Львівська трава подорожчає після Донецька?

«Протистояння Заходу й Сходу», «матч року», «грандіозна подія» — яких тільки епітетів не придумували у Львові, аби підігріти інтерес до зустрічі 27-го туру між місцевими «Карпатами» й чемпіонами країни з донецького «Шахтаря». По місцевому ТБ крутиться «бойова» патріотична реклама поєдинку. Про нього ж сповіщають бігборди на вулицях... У місті поширювалися чутки, що на матч може приїхати навіть президент УЄФА француз Мішель Платіні, то що вже казати про ціни на квитки, які підскочили насправді.

Чули дзвiн...

Інформація про бронювання львівських готелів до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року наробила галасу даремно. Адже до чемпіонату ще навіть не сформовано відбіркових груп та й навіть не визначено учасників Євро—2008, що пройде у Швейцарії та Австрії, а деякі видання наввипередки «передерли» інформацію про відсутність місць у готелях Львова на Євро—2012. Мовляв, уже всі місця заброньовано, навіть у тих, будівництво яких ще не розпочато і проектів не намальовано. Посилаються на чиновників від культури та туризму обласної адміністрації.

Міцкевич із Марією не посваряться

Йдеться про древню площу, яка отримала свою назву ще у 1862 році, — Марійська площа. Таке рішення прийняли у міськраді, враховуючи численні звернення громадських та релігійних діячів, які наголошували на тому, що статуя Божої Матері стоїть на площі Міцкевича, а це не зовсім коректно.

Шлях до власної квартири — через комин

Iз власного досвіду знаю, що замовити коминяра і допроситися його — справа марудна. Адже, як правило, сажотруси — люди зайняті, робочий день у них розписаний та й затриматися можуть на невизначений термін, а то й зовсім не прийти. Бо ж у древньому Львові, а особливо у центральній його частині, комини такі ж давні, як і будинки. Десь комин забився, десь димар обвалився. Тож затриматися на такій проблемній адресі можуть надовго. Вже не кажу про нарікання з боку сажотрусів на важкі умови праці при зустрічі: горища здебільшого завалені всіляким непотребом, а димовентиляційний канал треба «просвітити» та «продути» по всій його довжині, щоб переконатися у його дієвості та справності. А зарплата, як правило, мізерна, якихось 500 грн.

Пекар-ветеран

Пекар-ветеран

Василь Мархвінський зі Львова - пекар із 30-річним стажем, можна сказати, справжній ветеран. Тоді, у далекому 1976 році, він почав вчитися своїй справі в училищі хлібопекарської промисловості й зараз каже, що вибрав «хлібний» фах інтуїтивно, але ніколи не шкодував за тим першим кроком вибору професії. «Знаєте, які раніше були печі у кондитерському?

«Карпати» крутіші за Європу?

Сьогодні у восьми містах України відбудуться матчі 1/8 фіналу національного Кубка. Зустрічаються «Карпати» — «Шахтар», «Динамо» — «Металіст», «Сталь» (А) — «Металург» (Д), «Ворскла» — «Дніпро» (Дн), «Газовик-Скала» — «Іллічівець», «Кривбас» — «Таврія», «Сталь» (Ддз) — «Арсенал» (К), «Верес» — «Металург» (З). У половині пар команди «вишки» екзаменуватимуть представників нижчих дивізіонів на їхніх полях. Найцікавіше з таких протистоянь відбудеться у Львові, де імениті «Карпати», волею долі опущені до першої ліги, гратимуть із чемпіоном країни, донецьким «Шахтарем». Цікаво, що їхня дуель набула, окрім спортивного, ще й фінансового забарвлення.

На символ Львова не шкода й пенсії

На символ Львова не шкода й пенсії

Міський голова Львова Любомир Буняк виготовив новий колар (ланцюг), який разом із іншими атрибутами міста носитиме суто на великі свята. Першою такою нагодою стала 14-та річниця незалежності України, коли мер зміг продемонструвати своє творіння, яке спроектував особисто.

Чим може шкодити хліб?

Виробництво хлібобулочних виробів є одним із основних напрямів харчової промисловості в Україні. Але як перевірити, чи якісний продукт ми споживаємо? Адже через недбалість і необережність виробників страждають, як правило, прості люди.

Хочеш візу до Польщі —

Щоб уникнути зловживань під час заповнення формулярів на видачу віз до Польщі та унеможливити торгівлю «місцем» у черзі на їх отримання, польський консулят у Львові запропонував кілька днів тому оформляти документи через інтернет. Скориставшись світовою павутиною і зайшовши на сайт Генкосульства — www.konsulat.lviv.ua, можна отримати відповідний номер реєстрації.