук розповіли світові про крик української душі після подій Євромайдану, про те, як мирне життя перетворилося на війну.