Микола Колесса. Лицар нації

Дні Миколи Колесси розпочалися минулої суботи у Львівському театрі опери та балету імені Крушельницької і триватимуть до Миколая. Так гідно й урочисто відзначатимуть львів'яни столітній ювілей свого земляка, славетного композитора Миколи Філаретовича Колесси.

Мораторій на білу ялицю

Десятирічний мораторій на вирубку ялиці білої на Львівщині наклали депутати обласної ради. Згідно з рішенням народних обранців організації «Львівліс», «Галсільліс», Сколівський військовий лісгосп повинні охороняти насадження ялиці білої від незаконних вирубок, а контролюватимуть ситуацію з незаконним вирубуванням, перевезенням і продажем рідкісних білих ялиць правоохоронці, а також працівники управління екології та природних ресурсів «Львівської залізниці».

І все-таки: хто «наепідемив»?

На Львів­щи­ні ні­як не вга­му­ють­ся прис­т­рас­ті дов­ко­ла Вер­б­лян, що ме­жу­ють із Яво­рів­сь­ким по­лі­го­ном. Де­пу­та­ти об­л­ра­ди на чер­го­вій се­сії вис­ло­ви­ли різ­ні дум­ки з при­во­ду зах­во­рю­ван­ня чо­тирьох со­тень меш­кан­ців Вер­б­лян та нав­ко­лиш­ніх сіл. Од­ні вва­жа­ють, що у всьо­му вин­ні ме­ди­ки, які вчас­но не по­пе­ре­ди­ли меш­кан­ців про мож­ли­ві нас­лід­ки хво­ро­би, отож нав­чан­ня іта­лій­сь­ких вій­сь­ко­вих на по­лі­го­ні про­дов­жу­ва­ли­ся.

«Україна — не Росія» — подарунок «Нашій Україні»

Схоже, книжка Леоніда Кучми «Україна — не Росія» стає своєрідним «могоричем» у розрахунках представників різних політичних сил. Саме такий «щедрий подарунок» зробив голова Львівської облдержадміністрації Олександр Сендега представникові фракції «Наша Україна» в обласній раді Вірі Байсі. Причому український «бестселер», виданий у російському видавництві «Уральский рабочий», «губернатор» Львівщини вручив політичній опонентці просто під час сесійного засідання облради, що відбулося позавчора.

Будинок розпусти — на референдум

Депутат Львівської міськради від містечка Винники (входить у адміністративні межі Личаківського району Львова) Григорій Козловський ініціює проведення референдуму з приводу статусу міста і побудови будинку розпусти. На думку львівського депутата, громадськість Винників обурена тим, що у центрі міста будується публічний дім.

Сіяли розумне і вічне, а пожали дулю з маком

Майже півтисячі львівських освітян розпочали тиждень із пікетів біля стін обласної адміністрації. Із плакатами «Поверніть освітянам борги», «Вчителям — гідну оплату праці» вони вимагали від влади не створювати нових боргів і розрахуватися з минулорічними.

6000 до 2006-го

Виявляється, на селі таки є найкращі роботодавці. За підсумками минулого року, до таких належало агропiдприємство «Львівське», що в Пустомитівському районі на Львівщинi, яке потрапило до переможців конкурсу «Кращий роботодавець року» у номінації фірм, які мають від 101 до 500 працівників. Оскільки Львівській області на тлі центрально-східної України цього року з погодою пощастило, то й нині у агропідприємстві справи складаються непогано. У «Львівському» обробляють 3230 гектарів орної землі, а це понад 2100 пайовиків, з якими не просто укладено відповідні угоди, а й розпочато розрахунок ще в серпні. Та й кількість робочих місць зростає — сьогодні тут працюють понад тисячу осіб. Тож очевидно, що братиме господарство участь і в цьогорічному конкурсі, який традиційно проводить Український союз промисловців та підприємців за ініціативою Міністерства праці та соціальної політики України. Бо знову має серйозні шанси на перемогу.

Ключ до «Відкритого кафе» знайдено?

Останні наскоки у Львові на «Відкрите кафе» (колишню «Російську книгу»), офіс Партії регіонів (із промовистими написами-девізами «За Суми!» і «За Донецьк!»), а також на газету «Молода Галичина», яка є наближеною до об'єднаних соціал-демократів, наштовхують на думку, що всі ці випадки мають системну та продуману організацію. Адже «погроми» не супроводжувалися пограбуваннями чи побиттями, просто було зроблено певні акценти, які зводяться до спільного знаменника: потрібно засвідчити «злочинний» «нашизм» прихильників Віктора Ющенка. Та й міліція не надто поспішає знайти зловмисників, які перед своєю брудною справою вільно вдягають маски, працюють дубцями й камінням, а потім серед білого дня спокійно розбігаються центральними вулицями міста.

Львівська «нарізка» після самоспалення

З огляду на конфліктні ситуації, які виникли у Львові внаслідок проведення земельних аукціонів (зокрема, як уже повідомляла «УМ», стався нещасний випадок із самоспаленням львів'янина, котрий не погодився віддати свою ділянку, що його родина обробляла майже півстоліття), депутати міськради винесли це питання на свою сесію. Відповідна депутатська комісія вивчила обставини проведення аукціонів, і на підставі її висновків було прийнято ухвалу «Про врегулювання ситуації щодо житлового будівництва у Львові».

Триста тисяч — стільки підписів «заплановано» на Львівщині

Акція «Україні – народного Президента» стартувала й у Львові. Біля пам’ятника Тарасові Шевченку встановили намет із символікою «Нашої України», де всі бажаючі могли поставити свій підпис за проведення референдуму щодо всенародного обрання Президента та сфотографуватися з макетом (у повний зріст) Віктора Ющенка. Уже перший день збору підписів дав надзвичайно багатий «урожай» — 9 листопада на Львівщині було зібрано 8 тисяч 268 підписів, зокрема у Львові — 3 тисячі 352.