НАТО — у Львові

Зимову академію НАТО «Євроатлантична інтеграція: засіб досягнення стабільності», яка розпочалася 1 березня у Львівському університеті імені І. Франка, відкрили гості високого міжнародного рангу — Генсек ОБСЄ Ян Кубіш та міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. Учасниками зимової академії НАТО є 55 студентів із Білорусі, Грузії, Естонії, Литви, Латвії, Молдови, Польщі, Росії та України, які вивчають актуальні проблеми та сучасні виклики міжнародному співробітництву і безпеці. Програма передбачає використання нових комунікаційних технологій, зокрема проведення відеомостів із керівниками НАТО у Брюсселі. Кращі студенти будуть нагороджені поїздкою до штаб-квартири НАТО в Брюсселі.

Насмітили? А хто прибере?

Нагадаємо, що на позачерговій сесії Жовківської районної ради та Малехівської й Грибовицької сільських рад, на території яких розкинулося міське сміттєзвалище, депутати фактично поставили ультиматум Львову — або порушення законодавства в експлуатації сміттєзвалища місто усуває, або полігон закриють узагалі. Втім хоча цю проблему й розглядали учора на черговій сесії Львівської міськради, ні до чого конкретного депутати так і не дійшли.

Береженого дах береже...

Для попередження обвалів і аварій мер Києва Олександр Омельченко доручив спеціальній комісії до квітня перевірити технічний стан усіх столичних будинків, повідомили «УМ» у прес-службі Київміськадміністрації.

За предмети, схожі на кастети,

За предмети, схожі на кастети,

Чемпіон світу з кікбоксингу, чемпіон Східної Європи та Центральної Азії з професійного боксу львів'янин Сергій Лапінський вже кілька днів поспіль перебуває у камері попереднього затримання. Принаймні ще вчора він був під наглядом правоохоронців, які затримали його 17 лютого разом із двома молодиками.

Що за сесія без політики?

Питання про перебування голови Львівської облради, «нашоукраїнця» Михайла Сендака на посаді не є для нього якоюсь самоціллю у житті. Про це чинний керівник облради заявив на прес-конференції, яку провів разом зі своїми заступниками. За словами Сендака, він готовий до того, щоб питання про довіру йому як голові виносилося на сесію. Саме на цьому наполягають і навіть збирають підписи депутатів за відставку голови провладні сили у депутатському корпусі облради — представники групи «Соціальна справедливість», котрі вважаються політичною силою соціал-демократів (об'єднаних). Про методи, за допомогою яких опоненти Михайла Сендака організовують його відставку, писалося вже нe раз. Зокрема, ще раніше Михайло Сендак оприлюднив інформацію про те, що депутатам пропонують по 30 тисяч доларів за перехід до «СС», а також щомісячну доплату до зарплатні.

Вихід — еміграція?

Дводенний візит посла США Джона Гербста до Львова важко було не помітити навіть пересічному галичанину. Більшість зустрічей американський дипломат проводив у центральній частині міста, а поскільки авто посла постійно супроводжували три автомобілі Державтоінспекції, то львів’яни вже стали звикати до потужного американського «Крайслера» на тісних міських вуличках, які й без того переповнені мікроавтобусами та легковими авто.

Нема кави у «Віденській кав'ярні»

Популярний у Львові заклад громадського харчування «Віденська кав'ярня», яка розташована у самому центрі міста, зачинилася на невизначений термін. До таких крайнощів у знак протесту власників кав'ярні змусили податківці, які вже вкотре провели минулої суботи публічну перевірку.

Всі скарги і пропозиції — у «єдине вікно»

Відділ адміністративних послуг, а по-іншому — «єдине вікно», відкрили у львівській мерії. Понад 70 тисяч громадян звернулися до міської влади торік із різноманітними питаннями, пропозиціями та скаргами. Начальник організаційно-інформаційного управління мерії Ярослав Галицький наголошує, що не всі звернення громадян реєструвалися належним чином і знайти крайнього чиновника було складно.

Маркіян Іващишин: Податкова «наїхала» на нас, щоб залякати всю демократичну громадськість Львова

Маркіян Іващишин: Податкова «наїхала» на нас, щоб залякати всю демократичну громадськість Львова

«УМ» уже писала про фактичний передноворічний арешт (вигляд якого має «примусовий привід на допит») львівськими податківцями директора мистецького об'єднання «Дзига», одного із співзасновників «Львівської газети» Маркіяна Іващишина. Марек — постать у Львові знакова: у 1989—1991 роках — один із засновників організованого студентського руху, лідер студентського голодування 1990 року в Києві, нині — власник культурно-мистецького центру «Дзига», підприємець і меценат, продюсер та імпресаріо. З огляду на незалежну позицію та видавання опозиційної газети він просто не міг не потрапити під «роздачу» Медведчука-молодшого, донедавна керівника львівських «митарів». Останнім часом «наїзди» на Іващишина та його колегу по бізнесу Ярослава Рущишина набули радикальних форм, тож 12 січня — ще до того, як закрили їхнє кафе «Лялька», — Іващишин і Рущишин подали скаргу на відкриття кримінальної справи проти них, проти звинувачення на свою адресу у несплаті податків на 385 тис. грн. Про це Маркіян Іващишин повідомив нашому кореспонденту в інтерв'ю.

Львів «помолодшав» на сто мільйонів

Більше ста мільйонів гривень освоєно у Львові у рамках програми комплексного збереження центральної історичної частини міста, яка входить до Світової спадщини ЮНЕСКО. На виконання Комплексної програми збереження історичної забудови міста Львова 1998—2007 років загалом було передбачено 131,5 мільйона гривень, з яких з Держбюджету — 67,6 мільйона. Як зазначив на засіданні міськвиконкому заступник начальника управління капітального будівництва Львівського міськвиконкому Петро Хаба, ця сума встановлена в цінах 1997 року. Із врахуванням індексації в нинішніх цінах ця сума зросла до 242,3 мільйона гривень, з держбюджету відповідно — до 134,7 мільйона.