З грузинами торгувати і у футбол грати

Представлятиме інтереси сонячного Тбілісі у західноукраїнському регіоні відомий галицький підприємець Богдан Федоришин — 22 березня він отримав вірчу грамоту Почесного консула Грузії у Львівській області.

Мер Львова Любомир Буняк: Головна проблема міського господарства сягає корінням у радянські часи

Мер Львова Любомир Буняк: Головна проблема міського господарства сягає корінням у радянські часи

Екватор перебування на посаді міського голови Львова Любомира Буняка видався надзвичайно спекотним. Опоненти постійно підливають олії у вогонь, нагадуючи мерові його виборчу програму, в якій кандидат Буняк брався вирішити дуже болючу для львів'ян проблему водопостачання саме до середини свого мерського терміну. І хоча два роки тому повірити у цілодобову подачу води у Львові міг тільки невиправний оптиміст, але сьогодні міському голові можна закинути й це. А тут ще й підвищення цін на воду, яке запропонував міськвиконком і проти якого виступають депутати міськради та місцеві профспілки. З цієї теми й почалася наша розмова з Любомиром Буняком.

Курорт і без каналізації

<a href="http://www.goldwin.kiev.ua/?cat=79"><font color="#000000">Курорт</font></a> <a href="http://www.umoloda.kiev.ua/number/152/178/5118/"><font color="#000000"> і без каналізації</font></a>

Як це не парадоксально, але одне з найвідоміших туристичних місць Львівщини — селище Славське, кількість туристів у якому перевищує місцевих мешканців, нині має чимало проблем у сфері комунального господарства.

Старий водогін у Славському протяжністю 4 км уже зносився на 80 відсотків і потребує нині серйозної реконструкції, потребують ремонту понад 3 км доріг, немає навіть сміттєвоза, яким, до речі, можна елементарно заробляти, обслуговуючи місцеві пансіонати. Упродовж семи років — аж до останнього часу — було практично відсутнє комунальне господарство, яке тільки тепер починає працювати (його просто ліквідували у 1996 році). Щоправда, розраховувати комунальникам Славського на спеціальну техніку не доводиться — хіба що ремонтувати старі трактори, тягачі та причепи.

Зняв шар асфальту — і ти на древніх вулицях Львова

Уже у травні у Львові почнуть відновлювати бруківку на проїжджій частині міста, повертаючи древньому місту його історичний вигляд, що, звісно, ще більше зацікавить закордонних туристів. Такі заходи міська влада міста ініціює не тільки з огляду на естетику львівських доріг у центральній частині, а й через потребу покращити дороги та інженерні комунікації. Досвід перекладання бруківкою інших доріг у центрі міста має лише позитивні наслідки — після зими майже не утворюється вибоїн, та й традиційних калюж після дощу, від яких потерпають перехожі, теж немає. Для прикладу, нині зручно їздити і ходити проспектом Шевченка, вулицею Князя Романа, які ще кілька років тому автомобілісти намагалися обминати десятою дорогою.

«СС» проти Сендака: хто кого?

Нинішня сесія Львівської обласної ради повинна дати відповіді на чимало запитань, які виникли у протистоянні «нашоукраїнців» із провладними групами в депутатському корпусі — проесдеківською «Соціальною справедливістю» та «Діловою Львівщиною», куди входять здебільшого депутати, які обіймають ті чи інші посади у чиновницькій ієрархії. У середовищі депутатів у минулі вихідні відбувалися бурхливі процеси, що супроводжувалися різноманітними заявами та обіцянками-закликами прийти на сесію облради, останнє засідання якої відбулося ще 23 грудня минулого року.

Три доби на печиві й на ін'єкціях

Правоохоронці чотирьох областей (Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Закарпатської) були задіяні для визволення заручника — учня-старшокласника однієї з львівських шкіл, за якого викрадачі вимагали від батька-підприємця півмільйона доларів. Інакше погрожували вколоти заручнику смертельну ін'єкцію.

Не ходиш на сесії — віддай мандат

Так вважають депутати фракції «Наша Україна» в обласній раді, які готують відповідний проект ухвали на чергову сесію. На думку керівника фракції Олега Канівця, ті депутати, які упродовж року не відвідували більше половини сесійних засідань, не мають права представляти інтереси виборців, які за них проголосували. Тому фракція готує на сесію цей законопроект, механізм дії якого визначений у Законі «Про місцеве самоврядування».

«Карпати» хочуть у Лігу чемпіонів

«Карпати» хочуть у Лігу чемпіонів

Ідея створити справді народну команду у Львові на базі нинішніх «Карпат» у їхніх сьогоднішніх власників виникла ще кілька років тому. Однак залучити майнові та фінансові інвестиції, які б працювали на імідж та прибутки «Карпат», а відтак давали б доходи для інвесторів, досі не вдається. Саме цій темі було присвячене недавнє засідання при голові облдержадміністрації за участю почесного президента «Карпат», народного депутата України Петра Димінського. Щоправда, останній на початку зустрічі у відповідь на претензії міської ради про можливе використання спільного майна спересердя зауважив, що така нарада буде останньою.

123-й Рік Польщі на Львівщині. Почали!

Не кожний «Запорожець» доїде нині до Варшави. Але якщо йдеться про проведення Року Польщі у Львівській області, то такий автопробіг є цілком реальним. А відбудеться він саме у травні за маршрутом Львів—Варшава—Львів у рамках відзначення року сусідньої держави у Львівській області.

Води не ждіть, але платіть за неї дорожче

Кожний сотий представник Львівської профспілки візьме участь у пікетуванні Ратуші (міськвиконкому), яке заплановане на 11 березня, коли у стінах мерії проходитиме засідання сесії. Саме у цей день депутати міської ради спробують подолати вето львівського голови Любомира Буняка на рішення міських обранців не підвищувати плату за воду, яка з першого березня подорожчала на 40 відсотків і становить 1,66 гривнi за кубометр.