З боргової ями — без «друзів»

Борги із зарплати — завжди річ неприємна. Щодо ж державного підприємства «Львіввугілля», то воно займає в Україні невтішне четверте місце. Проте нині на підприємстві чітко простежуються позитивні тенденції, які дають підстави оптимістично планувати розвиток вугільної галузі на Львівщині. Про сьогоднішній стан та перспективи розвитку галузі в регіоні йшлося на нараді з питань роботи вугільних підприємств області, що відбулася на підприємстві «Львіввугілля» під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Леоніда Мельника.

«Карпати» вже прагнуть у «вишку»

Жоден із колишніх тренерів львівських «Карпат», які за підсумками 13-го чемпіонату залишають вищу лігу, не буде надалі працювати в командi. Хто прийде на тренерський місток після відставки Маркевича і Дячука-Ставицького, український це буде фахівець чи іноземний, стане відомо 10 липня. Але він має бути насамперед професіоналом. Про це заявив почесний президент ФК «Карпати», народний депутат Петро Димінський на підсумковій прес-конференції.

Ой, смереко, ти скажи мені, смереко...

Всихання смереки довкола гори Маківка, що у Сколівському районі Львівщини, стало причиною її вирубування. Так пояснює головний лісівник об'єднання «Львівліс» Ярослав Целень ситуацію із вирубуванням смерекового лісу біля гори Маківка, де п'ять років тому було упорядковано могили і побудовано пам'ятник січовим стрільцям, які у 1915 році виступили на захист Української держави проти військ Російської імперії.

Поверніть Нагуєвичі!

Саме стільки виборців (75,4 відсотка мешканців села Івано-Франкове, що у Дрогобицькому районі на Львівщині, а всього проживає тут 1699 виборців) проголосували на місцевому референдумі за повернення селу, де народився Іван Франко, його історичної назви — Нагуєвичі...

Західний пат

Минулого тижня голова Львівської обласної ради Михайло Сендак знову потрапив до лікарні (київської) із загостренням травми хребта. А вчора, 9 червня, до Львова прибула робоча група Верховної Ради з питань вивчення суспільно-політичної ситуації у Львівській області на чолі з головою парламентського Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Анатолієм Матвієнком.

Вибори грядуть — зарплату віддадуть?

Підприємства Львівської області заборгували своїм працівникам 95 мільйонів гривень. Про це повідомив заступник голови Львівської облдержадміністрації Степан Лукашик, який зауважив, що до недобросовісних керівників підприємств, які навмисно не сплачують зарплату працівникам, а натомість закуповують для підприємства автомобілі та інші матеріальні цінності, будуть застосовувати суворі санкції. Аж до звільнення з роботи. Та й прокуратура області буде ретельніше перевіряти такі ситуації, особливо там, де керівники потужних фірм отримують мінімальну зарплату (205 гривень), і адекватно реагувати на подібні порушення.

Лиса Маківка

Лиса Маківка

Історична гора Маківка, на якій у травні 1915 року українські січові стрільці боронили свою землю від російської імперської армії, нині «облисіла». Приблизно дві третини лісових насаджень, кілька гектарів, які оточували гору, вирубали працівники Сколівського лісництва.

Наш паровоз на Схід летить...

Такої кількості журналістів, які прийшли на прес-конференцію з приводу ліквідації на Львівщині боєприпасів, не збирають навіть відвідини Президента чи Прем'єра. Адже тільки в області, за словами начальника ракетно-артилерійської служби озброєння Західного оперативного командування (ЗОК), є 3232 умовних вагони із боєприпасами (207 з них із реактивними, зокрема системи «Град»). Однак склади боєприпасів, які є у Брюховичах, Бродах та Яворові, не пристосовані для їх зберігання. Тому з огляду на сумний досвід Новобогданівки, львівська влада разом із військовими активно взялася за вивіз боєприпасів із території області. А складатимуть їх на Сході України — біля містечок Балаклея, Богданівка, Лозова, де побудовані спеціально обладнані склади і розташовані вони щонайменше за 5 кілометрів від населених пунктів.

П'ятеро голодують за 57-му

Учора п'ятеро вчителів львівських шкіл розбили наметове містечко під стінами Львівської міської ради на знак протесту проти невиконання судових рішень за ст. 57 Закону про освіту. Освітяни, яких підтримує міська незалежна профспілка працівників освіти, оголосили безстрокове голодування — аж до повного виконання їхніх вимог. Щоправда, вчителі наголошують, що не будуть доводити себе до фатального виснаження і як тільки стан їхнього здоров'я погіршиться до критичної межі, вони припинять голодування. На думку вчителів, для повного виконання їхніх вимог (задоволення позовів щодо виплати коштів за 57-ю статтею) міській владі потрібно віднайти 5,5 млн. гривень (усього подано позовів на суму понад 8 млн. гривень).