Плюс «автобусизація» всього села

Пам'ятаєте, як у казці про Червону Шапочку дівчинка йшла до бабусі через ліс? Звичайно, Шарль Перро не навмисне примусив маленьку дівчинку крокувати пішки кілька кілометрів, адже за його часів автобусів не було. Зараз транспорту на вулицях міст повно, натомість сільські дівчатка все одно ходять навідувати своїх бабусь пішки, адже в селах транспортні комунікації часто ще й досі в зародковому стані. Річ у тім, що зараз перевезення пасажирів у сільській місцевості є збитковими і комерційно непривабливими через усілякі пільгові перевезення. Про це на нещодавній колегії в Мінтрансі повідомив міністр транспорту Георгій Кірпа. Держава зобов'язує перевозити пенсіонерів, інвалідів та інші категорії пільговиків безкоштовно, тоді як компенсує з бюджету витрати в середньому всього на 40 відсотків від потреби.

Поголовний авітаміноз

Після цьогорічої зими аграрії дихнули вільно: погода не дозволила минулорічного сценарію, отже, озимі збереглися. Проте рано раділи: мінливий клімат підкинув неприємний сюрприз на початку квітня. У результаті заморозків, що «стукнули» 2—4 квітня, господарства, які займаються вирощуванням зернових, зазнали суттєвих збитків — по всій Україні замерзло 92 тисячі гектарів озимини та 95 тисяч гектарів ярини.

ПДВ: підніжка для виробника

Зернотрейдери б'ють на сполох: якщо швидко не вирішити питання експортного оподаткування, то за підсумками роботи за перший квартал поточного року можуть збанкрутувати тисячі підприємств-експортерів — не лише зернової, а й олійної, кондитерської та інших харчових галузей. Про це повідомив генеральний директор Української зернової асоціації Володимир Клименко. Непорозуміння з оподаткуванням при експорті товарів групи 1-24 (тобто всього продовольства) виникло у зв'язку з тим, що в законі про держбюджет на 2004 рік вирішили не повертати податок на додану вартість при вивезенні їх за митну територію України. Тим часом як металурги, «хіміки» та інші повернений ПДВ отримують.

Спецрахунки не залишать без роботи податківців

За результатами роботи податкової міліції, у першому кварталі поточного року найбільше зловживань було пов'язано із податком на додану вартість, зокрема з незаконним його відшкодуванням із бюджету. Ці відомості оголосив учора перший заступник голови ДПАУ, начальник податкової міліції Віктор Жвалюк. Проте, запевнив він, відповідаючи на запитання «УМ», із введенням спецрахунків, махінацій із «найкримінальнішим податком» не уникнути. «Ми стоїмо на позиції перевірки законності відшкодування», — сказав податківець, натякаючи на те, що фіктивні фірми все одно претендуватимуть на бюджетні гроші.

Рух сільської черепахи

Рух сільської черепахи

Протягом двох років спеціалісти Світового банку намагались розібратись у ситуації, яка виникла в українському сільському господарстві. Бо на сьогоднішній день цей банк — найбільший позичальник грошей для вирішення проблем не лише в аграрній, а й в іншій галузях, а відтак повинен знати, наскільки ефективно використовує його гроші український уряд. За результатами досліджень, найбільша проблема сільського господарства сформувалась із здобуттям незалежності, тобто від 1991 року: різкі зміни в політиці, у тому числі аграрній, постійні «шарахання» з боку в бік аж ніяк не сприяли розвитку села. Тому шлях від колгоспного «совка» до чогось пристойнішого Україна долає, як черепаха, значно повільніше, ніж інші країни Східної Європи

«Збагри» танка за бугор

«Збагри» танка за бугор

Підприємства оборонно-промислового комплексу самотужки «зароблятимуть» собі на прожиття. Так вирішив Кабмін, затвердивши державну програму реформування та розвитку ОПК на період до 2010 року. Як повідомив міністр промислової політики Олександр Неустроєв, реформа оборонних підприємств провадитиметься в три етапи. Перший — до 2005 року — передбачає визначення, планування, підготовку нормативних документів. Другий — із 2005 до 2009 — власне реалізація задуманих планів. І останній — до 2010 — об'єднання технічного, наукового та банківського потенціалу.

Державні акти — за недержавні гроші

Сільськогосподарські спеціалісти Світового банку протягом двох рокiв моніторили ситуацію на українському селі і дійшли висновку, що без допомоги українські аграрії не обійдуться. Так, керівник програм у галузі сільського господарства Світового банку Єн Шукер розповів, що Україні треба найперше більш чітко з'ясувати право власності на землю та створити ефективну систему його реєстрації.

Він сказав — поїдемо!

Він сказав — поїдемо!

У слов'янських народів здавна було дві біди: дурні і дороги. Чи вдасться колись викорінити перше — невідомо, а от із другою бідою Мінтранс обіцяє впоратись до Дня незалежності. Щоправда, йдеться, на жаль, не про міські дороги, а про трасу — автобан Київ—Одеса. Ця автомобільна дорога є ділянкою дев'ятого міжнародного транспортного коридору «Балтійське море — Чорне море». Як неодноразово наголошував міністр транспорту Георгій Кірпа, незадовільний стан, точніше «роздовбаність» траси, гальмує рух і примушує міжнародних перевізників шукати альтернативнi шляхи.

І така птиця в хазяйстві згодиться

І така птиця в хазяйстві згодиться

Усі з дитинства чудово знають, що в разі небезпеки страуси ховають голову в пісок. Є навіть такий фразеологізм — сховати голову в пісок, тобто буцiмто сховатись від неприємностей. Так от, у житті страуси нічим таким не грішать. Цей міф — цілковита вигадка. Насправді великі птахи витягають із глибоких нірок жучків чи ящірок (яких можуть з'їсти) або ж купаються в піску, як горобці в пилюці. Інакше би вони просто порозбивали голови об тверду землю, по якій бігають, приміром, в Україні. З цього ми почали розмову з людиною, яка три роки тісно спілкується зі страусами, — технічним директором ВАТ «Ясногородська страусина ферма» Олександром Баженовим. Тут, під Києвом, ці африкансько-американські тварини стали всуціль «своїми».

Більше двох паспортів у руки не давати

Хочете мати два закордонні паспорти? I на законних підставах? Відтепер це можливо завдяки затвердженим урядом новим правилам отримання виїзних документів. Згідно з ухваленим Кабміном порядком, честі мати одразу по два паспорти удостояться ті громадяни України, які за специфікою роботи часто бувають за кордоном, пояснив заступник міністра внутрішніх справ Михайло Корнієнко.