Михайло Сендак: Сесія буде ще до виборів

Михайло Сендак: Сесія буде ще до виборів

Протистояння у Львівській облраді, очолюваній «нашоукраїнцем» Михайлом Сендаком, триває. Медведчук-молодший, який є депутатом ради, обіцяв відставити Сендака ще в першому кварталі. Не зміг. Натомість есдеки та їхні сателіти помстилися тим, що вперто не ходять на засідання. Кворуму немає, як і більшості, сесія в 2004 році не збиралася ще жодного разу. Справа в мертвому куті?
Нещодавно «УМ» повідомляла про те, що Михайло Сендак запропонував одному зі своїх опонентів, координатору проесдеківської депутатської групи «Соціальна справедливість», керівникові обласного управління транспорту Ігорю Думі зустрітися в прямому ефірі, щоб обговорити проблеми транспортної галузі, яка, на думку обласного голови, просто розвалена. Чи отримав ініціатор публічних теледебатів відповідь? З цього питання наш кореспондент розпочав зустріч із Сендаком, який до роботи в облраді сам очолював автотранспортне підприємство.

Львівські соціалісти хочуть присвятити Гонгадзе вулицю

П'ять тисяч підписів до 16 вересня планували зібрати львівські соціалісти за ідею перейменувати вулицю Дудаєва на вулицю імені Георгія Гонгадзе з нагоди четвертих роковин з дня зникнення журналіста. Після останніх подій у Беслані ініціатори перейменування не мають жодних сумнівів, що вулиці Дудаєва у Львові слід дати інше ім'я. При цьому активісти Соцпартії на Галичині звертають увагу на аналогічну зміну назви вулиці Дудаєва в одному з естонських міст.

У паперах не потонеш

Такий проект реалізували львівська мерія та Фонд «Право і демократія» за часткової фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Відтепер на інтернетівському сайті міськради можна почитати всі ухвали місцевого органу самоврядування, які приймалися від 1990 року. Окрім того, створено пошукову систему, яка дозволяє знайти потрібний документ та почути аудіовиступи депутатів мерії на пленарних засіданнях (рубрика «Пленарні засідання»), а також послухати в режимі on-line самі пленарні засідання. Аудіозаписи будь-якого документа, його обговорення, коментарі до нього чи чийогось виступу можна переписати на комп'ютер («аудіоверсія засідання»).

«Чорне золото» для Чорного моря

Останній кілометр технологічної нафти було закачано минулої суботи у трубопровід «Одеса—Броди» для його реверсного використання. Отже сировина надійде до терміналу «Південний», подолавши відстань у 674 кілометри, аби потім нафтоналивні судна повезли її в країни Середземномор'я через багатостраждальний Босфор. Сировину для українського нафтопроводу, який приймає нафту з білоруського Мозиря на лінійній виробничо-диспетчерській станції у Бродах, постачає російсько-британська компанія «ТНК-БП». Процес заповнення нафтопроводу технологічною нафтою розпочався 1 серпня цього року і тривав 42 дні. За цей час у нафтопровід було закачано 425 тонн сировини, яка у такий спосіб витіснила з труби консервант. До кінця року планують прокачати 2 мільйони тонн нафти. Щорічно Укртранснафта отримуватиме за транзит російського «чорного золота» від ТНК-БП 91,8 мільйона доларів і прокачуватиме 9 мільйонів тонн нафти.

Про колеса — у прямому ефірі

Після того, як Галицький райсуд Львова задовольнив позов голови Львівської облради Михайла Сендака з приводу неправомірності постанови обласної прокуратури про порушення проти нього кримінальної справи щодо нібито зловживань на попередній посаді керівника АТП, Сендак запрошує своїх опонентів до публічних дискусій. Першу таку пропозицію він адресував депутату облради, координатору групи «Соціальна справедливість» Ігорю Думі. Сендак з огляду на те, що його опоненти ігнорують сесію обласної Ради, запропонував зустрітися хоча б у прямому ефірі на обласних радіо або телебаченні. Звісно, питання сесії така зустріч не вирішить, але обговорити проблеми, скажімо, транспортну, можна. Адже саме в цій галузі політичні противники Сендака, який працював керівником АТП у 1996—2002 рр., намагаються знайти проколи.

В атаку — всiєю громадою

В атаку — всiєю громадою

Львівський футбол з його давніми традиціями і добротною школою, яка готувала і готує гравців для різноманітних юнацьких, молодіжних та національних збiрних країни, команд майстрів вищої, першої та другої ліг, нині переживає не найкращі часи. «Карпати», вибувши з вищої ліги національного чемпіонату, розпочали сезон у другому за рангом футбольному дивізіоні України. Пристрасті, які супроводжували пониження «Карпат» до першої ліги, дещо вгамувалися, і нині можна порозмірковувати над тим, що таке футбольний клуб і його структурована «господарка» в цифрах, освіті та інтересах.

Живі мають клопіт із спочилими у Бозі

Жодна сільська рада, яка межує зi Львовом, не погоджується піти назустріч міським мешканцям і дозволити відкрити на своїй території міське кладовище. Про це повідомила начальник відділу благоустрою управління інженерного господарства міськради Розалія Горгут.

Хрести з могил повстанців

Те, що чимало львівських доріг перетинають колишні цвинтарі, не секрет. Але коли ці поховання мають уже не одну сотню років і раніше були звичайними міськими кладовищами, то таку ситуацію ще можна пояснити. Але зовсім по-іншому, по-варварськи виглядає ситуація, яку виявили працівники ТзОВ «Обрій», прокладаючи водопровідні труби на вулиці Сахарова — тут вони знайшли уламки восьми хрестів могил січових стрільців, датованих 1919—1920 роками.

Віза — через інтернет

Мільйонну візу, яку дипломатичні представництва Республіки Польща видали громадянам України, Білорусі та Росії, отримала львів'янка.
Що цікаво, Ольга надіслала свої анкетні дані по інтернету (з 15 липня можна скористатися такою послугою на сайті www.konsulat.lviv.ua , заповнивши анкету на отримання візи) і порадила усім бажаючим, щоб не стояти в чергах, використовувати сучасні засоби зв'язку для спілкування з Генконсульством Польщі у Львові.

Телевізор від Януковича

«Долати життєву дорогу в мирі, злагоді, взаємній повазі, з шаною до батьків, рідної землі та людей», а також новий телевізор у подарунок побажав і подарував новоствореній парі з села Кореличі Перемишлянського району Львівської області... кандидат у президенти України Віктор Янукович. Юрій Колодій та Людмила Змисла, які стали на рушничок щастя, отримали такий несподіваний подарунок від Прем'єра лише тому, що є його прихильниками. Оскільки молодята мають ще й однакову партійність із кандидатом Януковичем (є членами Партії регіонів), то запросили партійного боса на весільну забаву.