Селен у яйцях

Кажуть, що Америка прокидається під музику шкварчання бекону та тріскоту розбитих яєць. Такий стандартний штатівський сніданок. А давньоримська фраза «від яйця», яка зраз стала крилатою, означає починати щось нове. Після довгих дебатів на тему позитивного чи негативного впливу холестерину на здоров'я людини вчені усього світу дійшли висновку, що одне яйце в день — це добре. Отже, тридцять років тому промислове виробництво яєць і відповідно їхнє споживання зросло втричі, і зараз щорічно все населення планети споживає майже 54 мільйони тонн!

Потертим банкнотам друге життя

До п'ятниці пункти обміну валют повинні чітко визначитись, які купюри прийматимуть на обмін, а які — ні. Так їх зобов'язав Національний банк. Згідно із наказом «згори», з 27 лютого ступінь потертості й подертості банкнот визначатимуть правила, завірені директором даного обмінного пункту, які мають бути вивішені на видному місці «обмінки», а не власний розсуд касира, як це було до цього часу. Як підкреслили в НБУ, основним критерієм визначення придатності банкнот є їх справжність, і аж ніяк не рік випуску чи незначні пошкодження. Як показує практика, найбільше касири відмовляють в операції обміну саме через ці недоліки.

Прибутки дірявої кишені

Прибутки дірявої кишені

Можливо, ви будете здивовані, але за підсумками минулого року, які підбили позавчора у Міністерстві аграрної політики, агропромисловий комплекс у 2003-му спрацював прибутково, загалом заробивши 737 мільйонів гривень. Цю цифру озвучив перший заступник міністра Микола Безуглий. Водночас, за його словами, 47 відсотків підприємств галузі АПК, тобто, вважайте, кожне друге, зазнали збитків. Переважно це ті, які займаються вирощуванням та переробкою овочів, фруктів, картоплі на крохмал, а також цукрозаводи. Зі збитками фінішувала й тваринницька галузь. Але тут, переконував Микола Дмитрович, з ними намагаються боротися. От тільки дуже своєрідним чином. За словами Безуглого, селяни повсюдно вирізають велику рогату худобу, і зараз щільність поголів'я ВРХ (половина з якого — корови) обмежується 24 головами на 100 гектарів, а свиней — 29 головами. Проблеми минулого року були і в галузі кормовиробництва.

А ми каталися на бронекатері...

Узбецький кордон скоро охоронятимуть броньовані артилерійські катери українського виробництва. Такий подарунок дружній державі зробив уряд Сполучених Штатів. Бронекатери, над якими зараз працюють корабели «Ленінської кузні», зможуть завадити несанкціонованому перетину державного кордону Узбекистану.

Прем’єр боротиметься з тінню

Віктор Янукович має наміри серйозно взятися за збиткові підприємства держави. На цьому він черговий раз наголосив на засіданні уряду. Причому, виходячі зі слів Прем'єра, збиткові підприємства розглядатимуться як найбільші «тіньовики», що приховують від держави та податкової реальну заробітну плату. Як пояснив Янукович, під час поїздки до Павлограда він був вражений розмірами зарплат, що отримують працівники деяких підприємств – 60-70 гривень – причому ніхто не збирається звільнятись. Таким чином обтяжливі і збиткові для держави підприємства не є такими для їхніх «контролерів», які не сплачують податків та внесків до пенсійного фонду. Прем'єр доручив своїм підлеглим розібратись із цим питанням на місцях і навіть натякнув на звільнення деяких міністрів, якщо найближчим часом ситуація не зміниться на краще. «Всі, хто не виконує завдання в державних установах, — хай ідуть і працюють на тих збиткових підприємствах», — сказав він.

Популярніше — оце суто куряче м'ясце

Курка для українців стає звичною і буденною їжею. Найперше через дешевизну. На відміну від радянських часів, м'ясо птиці сьогодні суттєво дешевше, ніж телятина і свинина. Причому з року в рік популярність крилець, тулубків і вітчизняних «ніжок Буша», вирощених не на подвір'ях, а в промисловий спосіб, зростає. Тобто птахофабрики впевнено і наполегливо відвойовують у приватного сектору місце під сонцем, а точніше планомірно повертаються на колишні позиції, забезпечуючи людям роботу, а торговій мережі — оптові партії продукцiї.

«Десятина» для бюджетників

Із початком весни в медиків, учителів та інших працівників бюджетної сфери життя має покращитись на 10,8 відсотка. Принаймні рівно настільки з 1 березня пообіцяв підвищити їхні посадові оклади уряд. Відповідне «принципове рішення», за словами першого віце-прем'єра Миколи Азарова, ухвалили позавчора на засіданні Кабінету Міністрів. «Уряд налаштований на підвищення зарплат в бюджетній сфері, пенсій, підвищення зарплат в цілому в народному господарстві», — сказав він, але при цьому не пояснив, з яких джерел і яким чином виділятимуть кошти.

Нафтопотяг у даль загуркоче

Із першими контрактами на транспортування каспійської нафти від Одеси до Бродів запрацює і нафтотранспортна лінія від Бродів до Гданська, щоправда, звичними наземними шляхами. Про готовність транспортування чорного палива до Польщі повідомив міністр транспорту Георгій Кірпа. За його словами, перша партія нафти може піти до Гданська вже до кінця місяця, і тепер Мiнтранс чекає лише на добрі вісті від міністра палива та енергетики Сергія Єрмілова. «Якщо він домовиться, що нафта піде завтра — вона піде завтра», — запевнив Кірпа.

Національні особливості контрактування

Не за горами весна, отже, для господарств, які спеціалізуються на вирощуванні овочів, наступає гаряча пора. Той, хто думає, що аграрії працюють лише півроку — від посівної до жнив, глибоко помиляються. Адже не менш важливим за посадку та збирання є вибір сортів та насіння. А найголовнішим завданням фермера чи голови господарства є реалізація готової продукції. Аби не прогадати восени і в свинячий голос не продавати овочі, ціна на які в період збору врожаю найнижча, про ринок збуту варто потурбуватись іще до посадки.

Від Одеси і до самих Бродів

Від Одеси і до самих Бродів

Багатостраждальний нафтопровід «Одеса — Броди» використовуватиметься у прямому напрямку. Такого рішення досягли урядовці учора на засіданні Кабінету Міністрів. Це означає, що відтепер каспійську нафту транспортуватимуть від Одеси через Броди до Європи, повідомив віце-прем'єр-міністр iз паливно-енергетичних питань Андрій Клюєв. Також він озвучив рішення урядовців підтримати законопроект від парламенту щодо включення комплексу нафтопровід «Одеса — Броди» — нафтотермінал «Південний» до переліку об'єктів, які можна надавати в концесію. Це, наголосили в уряді, підвищить рівень енергобезпеки країни, сприятиме залученню іноземних інвестицій та прискорить інтеграцію нафтотранспортної системи України до загальноєвропейської.