Київський «підрахуй»

Київський «підрахуй»

За останні декілька років населення столиці значно зросло. Про це свідчать і численні затори на дорогах, і натовпи в метро не тільки в години пік. Можна констатувати, що година пік у місті стала постійною. Скільки ж нас, кияни? У пошуках відповіді на це запитання «УМ» дійшла висновку: місто розвивається хаотично, його влада не знає достеменно ні реальної кількості населення Києва, ні динаміки її зростання. Дані різних дослідників коливаються від 2,8 млн. мешканців до 3,6 млн. Тобто «люфт» має обсяги таких обласних центрів, як, скажімо, Полтава і Чернігів, разом узяті. Іншими словами, Київ розростається абияк. Наче товстун, який постійно набирає вагу, але не хоче йти до медиків.

Що цікавого буде на День Києва

Завтра о 13.00 у Національному музеї історії України відкриється виставка «Реліквії старого київського самоврядування», а увечері у Палаці «Україна» відгримить урочистий концерт, присвячений 1530–річчю заснування столиці.

Цегла все стерпить

Невдовзі у Києві може не стати ще однієї пам’ятки архітектури. Йдеться про будинки за адресою Мала Житомирська №12–А, 12–Б і 14–Б, відомі як садиба Мурашка. Хоча суд скасував їх скандальну приватизацію, пам’ятки досі не повернуто громаді. Про це на прес–конференції заявили голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець та єдиний наразі мешканець цих будівель Олександр Глухов.

Мокра справа

Мокра справа

Хлор, метали, канцерогени та азот. Усе це можна знайти не лише в хімічних лабораторіях, а і в нашій водопровідній воді. А після очищення вона стає ще небезпечнішою. Проте віднедавна міська влада взялася за вирішення проблеми. У КМДА пообіцяли: у майбутньому хлор замінять на безпечнішу речовину, а мережу бюветів розширять і обладнають пунктами доочистки води. А тим часом, поки влада роздає солодкі електоральні обіцянки, екологи запевняють: запорукою якості води є чисті поверхневі та підземні води i гарний стан міських водогонів. Однак цим питанням поки не приділяють достатньої уваги. І схоже, що не збираються.

Статутик для Узвозу

Статутик для Узвозу

Учора на сесії Київради більшість намагалася внести зміни до статуту Києва. Пропонувалося вулицям, які мають статус пам’яток архітектури місцевого значення, надати по своєму маленькому статутові. Прес–служба Київської міськдержадміністрації каже, що Олександр Попов, який ініціював голосування, хотів надати громаді функції керування життям та розвитком вулиць. До попереднього списку (якого, втім, ніхто не бачив) нібито потрапив і нещодавно позбавлений трьох будинків Андріївський узвіз. Наступним кроком після рішення, яке не винесли, мало бути «обговорення з громадськістю» і утвердження статуту перед Днем міста. Та, попри «невдачу» влади, можна прогнозувати, що скоро більшість таки «протягне» ініціативу.

Головне питання — наскільки запропонований механізм діятиме взагалі. Особливо в ситуації, коли Попов каже, що хоче статутами вулиць «раз і назавжди захистити Андріївський узвіз від будь–яких посягань з боку забудовників», а уряд Азарова заявляє, що ніяких посягань забудовників і не було — все відбулося законно. «УМ» цікавилася в експертів, чи допоможе Узвозу статут та як врятувати історичну вулицю.

Недоторканна Софія

Вищий адміністративний суд залишив у силі рішення попередніх інстанцій за позовом громадської організації «Громадянська позиція» та киян, підтвердивши факт, що землі в буферній зоні Софії Київської є територією історико–культурної спадщини, а значить — особливо цінними землями.

«Окупація» футбольного Києва

«Окупація» футбольного Києва

Чемпіонат Європи для киян — це не лише наплив туристів і свято футболу, а ще й певні організаційні незручності. І передовсім — перекриті вулиці та площі. Найперше мешканцям столиці варто готуватися до закритого й огоро­дженого на місяць Хрещатика, де розмістять фан–зону. Окрім цього, перекриють і низку вулиць поблизу НСК «Олімпійський» — усе заради зручності фанів. Водночас рух пішоходів не зупинятимуть, обмеження стосуватимуться лише транспорту. Проте кияни очікують незручностей, переважно через закритий Майдан. У КМДА натомість обіцяють: проблем на дорогах не буде. Однак чиновники вже зараз радять пересідати з автівок на громадський транспорт.

Буде Євро й гаряча вода

У понеділок у Києві розпочалося випробування тепломереж, повідомляє ПАТ «Київенерго». Комунальники будуть тестувати трубопроводи на міцність і цілісність. У цей час у квартирах киян буде відсутня гаряча вода. Триватиме цей процес до кінця вересня. Графік відключень цього року підкоригували до Євро–2012. Почнуться вони раніше, аби на час проведення чемпіонату без гарячої води залишилися тільки мешканці спальних районів.

«Готельний рекорд» столиці

Ціни на готелі в Києві зросли втричі, а подекуди — в 7–10 разів. Такі висновки оприлюднила низка західних ЗМІ з посиланням на німецьку газету Der Spiegel. Українській стороні закидають непрозорість ціноутворення і корупцію. А експерти інтернет–порталу CheapHotels.org зареєстрували і ціновий рекорд: 1030 євро за ніч у хостелі. Нарікання викликають також і ціни за поселення у гуртожитках, пристосованих для проживання уболівальників. Коштуватиме це орієнтовно 150 євро — приблизно стільки ж, як готельний номер у інший час.