«Наполеонівські плани» на генплан

«Наполеонівські плани» на генплан

У лютому Олександр Попов якось пообіцяв, що референдум стосовно затвердження нового генерального плану Києва врахує «думку ініціативних киян — патріотів рідного міста». Перед ним, мовляв, буде проведено попереднє обговорення, «щоб усі бажаючі могли ознайомитися з проектом генплану і висловити побажання». Тоді ж голова міськадміністрації зауважив, що виступає за проведення референдуму з генплану Києва одночасно з виборами до Верховної Ради.

Однак уже зараз те, що молоді та амбітні люди з­під крила лояльних до «регіонів» фракцій витворяють у районах Києва, показує абсолютно протилежну «картину». Мешканцям телефонують, запрошують на зустріч із Поповим в орендованій залі, а там оголошують збори, пропонуючи проголосувати за проведення референдуму з трьома питаннями. Перше соціального характеру — типу «Чи хочете ви, аби вам давали надбавку до пенсії?». Друге — з розряду «креатив»: «Чи хочете ви мати муніципальну міліцію, якою керуватимуть мешканці?» (при тому обіцяють, що таку міліцію найматиме мікрорайон, і вона прибере, наприклад, усі кіоски). Третє — «Чи підтримуєте ви основні тезиси генплану?». Для нетямущих людей це розшифровують так: «Ви ж за збереження історичного міста? Тоді ви за генплан!».

І тоді як перші дві ініціативи про не зрозуміло звідки «намальовані надбавки» та «київських шерифів» не мають під собою ні підґрунтя, ні механізму реалізації, ствердне «так» на останнє нинішній владі дуже потрібне. А обіцяне попереднє обговорення — не обов’язкове.

«Єврогості» в українських нетрях

«Єврогості» в українських нетрях

Годинник на будівлі міськадміністрації невпинно вiдраховує дні, години й навіть секунди, які лишаються до старту європейської першості з футболу. Ще 64 доби — і початок.

«УМ» вирішила влаштувати міні–рейд: журналісти походили вулицями довкола НСК «Олімпійський» і оцінили «нашумілу» півторакілометрову зону довкола. Тут, як неодноразово зауважували і державні, і міські керманичі, до Євро має бути шик — і реклами поменшає, і кіосків, і фасади будівель пофарбують. Словом, де–де, а в районi стадіону заплановані краса і порядок, навіть, якось обмовилися, мешканцям будинкiв не дозволять на балкони в трусах виходити. Втім, як виявилося, чоловічі «сімейки» та жіночі «стрінги» — далеко не найбільший привід червоніти перед гостями...

Хто привабливий — Київ чи Попов?

Представники двох найбільших опозиційних фракцій Київради — «УДАР» Віталія Кличка та БЮТ — заявляють: перший Київський інвестиційний форум, на якому минулого четверга представили більше 140 проектів і який мав стати «платформою діалогу між бізнесом та владою», став, швидше, піар–платформою для кандидата в мери Олександра Попова, ніж реальним «маячком» для іноземців, що у Київ вкладати вигідно.

«Візитка» у багні

«Візитка» у багні

Більш як півроку Андріївський узвіз став непрохідним і для туристів, і навіть для киян, які там мешкають. Перлина міста нагадує окопи і барикади — бруківку знято, вирито канави, скрізь ведеться будівництво, якому кінця–краю не видно. З осені і по сьогодні музеї практично не приймають відвідувачів. А хто туди добереться по такому бездоріжжю? Спраглим до культури треба видавати не музейні бахіли, а гумові рибальські чоботи по коліна.

Крапля, серце і каштан

Крапля, серце і каштан

У столиці визначилися з найкращим туристичним логотипом міста, який відтепер красуватиметься на футболках та столичних сувенірах.

Не той тепер наш узвіз

Не той тепер наш узвіз

На Андріївському узвозі, де триває реконструкція інженерних мереж, кількість важкої техніки зросла в рази. На території фабрики «Юність», у дворі Київського академічного театру «Колесо» розпочався демонтаж старої будівлі. Робітники за допомогою спецтехніки вже п’ять днів намагаються зрівняти з землею стіни, а працівники театру скаржаться на шум та побоюються за своє приміщення, яке від такої діяльності здригається.

«Мистецтво» бізнесу

«Мистецтво» бізнесу

Національний культурно–мистецький та музейний комплекс Мистецький Арсенал чекає на грандіозну реконструкцію. Уже цього року розпочнуться будівельні роботи, результат яких буде просто революційним: вулиця Лаврська стане пішохідною, сам комплекс Арсеналу доповнить концертний майданчик, під землею відкриють паркінг. Забудова «перекинеться» і через історичні насипи: під валами зроблять пішохідні проходи, за ними — ще кілька скляних будівель для архіву, концертної зали та туристичного комплексу.

«Комунальні» мрії

Обсяг київського житлового фонду, який уже давно потребує оновлення, за оцінками експертів, коливається від 40 до 60%. Поруч із багатоповерхівками, кількість яких постійно зростає, животіють і будинки, стан яких якщо не аварійний, то вже точно — такий, що без капремонту не обійтися. Нова влада, яка від початку каденції свого головного адепта Януковича позиціонує себе реформаторською, минулого літа збирала форуми для обговорення грядущої житлової реформи. Зрозуміло, обіцянки «покращення» не могли оминути і столицю.

Озеленені й обдурені

На місці скандально відомої «троєщинської битви», де влітку мешканці та представники «Київміськбуду» силою вирішували, бути чи не бути торговельному комплексу, знову планують розпочати будівництво.

«Найкращі у світі коханки»

За версією міжнародного туристичного журналу «Travelers Digest», київські жінки очолюють список найпрекрасніших на планеті. Видання відзначає, що на відміну від росіянок, які посіли шосте місце, киянки «не такі залякані» і більш освічені — завжди готові поговорити про літературу та філософію.