Підземна нерухомість

Підземна нерухомість

Після низки аварій поїздів у київському метрополітені очільник міськ­держадміністрації Олександр Попов узявся заспокоювати мешканців Києва. За його словами, метрополітен є цілком безпечним для пасажирів, бо на цьому підприємстві працюють дуже фахові спеціалісти. І немає нічого дивного у тому, що трапляються певні проблеми, тому що більшість потягів метро експлуатується ще з 70—90–х років.

Картини не буде — фарба замерзла

Картини не буде — фарба замерзла

Національна спілка художників України, а точніше — художники та скульптори її Київської організації — працюють без опалення і при –10, і при –25. Іншого виходу немає, митці у глухому куті: 5—8 тисяч гривень на місяць за тепло, які вимагає акціонерна енергопостачальна компанія «Київенерго», бiльшостi скульпторiв і художникiв не по кишенi.

Попри законодавство і державну політику, яка декларує всебічну підтримку творчих спілок, митцям дають зрозуміти, що комунальних знижок їм чекати не варто, і платити художникові доведеться за тими ж нормами, що і комерційному банку. Мотивація проста — це «може негативно вплинути на фінансово–економічний стан підприємств теплоенергетики».

Чому підприємство, значна частка якого належить члену партії Януковича, не зважає на президентськi директиви?

Забудова задля розваги

Забудова задля розваги

Майже півсотні варіантів забудови, у журі — архітектори зі світовими іменами, проект–переможець — на диво, не «київської прописки» (настільки ретельно в ньому досліджено 37 столичних островів). Так вирішувалася доля і «розвиток» дніпровських островів. «Дніпровська перлина» — конкурс від Головного управління містобудування та архітектури, який стартував ще у вересні. Організатори мали на меті «виявити кращі ідеї та авторів концепції збереження та розвитку київських островів, подбати про цінні природні та історико–культурні комплекси та об’єкти». «Блакитна лінія» — це ідея–переможець авторства команди Wolf House Productions + Gabriel Pascаriu (Бухарест), яку вподобали архітектори з України, Німеччини, Швейцарії та Нідерландів.

Cтолична «самогонодіяльність»

Cтолична «самогонодіяльність»

Територія автовокзалу «Видубичі», який закрили тогоріч улітку, і раніше не вирізнялася особливим «благоустроєм», чистотою і порядком. Але за останні півроку це стратегічно і транспортно важливе місце (поруч — станція метро та міської електрички) перетворилося на смітник. Після того як частину території, де зараз будують підходи до мосту імені Кирпи, відгородили металевим парканом, усі «торгаші» втіснилися у невеликий «п’ятачок» — між виходом до платформ електрички та виходом iз підземки. Отож масова торгівля тут стала глобальним явищем. Перелік товарів — від чипсів до светрів і домашніх тварин. Але є і таке, що зустрінеш у Києві нечасто. Поруч із ятками з контрабандними цигарками (на торгівлю якими, як уже писала «УМ», міліція не реагує) з’явилася й «новинка зимового сезону» — спиртне на розлив. Скляні пляшки горілки, коньяку та пластикові — із самогоном, стоять на столах торговок поруч із пиріжками. Ціни «демократичні» — від 3 до 10 гривень залежно від напою. П’ють горілку тут же — переважно ті ж будівельники та охоронці, що їдуть на роботу з передмістя. Правоохоронці ж у цьому порушення законодавства... не бачать. А дарма — за законом, «роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їхнiми виробниками, за наявності у них ліцензій». Та й за розпивання спиртного на вулицях передбачено адміністративну відповідальність.

Тріщать стіни? То Генпрокуратура будує

Тріщать стіни? То Генпрокуратура будує

У понеділок у дворі Генеральної прокуратури сталася НП. Як повідомляла «УМ», там загинув будівельник: трагедія сталася на скандальному об’єкті — за 280 мільйонів гривень ГПУ з весни минулого року зводить тут каркас 14–поверхової прибудови. Прокурорам у старому приміщенні тісно, тож проектом передбачена підземна парковка, зала засідань, вертолітний майданчик та зимовий сад. Усе це з’єднається із уже «освоєним» корпусом. У зв’язку з трагічною подією будівництво, що велося авральними темпами, призупинилося. Прокуратура від коментарів щодо смерті будівельника утримується.

Натомість місцеві мешканці такому затишшю по–своєму раді — дві доби у них нормальний, здоровий сон, а стіни будинків перестали трястися. Півроку тому вони активно зверталися і до чиновників із ГПУ, і в Головне управління архітектури зі скаргами на шум та тріщини у квартирах. Тепер переймаються іншим — як узагалі не втратити житло і лишитися на Печерську. «Україна молода» — про будівництво штаб–квартири Генпрокуратури очима тих, хто спостерігає за ним із вікна та паркує автівки поруч із прокурорськими.

«Турбота» по–київськи

Столична влада за рахунок бю­джетних коштів масово передплачує киянам газету «Вечірній Київ» — активісти Партії регіонів та наближених до неї громадських організацій ходять iз такими пропозиціями по домівках столичних пенсіонерів. Про це «УМ» повідомила прес–служба фракції «УДАР» у Київраді.

Урятуй безхатнього Бровка!

За сприяння Принцеси Майї фон Гогенцоллерн та директора Європейської організації захисту природи та тварин «ETN» Дітера Ернста, до Києва прибули ветеринарні лікарі для проведення заходів зі стерилізації тварин. Як повідомляє прес–служба Київської адміністрації, експерти ділитимуться досвідом зі столичними ветлікарями щодо ефективних методів стерилізації. Акція щодо безкоштовної стерилізації безпритульних тварин лікарями Німеччини триватиме до 19 лютого. Здійснюватимуть її фахівці на базі ветеринарних клінік КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини», у громадських притулках та у притулку містечка Бородянка. Тож можна констатувати, що київські чиновники таки погодилися на співпрацю з іноземцями, хоча наприкінці листопада директор київського Центру ідентифікації тварин заявляв, що ситуація з убивствами тварин перебільшена, і натякав, що у Києві тварин простерилізують своїми силами.

Оази для безхатьків

Оази для безхатьків

На найближчі три дні синоптики прогнозують у Києві незначне потепління — температура підніметься з –29 до –15, а у вівторок знову впаде, до –21. За даними МНС, за період сильних морозів (станом на вчора) по всій Україні загинуло 43 особи. Звісно, майже всі вони бездомні.

Крім благодійних організацій, гріти їх у Києві взялося столичне управління Міністерства надзвичайних ситуацій (уже другий рік поспіль). У трьох із десяти районах столиці — Голосіївському, Святошинському та Шевченківському — встановили намети (пункти обігріву), де бомжі можуть безкоштовно поїсти, погрітися і переночувати. Обслуговують їх працівники МНС, контролює порядок міліція. У наметах на дерев’яній долівці є стільці, столи і ліжка.

Журналісти «УМ» випили чаю в пункті обігріву Шевченківського району та з’ясували, чому безхатченки не обирають намети для ночівлі, чим якісно вирізняється нове покоління безхатьків від старшого та чому бездомні більше бояться людей, ніж морозу.

Новосілля з–під палицi

Переїзд Музею історії Києва у скандальне приміщення торговельного центру біля метро «Театральна» — справа таки вирішена. «Попередньо очікується, що експозицію буде відкрито до Дня міста», — повідомила «УМ» начальник Головного управління культури Світлана Зоріна. Хоча, як відомо, у новоспеченій будівлі відмовляється працювати частина колективу музею, оскільки споруда небезпечна, затісна для колекцій та зводилася з порушеннями законодавства.

«А ти — такий холодний...»

«А ти — такий холодний...»

У столичному парку Дружби народів розпочався «Фестиваль сніговиків». Мету організатори поставили благородну: «це можливість перенести себе в глибоке, казкове дитинство, розбудити в собі дитину і поностальгувати за тим часом, коли ми не сиділи цілими днями біля телевізора, а виходили у двір». Протягом двох тижнів серед сніговиків оберуть найбільшого, най­смішнішого, найромантичнішого, найбільш спортивного, найбільш ділового і найбільш креативного. «Чим оригінальнішим буде ваш сніговик, тим краще. Він може бути будь–якого розміру, статі й кольору. Наприклад, сніговик–кіт або сніговик–гусінь», — зазначає адміністратор парку Людмила Вітряна.