Води і тепла нелічено

Населення із задоволенням сплачувало б за комунальні послуги, якби їх якість суттєво підвищилась, якби в кожній квартирі встановили лічильники води, газу та електроенергії, і, звичайно, у разі підвищення доходів. Таких висновків дійшли спеціалісти з Головного контрольно-ревізійного управління України, провівши опитування населення в ході ревізії житлово-комунального господарства.

До Польщі — по дешеву картоплю

До Польщі — по дешеву картоплю

У період весняного авітамінозу, коли каші та макарони вже понабридали, на вихідних молодь та пенсіонери прямують на базар, звідки несуть великі торби овочів. Звичайно, всі намагаються сторгуватись якомога дешевше, хоча в середьному виходить, що кіло картоплі коштує 1—1,25 гривнi, стільки ж доводиться платити за капусту, моркву у столиці продають по 90 копійок за кілограм, цибулю — по 2,50—3 гривні, а на десерт яблука, які навесні не коштують дешевше 2 гривень за кілограм. Отже, стандартний овочево-фруктовий продуктовий набір обходиться українському покупцеві в 1,5 долара.

Заведи спецрахунок — і спи спокійно

Першого квітня буде не до сміху великим підприємствам-експортерам, адже в День дурня над ними розпочнеться експеримент Кабінету Міністрів щодо виплати експортного податку на додану вартість. Експеримент, ідейним натхненником якого виступає перший віце-прем'єр та міністр фінансів Азаров, передбачає, що відрахування до держбюджету ПДВ та обігу коштів податку відбуватиметься через окремі рахунки. Основне завдання таких спецрахунків, пояснив Микола Азаров, — по-перше, вирішити проблему адміністрування ПДВ, по-друге, автоматично компенсувати його з держбюджету і, найголовніше, звести до мінімуму махінації з поверненням коштів.

І рибку з'їсти, і ліцензію отримати

Досить скоро рибалки, зваблені теплим сонечком, вийдуть на культурно-розважальний промисел на човнах. Запрацюють і рибопереробні підприємства. Проте цього року підприємствам рибного господарства, імовірно, доведеться побігати по інстанціях, отримуючи дозвіл на свою роботу. Річ у тім, що Департамент рибного господарства Мінагрополітики ініціює введення ліцензування не лише на рибний промисел, як це було досi, а й на переробну діяльність. Таке нововведення необхідне, щоб убезпечити споживачів від неякісної продукції, якої так багато на наших ринках.

На «Газелі» — з вітерцем

На «Газелі» — з вітерцем

Виявляється, аграрії цікавляться не лише сільськогосподарською машинерією, а й звичайною, пасажирською. Тільки не будують її, а дарують. Так, нещодавно представник Аграрної партії Іван Рішняк та голова ДАК «Хліб України» Віктор Бондаренко ощасливили новими авто аж 136 дітей. І не тракторами чи комбайнами, а звичайними пасажирськими «Газелями». 125 дітей — вихованці Глинської допоміжної школи-інтернату для дітей із розумовими вадами.

Півроку на лінощі

Поки Верховна Рада активно готує «поштучні» зміни до бюджету на поточний рік, не відставати від депутатів вирішили урядовці. Так, за словами Прем'єр-міністра Віктора Януковича, парламентарії уже подали близько 50 законопроектів, що стосуються перегляду доходів та видатків, проте негоже виконавчій владі спостерігати за цим процесом збоку. «До 5-6 квітня ми повинні висловити свою думку по кожному із законопроектів», — наголосив учора на засіданні уряду Янукович. При цьому Прем'єр натякнув на лінощі своїх підлеглих, які змінами не особливо переймаються і всю роботу з документами переправляють на заступників.

Рада нацбезпеки і оборони оборонятиме алкоголіків

Алкоголь і тютюн — питання національної безпеки. Так вирішив Президент, доручивши Раді національної безпеки і оборони контролювати виконання чергового указу про посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту та тютюну. Виходячи з тексту указу, Рада оборонятиме громадян від фальсифікованої та неякісної (а тому дешевої) продукції. У місячний термін Кабмін повинен ще більше посилити контроль за вино-горілково-цигарковою галуззю, а також якнайшвидше реагувати на кожне порушення. Якщо врахувати, що минулого року лише в столиці таких порушень було майже три з половиною тисячі, уряду прийдеться суттєво розширювати штат «контролерів». Також протягом року підприємства-виробники мають запровадити нові системи управління якістю та безпекою продукції у відповідності до міжнародних стандартів. Якими саме будуть нові стандарти, в який спосіб впроваджувати і, головне, у яку суму це обійдеться заводам, поки що не знають навіть самі виробники. «Нам нічого не пояснювали і для нас це абсолютно незрозуміло», — пояснив у інтерв'ю «УМ» директор Асоціації СОВАТ (Союзу оптовиків і виробників алкоголю та тютюну) Володимир Демчак. До того ж він розповів, що в усіх європейських країнах сертифікація продукції щодо якості — особиста добровільна справа виробників (держава контролює лише безпеку виробництва). «Мене дивує, що це подається як питання національної безпеки», — сказав Володимир Демчак.

Хто відповість за дніпропетровський базар?

Імовірно, що скоро мешканцям Дніпропетровська доведеться «затарюватись» продуктами десь за межами міста. Найбільший і нещодавно капітально відремонтований «Центральний ринок», який у народі знають як «Озерку», нещодавно «палко полюбили» «силовики». Але, на відміну від дніпрян, ходять вони туди не по продукти. Уявляєте, як були здивовані минулої п'ятниці мешканці міста, коли серед прилавків зустріли... автоматників! Виявляється, у цей день озброєні до зубів «беркутівці» нагрянули із позаплановим оперативно-пошуковим заходом, суть якого звелася до повного паралічу роботи базару і фактичного пограбування приміщення адміністрації. Як сказано у листі-зверненні до обласної прокуратури від трудового колективу КП «Центральний ринок», хлопці у камуфляжі вилучили та завезли у невідомому напрямку фінансову документацію, системні блоки від комп'ютерів, касові чеки та денну виручку на суму 19,5 тисячі гривень. А головне — вилучили печатку КП «Центральний ринок» та чекову книжку, без яких базар теоретично не може працювати. Практично ж він працює напівлегально: тут кілька днів не збирають податкових зборів і не ведуть відповідного обліку.

Кому в Україні жити добре?

Кому в Україні жити добре?

Звіт Кабінету Міністрів за минулий рік проходив під гаслом «Доженемо і переженемо!». Виходячи з минулорічної програми діяльності уряду, де було задекларовано, що «дії уряду буде спрямовано на створення умов для наближення до європейських стандартів в усіх сферах суспільного життя», логічно, що у своєрідній «п'ятирічці» ми змагались із європейськими державами. Так, перший віце-прем'єр Микола Азаров бадьоро відрапортував про «стале економічне зростання»: найголовніший показник зростання економіки — темп приросту ВВП — склав за минулий рік аж вісім із половиною відсотків (попри скромно заплановані шість), обсяг промислового виробництва збільшився на 15,8 відсотка, оборот роздрібної торгівлі зріс на 20 відсотків, на 28,5 — експорт. Міністр фінансів Азаров спромігся навіть підрахувати заощадження населення, які, за його словами, також збільшилися в 1,7 раза, і на початок року, виявляється, 49 мільйонів українських громадян заощадили на всіх 32,3 мільярда гривень. Чи не з підвищеної, часом, зарплати?

«Зірка» не світить, «Перемена» перемінилась

Дитячі газети «Перемена» та «Зірка» таки стали бомжами з легкої руки чиновників. У попередніх номерах «УМ» уже писала про намагання Міністерства фінансів витурити редакції газет із приміщення поліграфкомбінату «Україна» (колишнє видавництво «Молодь»), де вони знаходились 22 роки, з метою самим зайняти їхні кабінети на вулиці Дегтярівській. 27 січня чиновники визначили останнім днем перебування редакційних колективів у приміщеннях, утім журналісти, редактори та коректори продовжували роботу на валізах, а 24 лютого охорона поліграфкомбінату не пустила працівників «Перемени» та «Зірки» на робочі місця. Журналістам навіть не дозволили взяти оригінали готових матеріалів для наступних номерів, редакційні печатки, особисті речі.